Michał Rogowicz | 01-09-2011 18:08 |

Test gry James Cameron’s Avatar HD

James Cameron’s Avatar HD to kolejna gra, która jest kontynuacją filmu, który zdobył olbrzymią popularność. W ten sposób firmy deweloperskie chcą zarobić trochę grosza, udostępniając grę o sprawdzonym tytule. Jednak funkcjonalność tytułu James Cameron’s Avatar HD pozostawia wiele do życzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć James Cameron’s Avatar HD

James Cameron’s Avatar HD to jeden z najciekawszych tytułów firmy deweloperskiej Gameloft, ale ten zdecydowanie nie został dopracowany przed opublikowaniem. Po kilkunastu minutach gry zauważyłem już pierwsze błędy, które powodują, że musimy trasę rozpocząć od nowa. Ale po kolei…

James Cameron's Avatar HD

James Cameron’s Avatar HD to jedna z gier, która przez wakacje była dostępna za darmo w Ovi Sklepie. Cieszy się dość sporym zainteresowaniem, więc postanowiliśmy się przyjrzeć temu tytułowi.

Skupimy się najpierw na efektach wizualnych. Gra James Cameron’s Avatar HD wyróżnia się stosunkowo dobrą jakością grafiki. Główny bohater jest bardzo dobrze wykonany – ze wszystkim szczegółami. Również otaczające środowisko jest idealnie dopracowane, ze wszystkimi detalami. Jednak można spotkać błędy związane pół na pół z grafiką. Czasami, gdy się poruszaliśmy i skoczyliśmy w jakiś konkretny teren planszy, nagle nie mogliśmy się z niego wydostać, np. gdy chcieliśmy skoczyć na kamień, to lądowaliśmy za nim i postać była przenikana z kamieniem, ale za żadne skarby nie mogliśmy się z niego wydostać. Rozwiązanie problemu? Jedynie restart i ponowne ruszenie z ostatniego checkpointu.

James Cameron's Avatar HD

Jeśli już o tym piszę, to rozwinę ten temat. Checkpoint to rodzaj punktu, do którego się dostaliśmy i teraz za każdym razem, gdy nasza postać zginie, ruszymy od tego miejsca. Checkpointy umieszczone są w optymalnej długości – ani za blisko, ani za daleko. Według mnie, deweloper wypośrodkował idealnie.

Efekty dźwiękowe są również bardzo dopracowane. Są idealnie dopasowane do aktualnej sytuacji w grze. Gdy biegniemy, słychać odgłosy stóp, a gdy zjeżdżamy po drzewie – charakterystyczny szmer.

James Cameron's Avatar HD

Warto skupić się także na fabule. W tej grze musimy pokonywać przeszkody, które spotkamy na drodze. Gracz będzie musiał m.in. zjeżdżać po konarach drzew i w odpowiednim czasie przeskakiwać na inny, wdrapywać się po kamieniach, skakać, a także wspinać się po linach.

Jeśli chcecie grać w James Cameron’s Avatar HD z myślą o licznych pojedynkach z przeciwnikami, to mam złą wiadomość. To typowa gra przygodowa i zręcznościowa. Trzeba w niej wykazać się odpowiednim momentem wykonywania odpowiednich ruchów. Walki z przeciwnikami nie ma za dużo. Gdy jednak toczymy pojedynek, to możemy wrogów zabijać za pomocą broni palnej, a także włóczni. W konkurencyjnej przygodówce, Spider-Man: Total Mayhem HD.

James Cameron's Avatar HD

Dodajmy, że w każdej chwili możemy wyjść z gry i gdy następnym razem ją uruchomimy, to rozpoczniemy James Cameron’s Avatar HD w ostatnim checkpoincie.

James Cameron's Avatar HD

Podsumowując, James Cameron’s Avatar HD to bardzo ciekawa gra dla osób, które uwielbiają przygodówki, a dokładniej tytuły zręcznościowe. W tej kwestii będziemy mieli okazje się wykazać i to nie raz, nie dwa. Ogólnie gra James Cameron’s Avatar HD jest bardzo ciekawym tytułem, ale niestety błędy związane z grafiką, czy kodem.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama