Michał Rogowicz | 13-10-2011 15:16 |

Test gry Worms HD

Tytułu Worms chyba nie muszę nikomu przedstawiać. W obojętnie jaką wersję robaczków każdy grał, obojętnie czy to na smartfonie, czy na komputerze. My wzięliśmy pod lupę grę Worms HD, która dostępna w Sklepie Nokia bez żadnych opłat.

Worms HD

Bardzo lubiłem spędzać czas ze znajomymi, rywalizując między sobą w Wormsy. Gdy tylko zaczynaliśmy grać, to gwarantowane było, że przez kilka najbliższych godzin będziemy niedostępni dla nikogo.

Dlatego tym prędzej ściągałem sobie Wormsy HD z Sklepu Nokia, tym bardziej, że ten tytuł dostępny jest za darmo.

Za produkcję tej gry odpowiada firma deweloperska Electronics Arts, więc byłem przekonany, że funkcjonalność będzie stała na bardzo wysokim poziomie. Niestety trochę się przeliczyłem, ale zacznijmy od początku.

Jakość grafiki w Worms 3D stoi na stosunkowo dobrym poziomie. Wszystkie szczegóły są prawidłowo odwzorowane. Nie ma możliwości, aby dostrzec jakiś martwy piksel, czy dowolny, niedopracowany element.

Robaczki również są wyraźne i dobrze je widać na ekranie smartfona. Bez problemu dostrzegamy różnice pomiędzy różnego typu broniami. A jest ich naprawdę cała masa. Chyba wszystkie, jakie znałem z komputerowej wersji Worsmów. Jest baranek, nalot z góry, miny, rakiety naprowadzające, czy linka do wspinaczki.

Oczywiście przy atakowaniu przeciwnika, musimy wziąć pod uwagę siłę wiatru.

Jeśli do grafiki nie mam żadnych zastrzeżeń, to nieco inaczej jest w przypadku funkcjonalności. Na ekranie i z pomocą smartfona jest trudniej prawidłowo poruszać się popularnymi robaczkami. Bardzo często zamiast skoczyć, bohater szedł i spadał mi do wody, albo na odwrót. Czasami trudno było wycelować, ponieważ musimy celownik dotknąć i poruszyć, a niekiedy worms się ruszył i było po życiu.

Worms HD

Z wyborem broni nie było żadnych problemów. Ta kwestia nie mogła zostać popsuta i tak też się stało.

W Worms HD możemy zagrać samemu z komputerem, ale także ze znajomymi za pomocą trybu multiplayer.

Bardzo rozbudowany jest tryb jednego gracza. Możemy wybrać pojedynczą rozgrywkę, trening, ale także tryb, w którym musimy wykonać odpowiednie czynności. Jest on dość ciekawy i zapewnia rozrywki na długie godziny.

Efekty dźwiękowe to również bardzo dobra robota ze strony Electronics Arts. Wszystkie odgłosy są takie same, jak w komputerowej wersji, przez co deweloperowi udało się zachować ten sam klimat.

Podsumowując, Worms HD to ciekawa gra, która dodatkowo jest dostępna za darmo w Sklepie Nokii. Jednak deweloperom nie udało się przenieść funkcjonalności z komputera na smartfona. I nie ma się co dziwić, ponieważ możliwości techniczne na to nie pozwoliły. Jednak Worms HD to fajna gra, która z pewnością przysporzy mnóstwo zabawy dla wszystkich osób.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama