Michał Rogowicz | 23-11-2011 12:44 |

Test gry Bubble Birds

Scr000036 Test gry Bubble Birds
Dziś mam dla Was recenzję dobrej gry. A o tym, że musi być dobra wiedziałem jeszcze przed jej zainstalowaniem. Grałem w nią już wcześniej – jest to bowiem odpowiednik popularnej na linuksie gry Frozen Bubble. Popularnej nie przypadkiem – choć jest niesamowicie prosta (a może właśnie dlatego) zagrywano się w nią jeszcze od czasów Red Hata po dzień dzisiejszy na Ubuntu.

Ale wróćmy na Nokię. Tu gra nazywa się Bubble Birds, a linuksowy pingwinek został zamieniony na ptaszki (nieco do pingwina podobne), wszystko inne jest takie same. Czyżby specjalny zabieg, mający na celu przyciągnięcie fanów Angry Birds do kolejnej gry?

Scr000037 Test gry Bubble Birds

Och, zapomniałem, że nie wszyscy przecież mają linuksa i nie muszą wiedzieć co to za gra i na czym polega. Już wyjaśniam.

Na górze ekranu wyświetlane są kolorowe kulki, na dole operujemy działem wystrzeliwującym kolejną kulkę. Jeśli wskutek trafienia połączą się ze sobą trzy kule o tym samym kolorze – znikają (oraz wszystkie kolejne o tym samym kolorze, które do nich przylegają). Jeśli kilka razy nie uda nam się takie połączenie, pojawia się nowy dodatkowy rząd kul. Jeśli kul nagromadzi się tak dużo, że zapełnią całą planszę, przegrywamy. Jeśli wyczyścimy cały ekran – przechodzimy do kolejnej nieco trudniejszej planszy.

Scr000039 Test gry Bubble Birds

Sterowanie w przeciwieństwie do linuksa odbywa się przez dotknięcie ekranu. Tam gdzie dotkniemy, tam leci kula z działa. Wbrew pozorom nie jest to aż tak proste i wraz ze zdobytym doświadczeniem idzie nam coraz lepiej.
Kolejny raz powtórzę – pomysł na grę jest strasznie prosty, ale właśnie chyba przez to jest ona tak dobra. Nie angażuje ona nas niepotrzebnie, nie męczy, ale i równocześnie nie nudzi. Jest to gra z typu tych, które włączamy aby zabić chwilę, w której nie wiemy co zrobić. Aż się chce powiedzieć: nie idziesz nigdzie przez chwilę? Włącz więc w swoim telefonie Bubble Birds. Więc włączam.

Scr000040 Test gry Bubble Birds

Wady? Minimalne. Niestety gra przy każdym uruchomieniu wymaga połączenia z internetem. Gra należy do typu adware i pobierana jest kolejna reklama wyświetlana na górze. Reklama jednak nie przeszkadza w grze, a konieczność łączenia można przeboleć. Kolejny mały minus to brak spolszczenia, ale w sytuacji gdy gra jest mi bardzo dobrze znana i tak naprawdę nie ma żadnych skomplikowanych opcji i możliwości w żaden sposób mi to nie przeszkadza.

I Wam też przeszkadzać nie będzie! Ściągajcie, grajcie – zobaczycie, że i Wam się spodoba!


 

ajax loader klein Test gry Bubble Birds

ajax loader klein Test gry Bubble Birds

ajax loader klein Test gry Bubble Birds

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama