Konrad Karpieszuk | 08-09-2011 16:30 |

Test gry Assassin’s Creed HD

Lubisz chodzić? Idź na spacer. Jeśli uważasz jednak, że jest to zbyt mainstreamowe, alternatywnie możesz sobie pochodzić asasynem. Ale poważnie: idź na spacer. To jest na pewno o wiele mniej nudne, niż włączenie tej gry.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Assassin’s Creed HD

O Assassin’s Creed słyszałem już dawno, nigdy jednak nie grałem. Gdy zauważyłem więc w Ovi Store, że gra ta jest do ściągnięcia za darmo, długo się nie zastanawiałem. Instalacja przebiegła bez problemu.

Assassin's Creed HD

Wszystko zaczyna się od ładnego filmiku wstępnego. Asasyn chodzi po mieście, skacze po dachach, chwyta za miecz. Ładnie zrobione, ale inne gry też to miewają. Potem jest menu, niestety po angielsku. Jak się później okaże, wszystko jest po angielsku. Cóż… całe szczęście, że to nie arabski, ale czytanie kolejnych dialogów w obcym języku prowokuje do kliknięcia na ekranie przycisku skip. I tak też najczęściej czyniłem.

Ok, gra się zaczyna. Ruszamy. Idziemy. Idziemy dalej. Jeszcze dalej idziemy. Nie jest to zadanie trudne. Należy przemieszczać się w kierunku, który wskazuje strzałka na ekranie, a robimy to korzystając ze znanego już i dżojstika ekranowego.

Assassin's Creed HD

Zobacz także: Test gry James Cameron’s Avatar HD

Idziemy dalej. Gram w tą grę już drugą minutę i nadal idę. Poważnie ludzie potrafią się przy tym dobrze bawić? Spotykam jakichś ludzi, oni mówią do mnie po angielsku, wciskam skip i idę dalej.

Jest pierwsze zadanie! Muszę zdobyć klucz od śpiącego człowieka. Zdobycie polega na przeciągnieciu klucza po ekranie z punktu A do punktu B tak aby nie dotknął on kilku innych przedmiotów. Fascynujące, chciało by się rzec ironicznie.

Assassin's Creed HD

Klucz zdobyty więc otwieramy drzwi (nie przejmuj się, będzie wiedział jak to zrobić) i idziemy dalej. Następnie… zgadza się: wykonujemy kolejne kroki.

Pojawiają się mniejsze lub większe zadania, ale wszystkie są bajecznie nudne. Leży coś na ziemi – gdy podchodzisz do tego, pojawia się na ekranie ikona podnoszenia, którą trzeba kliknąć. Gdy masz przeszkodę na drodze, pojawia się ikona usuwania przeszkody. Cały czas: albo idź przed siebie, albo klikaj ikonę, jaka się właśnie pojawiła.

Assassin's Creed HD

W końcu pierwsza walka! Po jakichś 10 minutach gry, naprawdę mnie to zaskoczyło, bo myślałem, że tu naprawdę chodzi tylko o chodzenie. Podchodzisz do rycerza i… klikasz trzy razy ikonę z mieczem. Assasyn mieczem macha, rycerz pada. I tak przy kolejnych walkach.

Zobacz także: Test gry Spider-Man: Total Mayhem HD

Ciągniecie dżojstika w kierunku strzałki, klikanie ikon, jakie się właśnie pojawiły, klikanie skip. Jeśli masz inteligencję ameby, na pewno sobie poradzisz. Ja jednak od gier wymagam nieco więcej. Niech będą chociaż trochę trudne. Niech zmuszą do myślenia. Niech – w końcu – kierowana postać zostanie zabita z przynajmniej raz. Nic z tych rzeczy w Assassin’s Creed nie doświadczysz.

Dlatego ja tę grę wyłączyłem.

Plusy:
+ da się ją zainstalować.

Minusy:

– nuda,
– brak spolszczenia,
– nuda jeszcze raz.

 

  • michalrogowicz

    Mam identyczne zdanie. Nic się ciekawego w tej nie dzieje.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama