Michał Rogowicz | 19-05-2009 08:30 |

Nokia E75

Nokia E75 to najnowsza biznesowa propozycja fińskiego producenta telefonów komórkowych. Nokia zachwala ten model jako doskonałę narzędzie do pracy z pocztą elektryczną dzieki usłudze Nokia Messaging, która zapewnia dostęp do kilku kont jednocześnie. Dodatkową zaletą tego modelu jest klawiaturę w układzie QWERTY. Jedyną wadą tego telefonu może być cena, ponieważ oscyluje w granicach 2 tys. zł. Czy warto? Odpowiedź poniżej.

nokia e75 1m Nokia E75   nokia e75 2m Nokia E75
 

W zestawie producent umieścił ładowarkę Nokia AC-8, stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia HS-43, kabel do transmisji danych Nokia CA-101, karta microSD o pojemności 4 GB oraz instrukcję obsługi. Jest to dość ubogi jak na telefon biznesowy. Przydałby się zgrabny futerał, który chroniłby komórkę przed zarysowaniem.


nokia e75 3m Nokia E75   nokia e75 4m Nokia E75


Pierwsze wrażenia…

… są jak najbardziej pozytywne. Po odbieraniu paczki od kuriera, od raz przystąpiłem do użytkowania Nokii E75. Telefon spodobał mi się praktycznie od początku, ponieważ jego waga oraz gabaryty były dla mnie odpowiednie. Model idealnie leżał w dłoni, a trzymając go w kieszeni czuło się, że to biznesowy telefon, a nie typowa zabawka, która się rozpadnie po pierwszym uderzeniu. Jest to dość solidna konstrukcja. Wymiary tego urządzanie to 111,8x50x14,4 mm, a waga – 139 g. Biznesowa Nokia wyróżnia się również niebagatelnym design`em. Nie było osoby, której tej model by się nie spodobał. Wszyscy byli nim wprost zachwyceni.

nokia e75 5m Nokia E75   nokia e75 6m Nokia E75
 

Dodatkową zaletą tego modelu jest obudowa, która rozsuwana jest na bok i po rozłożeniu naszym oczom ukazuje się klawiatura w układzie QWERTY. Sprawdza się ona podczas surfowania po Internecie i pisaniu wiadomości elektronicznych. Nokia zapewnia, że Nokia E75 to model przeznaczony głównie do pracy z pocztą e-mail. Dzięki usłudze Nokia Messaging użytkownik może być stale połączony z 10-cioma skrzynkami pocztowymi na raz. Początkowo aplikacja jest bezpłatna, lecz w przyszłości będzie trzeba za nią płacić abonament operatorowi, dzięki temu nie będzie płacić za transmisje danych. Jej konfiguracja jest banalnie prosta, lecz pracuje, jak na razie, tylko z najpopularniejszymi systemami pocztowymi, np. Gmail, WP, Onet, o2 itp.

nokia e75 7m Nokia E75   nokia e75 8m Nokia E75
 

Parę osób może się zdziwić brakiem u góry obudowy przycisku, który umożliwiałby zmienianie profili oraz wyłączanie/włączanie telefonu. Teraz tą rolę pełni klawisz z czerwoną słuchawką. Po prawej stronie obudowy umieszczono przycisk do obsługi aparatu, wyłącznik mikrofonu oraz regulację głośności. Po lewej zainstalowano wejście na kartę SIM oraz port USB.

nokia e75 9m Nokia E75   nokia e75 10m Nokia E75
 

Klawiatura
W tym modelu możemy spotkać dwie typy klawiatur – pierwsza alfanumeryczna oraz druga – w układzie QWERTY. Układ alfanumeryczny dostępny jest przez cały czas. Jedyną wadą jest zbyt mała odległość pomiędzy przyciskami – dodatkowo brak wyczuwalnych wypukłości poszczególnych klawiszy. Początkowo obsługa tych przycisków może sprawić kłopot, lecz po kilku dniach problem znikał. Z kolei klawiatura w układzie QWERTY sprawdza się bardzo dobrze.

nokia e75 11m Nokia E75   nokia e75 12m Nokia E75
 

Klawisze mają odpowiednią odległość od siebie i wyczuwa się skok działania. Każdemu przyciskowi w klawiaturze QWERTY przypadają dwie funkcje. Wiadomości tekstowe oraz e-maile można wysyłać na dwa sposoby – za pomocą klawiatury alfanumerycznej, bądź QWERTY. Ta druga doskonale spisała się podczas redagowania wiadomości elektronicznej. Druga częściej używałem do SMS-ów.

nokia e75 13m Nokia E75   nokia e75 14m Nokia E75
 

Dodatkowo Nokia oddała możliwość ustawienia automatycznego uruchamia się aplikacji podczas każdorazowego rozsunięcia klawiatury QWERTY. Jednak przez cały czas nie znalazłem racjonalnego rozwiązania.

nokia e75 15m Nokia E75   nokia e75 16m Nokia E75
 

Wyświetlacz
Nokia zainstalowała w modelu Nokia E75 ekran o rozdzielczości 240×320 pikseli i średnicy wynoszącej 2,4 cala. Paleta barw wynosi 16 milionów kolorów. Każdy użytkownik będzie zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu – nie ma żadnych zacieków. Producent zainstalował również sprawny akcelerator, który odczytuje pozycję telefonu i ustawia odpowiednio wyświetlacz.
 

nokia e75 17 Nokia E75   nokia e75 18 Nokia E75

Wyświetlacz w pozycji poziomej doskonale sprawdza się podczas sufrowania po Internecie oraz oglądania filmów. Przeglądanie stron należało do przyjemności. Dodatkową zaleta jest możliwość spersonalizowania pulpitu na dwie części – osobistej i prywatnej. E75 zapamięta ustawienia, które zdefiniujemy na jednej z tapet. Każda kategoria różni się od siebie i dostępne są tam zupełnie inne opcje, np. w prywatnej – kalendarz i poczta, a w osobistej – odtwarzacz muzyki.
 

nokia e75 19 Nokia E75   nokia e75 20 Nokia E75

Aparat fotograficzny…
… to jedno z mocniejszych punktów tego urządzenia. Z matrycy oraz jakości obiektywu (nie jest to firma Carl Zeiss) zainstalowanego w E75 jestem miło zaskoczony. Zdjęcia wykonywane za pomocą tego aparatu są wyraźne, dzięki zachowaniu odpowiedniej ostrości. Nokia zainstalowała w biznesowej Nokii kamerę o rozdzielczości 3 megapiksele. W ustawieniach aparatu zdefiniujemy szeroką gamę opcji – jakość i wielkość zdjęcia, dźwięk itp.

nokia e75 aparat 1m Nokia E75   nokia e75 aparat 2m Nokia E75

nokia e75 aparat 3m Nokia E75   nokia e75 aparat 4m Nokia E75
 

Natomiast podczas robienia fotek możemy zdefiniować krajobraz, balans bieli, ostrość, kolor oraz kilka innych funkcji. Z kolei pliki wideo nagrywane są w rozdzielczości 640×480 pikseli i zapisywane są w formacie mp4, co jest kolejnym atutem tego aparatu. Całość sprawia wrażenie porównywalnej jakości, co kamera w Nokia 5800 XpressMusic.

Nokia Messaging
Nokia E75 to pierwszy model fińskiego producenta, który został wyposażony w usługę Nokia Messaging. Pozwala ona na skonfigurowanie na raz około 10 najpopularniejszych kont pocztowych, m.in. Gmail, Wirtualna Polska, o2, Onet itp. Jednak Nokia zapowiada, że za tą aplikację będzie pobierany abonament. W Polsce jeszcze nic na ten temat nie wiadomo.
 

nokia e75 21 Nokia E75   nokia e75 22 Nokia E75

Konfiguracja poszczególnej skrzynki pocztowej jest banalnie proste i ogranicza się do wpisania nazwy użytkownika oraz hasła. Jednak nie ze wszystkim adresami aplikacja współpracuje, ponieważ jedną z moich prywatnych skrzynek odmówiła posłuszeństwa. Po poprawnym zainstalowaniu, narzędzie samo sprawdza nowe wiadomości na poczcie i przesyła na telefon, jeśli takowe są. Oryginalne e-maile pozostają nadal na serwerze. Ogólnie rzecz biorąc, to Nokia Messaging to bardzo dobra aplikacja, która doskonale nadaje się do osób posiadających kilka ważnych adresów e-mail.
 

nokia e75 23 Nokia E75   nokia e75 24 Nokia E75

System operacyjny
Nokia E75 działa na platformie Symbian S60 9.3 w wersji trzeciej i Feature Pack 2. System działa bardzo sprawnie – podczas kilkunastodniowego testu, telefon ani razu mi się nie zawiesił oraz nie odmówił mi posłuszeństwa. Jedyne co spotykałem to drobne spowolnienia, ale tylko wtedy gdy miałem otwartych kilka aplikacji.
 

nokia e75 25 Nokia E75   nokia e75 26 Nokia E75

Symbian wspomagany jest przez procesor o częstotliwości taktowania 369 MHz. Dostępna pamięci telefonu wynosi 50 MB, więc jest to wygórowany wynik, lecz w zestawie znajdziemy kartę microSD o pojemności 4 GB. Nokia zapewnia, że E75 obsłuży „prostokąciki” do 16 GB. W telefonie można ustawić treść SMS-a, która pozwoli na zablokowanie telefonu za pomocą innego urządzenia.
 

nokia e75 27 Nokia E75   nokia e75 28 Nokia E75

Nokia Maps oraz GPS
Aplikacja Nokia Maps wraz z wbudowanym odbiornikiem GPS spisywały się dobrze. Mapy pobierały się bez największych problemów – nawet podczas połączenia GPRS. Natomiast nadajnik GPS bez większych problemów odbierał zasięg satelity. Jednak w pewnych momentach był on zbyt… czuły. Wystarczyło, ze telefon zmienił swoją pozycję, a nawigacja pokazywała mi, że znajduję się na drodze prostopadłej.
 

nokia e75 29 Nokia E75   nokia e75 30 Nokia E75

Natomiast o aplikacji Nokia Maps 2.0 można wyrażać się w samych superlatywach. Program zawierała jak najbardziej aktualne mapy. Lektor, który przedstawia nam drogę jest wyraźny i czysty. Z największych zalet trzeba wymienić szybkość wyznaczania nowych, alternatywnych tras. W Nokia Maps 2.0 umieszczono kilka profili m.in. samochodowy oraz pieszy. W nieznanych miastach dobrze sprawdzała się funkcja POI, która pokazuje nam najbliższe restauracje, hotele, parkingi, bankomaty itp. W menu dostępna jest również ikonka dostępu do Nokia Ovi, lecz po jej otworzeniu wyskakuje informacja o niedostępnej usłudze w naszym kraju.
 

nokia e75 31 Nokia E75   nokia e75 32 Nokia E75

Łączność
Do surfowania po Internecie dobrze sprawdzała się technologia WiFi, która błyskawicznie wyszukiwała bezprzewodowe sieci. Nie było również problemu połączenia z routerami niezabezpieczonymi bądź w przypadku znania hasła. W dużych metropoliach można skorzystać z HSDPA i sieci 3G. Dla fanów muzyki oraz teledysków mam dobrą wiadomość, ponieważ otwarcie strony YouTube (nie tej mobilnej) nie stanowi większego problemu – wszystko zależy od szybkości łącza.
 

nokia e75 33 Nokia E75   nokia e75 34 Nokia E75

Z kolei do transmisji danych można było używać czytnika kart pamięci, kabla USB bądź technologii Bluetooth. W przypadku USB przesyłanie plików nie stanowiło problemów, ponieważ komputer wykrywał E75 jako osobny dysk. Do synchronizacji telefonu dobrze sprawdzała się aplikacja Nokia PC Suite. Nawiązywanie połączenia z bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth (również konkurencyjnych marek) nie stanowiło problemu.
 

nokia e75 35 Nokia E75   nokia e75 36 Nokia E75

Muzyka i grafika
Oczywiście nie mogło zabraknąć odtwarzacza plików MP3 oraz radia FM. Nokia E75 obsługuje następujące formatu plików: AAC, AAC+, AMR-NB, AMR-WB, eAAC+, M4A, MIDI Tones (poly 64), MP3, MP4, RealAudio 7,8,10, SP-MIDI, True tones, WAV, WMA.

Aplikacja odtwarzacz jest klasyczna i nie różni się niczym od tych, które spotkamy w pozostałych modelach Eseries. W programie zdefiniujemy jakość oraz rodzaj dźwięku. Głośność wydobywana z głośników powinna zadowolić osoby, które nie zwracają dużej uwagi na muzykę. Nokia E75 umożliwia podłączenie słuchawek o wejściu Jack 3,5 mm.
 

nokia e75 37 Nokia E75   nokia e75 38 Nokia E75

Z kolei radio z funkcją RDS-u nie sprawia problemów, a rozgłośnie możemy wyszukiwać automatycznie bądź ręcznie. Można zapisać do 20 stacji. Dostępny jest również katalog z radiami na całym świecie.

Telefon współpracuje z następującymi formatami graficznymi: BMP, EXIF, GIF87a, GIF89a, JPEG, JPEG 2000, OTA, PNG, WBMP.

Bateria
Producent zainstalował w Nokii E75 akumulator litowo-jonowy (BL-4U) o pojemności 1000 mAh. Podczas średniego użytkowania telefonu – kilkanaście minut i rozmów dziennie, korzystanie z aparatu, Nokia Messaging, odtwarzacza muzyki oraz aplikacji do Internetu – bateria wytrzymywała spokojnie 2 doby. Czasami zdarzały się 3. Jest to dość dobry wynik biorąc pod uwagę możliwości technologiczne tego modelu.
 

nokia e75 39 Nokia E75   nokia e75 40 Nokia E75

Podsumowując, Nokia E75 jest doskonałym rozwiązaniem dla biznesmenów, którzy potrzebują mieć stały dostęp do skrzynek pocztowych. Dodatkowo E75 wyróżnia się niebanalną prezencją i funkcjonalnością. Ten telefon mogę śmiało polecić każdej osobie, która nie potrzebuje komórki tylko do zabawy. Cena Nokii E75 na aukcjach internetowych waha się w granicach 1700-2000 zł.

 

 

 • lukasz103000

  A ja napiszę tylko tyle, że obecnie mam HTC Wildfire, ale nie ma to jak nokia. Miałem i E51, przesiadłem się na E52, teraz z E52 na HTC a jutro przesiadam się na E75. Czytam tak te wszystkie komentarze i wniosek nasuwa się jeden.. Mianowicie, że jak się trafi na dobry egzemplarz to będzie ok, jak na nie do końca dobry, to i tak będzie dobrze. Telefon, to telefon i ma prawo nie być idealny. Dziś im więcej gadżetów tym większe prawdopodobieństwo, że coś tam zawsze (rzadko bo rzadko) wyskoczy. To jest wliczone w koszta. Jeśli ktoś pragnie bezawaryjnego telefonu to zachęcam powrócić do 3310 albo 6310i. Nigdy nie będzie bezawaryjnego telefonu – to tylko maszyny/urządzenia. Ja biorę opcję, że może coś tam się rzadko bo rzadko ale dziać. Ważną jednak kwestią jest tu samo użytkowanie. Jak ktoś kupuje telefon E75 i ciacha tą klapką 500razy dziennie, to nie ma się co dziwić, że coś tam może wyskoczyć. Telefon jest do dzwonienia, pisania smsów i (ostatnio) do odbierania poczty. Reszta to już czyste dodatki. Jak ktoś chce komputer, to niech kupi laptopa, albo smartfona dotykowego. Informuję jednak (z racji, że taki również posiadam) bateria trzyma max 24godziny (tak jest bynajmniej w moim HTC WF), w innych widziałem, słyszałem i czytałem, że zdarza się nawet ładować telefon po 3razy na dzień. Tylko po co chodzić z ładowarką w kieszeni i czaić się na kontakty w hipermarketach czy na dworcach.

  To moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać. Ja tam po przeczytaniu i negatywnych jestem z serią E w Nokii. To jest idealna seria dla mnie.

  pzdr

Michał Rogowicz | 16-02-2009 12:35 |

Nokia E75

Nokia E75
Nokia E75
Nokia E75
Nokia E75
Nokia E75
Nokia E75
Podstawowe dane techniczne:
ModelNokia E75
Wymiary (szer,wys,grub)50 x 111,8 x 14,4mm
Waga139g
ZasięgGSM850, GSM 900, GSM1800, GSM1900, WCDMA
Czas czuwania280h
Czas rozmowy320min
BateriaLi-ON, 1000 mAh
Wyświetlacz240 x 320, 2,4 cala, 16 mln kolorów
Procesor
System operacyjnySymbian 9.3, S60 3rd edition, FP2
Dostępna pamięć50MB
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneTak
DyktafonTak
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3Tak
RadioTak

Aparat:
Aparat fotograficzny3,2 Mpix, autofocus, zoom x8, flash, wideo VGA, drugi aparat

Wiadomości:
SMSTak
MMSTak
T9Tak
Klient e-mailTak

Łączność:
Irda
BluetoothTak
HSCSDTak
GPRSTak, class 32
CSDTak
EDGETak, class 32
WiFiTak
WAPTak
XHTMLTak
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięcimicroSD, do 16 GB
Karta pamięci w zestawieTak, 4GB
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)
Wymienne obudowyTak
JavaTak
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikTak
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweTak
WideokonferencjaTak
Cena według producenta375 euro

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacjeWCDMA 900/1800/2100, HSDPA 3.6 Mbps, GPS, QWERTY, USB 2.0, SyncML i activesync, złącze jack 3,5 mm, VoIP, flash lite 3.

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.64 Ilość ocen: 129

Twoja ocena: 

 • Andrew

  Ta Nokia jest naprawde bardzo fajna. Ostatnio widzialem ja wlasnie w sklepie Vobis i zastanawiam sie caly czas nad jej zakupem. Ma bardzo fajne parametry i dlatego caly czas sie nad nim zastanawiam.

 • Imen

  Telefon świetny :) Kupiłam jakiś czas temu, i bardzo sobie chwalę. Polecam!

 • jacek

  i chuj ci w dupe z takim telefonem,ja mam na korbke i tez dziala.rowniez polecam

 • ZupMen

  Bardzo słaba bateria. Przy małym użytkowaniu ledwo starcza na 1 dzień. Poza tym fonik super.

 • lolo

  ciekawe czy gry z ngage pujdą na nim

 • le

  może pÓjdą?

 • KINGA456

  NAPRAWDE JEST SUPER BO MI SIE PODOBA I CHCE GO KUPIC ALE NIE WIEM CZY WARTO

 • ja

  oplaca sie kupic jest super nic sie nie zacina i szybko sie nio pisze sms lb email a i ten post napisalem wlasnie z tej komóry

 • Pucer

  Zajedwabisty fon tylko szkoda że nie jest wykończony wzg obudowy ale nie ma to nokia E series

 • lg

  kurde tez bym kupił ale mi szkoda kasy moze mi ktos taką zasponsoruje

 • tkn666

  mam ten tel od 2 tygodni i jestem zadowolony, a co do baterii to ladowalem go dopiero 2 razy i jak sam fakt na to wskazuje to bateria trzyma owiele dluzej niz jeden dzien :)

 • Ktoś

  Niedawno kupiłem ten telefon i bardzo polecam jest świetny, jeden z najlepszych telefonów jakie miałem i widziałem 😉 a co do baterii najpierw trzeba porządnie naładować i pewnie słuchasz muzyki przez 24h to się nie dziwie.

 • MIMI

  KOMENTARZ DLA JACKA Z DNIA 16.05.2009 chialbys huja w dupe,ale trzeba na niego zasluzyc i pokrec sobie korba w dupie.
  A telefon jest swietny zjebie

 • Kornelia

  chcialabym kupic ten telefon, ale wybralam tez sobie pare innych noo ale naparwde nie wiem bo sie malo na tym znam… proszeee powiedzcie czy nie bede zalowac tego zakupu..?? bo ja bym chciala tak zeby jakies 3 lata mi dzialal.! ;D

 • wajdzik

  Kornelia.

  jeśli się na tym mało znasz to ten telefon CI się nie przyda. Takie pieniądze jakie trzeba na niego wydać to albo dla szpanerów, albo dla ludzi którzy potrafią wykorzystać potencjał tego telefonu

 • Mr.Johnny

  Dla mnie kozak !!!

 • Magda

  czy na tej szerokiej kalwiaturze da sie pisac smsmy???

 • mateusz

  Magdu:
  Nie niemozna , mozna tylko je malowac :P:P:P

 • HaRRy

  Pytanie do wlascicieli:
  Jak wyglada na nim surfowanie po necie? Lepiej niz na dotykowym? Glupie pytanie – pewnie nie, ale czy da sie zniesc?;p

 • czcz

  do,,HaRRy"po necie sie super surfuje… a co do bateri to mi trzyma 2-3 dni, mimo ze ją konfigurowalem 3 dni…. ale moze dlatego ze duzo uzywam… TELEFON JEST ŚWIETNY…

 • Paweł

  zastanawiam sie nad kupnem jego ale jak dla mnie to nie jest wart tej ceny.

 • Majki

  Moim zdaniem super telefon w gruncie rzeczy chce go dopiero kupić ale miałem okazję zapoznać się z nim bliżej i muszę powiedzieć że n97 wymieka moim zdaniem różnica tylko pamięci… A nie wierzę że ktoś zapełni na telefonie 16gb

 • Zegarek.

  Ja tych telefonow na symbianie za darmo nie chce,
  Gowno warte

 • Marta

  chcialabym zakupic teb telefon ale powiedzcie prosze jak aparat? dobre robi zdjecia?

 • Janusz

  Napiszcie proszę czy nagrywa rozmowy telefoniczne

 • okazja

  sprzedam nokię E75 – niewiele uzywana przez kobietę – stan idealny – szczegóły tutaj: http://www.forumnokia.eu/viewtopic.php?p=87349#87349

 • beucioo

  Jeżeli chodzi o baterie to przy ciągłym użytkowaniu trzyma dwa dni spokojnie. Jedynym minusem jest obudowa która się łatwo ściera . Jeżeli chodzi o reszte aplikacji to nie mam zastrzezen. Zdjęcia robi bardzo dobre jak na 3.2 MP a rozmów raczej nie nagryw

 • Jasiu007

  Telefon bardzo dobry. Polecam! Używam od ponad 3 miesięcy i muszę przyznać, że sprawdza się świetnie. Zdarza mu się zacinać, ale to dość powszechna wada telefonów z Symbianem… Na szczęście nie jest to uciążliwe (mam nadzieję że się nie pogorszy).

  Obu

 • dupcia

  telefon do cipy i huj w dupe wszystkim którzy go mają

 • Kara.kahn

  Do dupci: Chuj sie pisze przez CH a na margo a ty mnie w dupe dwa razy bez jezora mimo, ze to lubisz…gapciu ;)))

 • ilo

  teleefon zajeebisty ale drooogi ;/

 • jorg

  Telefon może i fajny ale forum bez moderatora wulgarne Szkoda

 • króL

  Do Zegarek. w dniu 20/07/2009: Jak się ktoś nie potrafi obsługiwać telefonem z symbianem to potem tak pisze. A nic nie warty to był Twój komentarz ;p

 • Tomazi0303

  Telefon jest wart swojej ceny,jeśli ktos oczekuje od niego czegoś więcej niż podstawowych funkcji.Baterię należy sformatować trzykrotnie,tzn. ładować ją (po całkowitym rozładowaniu)po 12h przy wyłączonym telefonie.Myślę,że minimum na rok powinien mnie zad

 • Pawel

  Reeety, uwielbiam jak ktos pisze, że wadą telefonu biznesowego jest słaby aparat, albo: chce go kupić, powiedzcie, czy on ma dobry aparat?
  Kurde, czy internet w Polsce użytkują tylko 16 latki??

 • magda

  telefon ok. ale jak wyłączyć podświetlanie joysticka, które włącza się co 5 sekund i mnie to zaczyna drażnić…

 • Tomek-Szało

  Witam
  Mam malutkie pytanie ….jestem zainteresowany kupnem jakiegos dobrego telefonu a mianowicie interesuje mnie nokia E75 i 5800 hmmm co wybrac pomozcie… 5800 to kombajn multimedialny ale jest wada DOTYKOWY a w pracy na dotykowym troszke ciezko bylo by mi pisac sms jedna reka :/ zresztas nie ejstem zbytnio przekonany bo w rekawiczkach sie nie da operowac telefonem bez wyjecia rysika…. prosze pomozcie..jakie sa wasze opinie na temat tego wyboru…z gory dziekuje i pozdrawiam :)

 • n yo

  magda doszłaś?

 • PiotEr75

  No wiec kupilem sobie ten telefonik na alledrogo uzywany 2 miesiace stan bdb i musze przyznac ze mnie zadowola poki co NIe wiem jak sie bedzie zachowywac w starciu z podloga w porownaniu z moja poprzednia n70 kotra to po nastu ladowaniach z metra na glebe smiga do tej pory no ale sprawdzac jakos nie bede. maile testowane na poczcie wp i wszystko ladnie smiga bateria 3ma 2gi dzien i zostaly 2 kreski no ale sporo dzwonilem i pisze w sumie non stop wiec jest i tak dobrze klawiaturka wysmienita dla ludzi o szczuplych palcach czyli dla mnie :) klawiatura numeryczna mogla by byc wypukla bardziej albo klawisze mogly by byc oddzielona byloby wygodniej Ale kal to mowia kwestia przyzwyczajenia wszystko zalezy od tego do czego ma ten telefon sluzyc Dla mnie swoje zadanie spelnia. sprzetowa qwerty mail gps(jeszcze nie testowany) jakis tam aparat bo czasem sie przydaje No i symbian WIem ze tylu zwolenikow co przeciwnikow ma ale kazdy uzywa to co lubi poprostu a jak komus bateria za slabo trzyma to niech sobie kupi 6610i to go na pewno zadowoli:)

 • dorina1578

  Mam pytanie w tym telefonie jest taka funkcja skanowania kodów i stąd moje pytanie o co w tym chodzi…

 • popierdolony koczkodan

  chuj wam wszystkim w dupe, telefon wyjebany w kosmos, przed chwilą rezuciłem nim w pizdu

 • hubertus

  telefon zajefajny a tobie chuj w dupe jacek

 • zibi

  kurde wlasnie chce kupic ogladalem dzis jeszcze e-52 tez fajna ale 75-tka jest zajebista cheba kupie

 • User E75

  Cześć wieśniaki zainwestujcie w słownik poprawnej polszczyzny. Naprawdę można się dogadać, ponieważ czytając niektóre komentarze nie wiele rozumiem. Jeśli chodzi o Nokie E75 to polecam. Posiadam urządzenie od ośmiu miesięcy i jedynym mankamentem jest żywotność baterii. Chociaż z drugiej strony przy takiej ilości funkcji… Pozdrawiam.

 • stopcia1906

  chcialbym sie dowiedziec czy muzyka gra przyzwoicie glosno,poniewaz zastanawiam sie nad kupnem tego koma. Chcialbym sie tez dowiedziec jakie ten tel robi zdjecia? Mi sie wydaje bardzo fajny,szczegolnie ta klawiatura bo na lekcji lepiej bedzie sie pisalo sms .xd Pozdrawiam i prosze o odpowiedz :P:P:P

 • patafian

  Moja prośba o odpowiedź na pytanie: czy do tego telefona można dokupić i założyć większą baterię? Żeby ze dwa razy dłużej trzymała? No i najważniejsze: czy ten telefon można do telewizora podłączyć, żeby prezentacje PowerPoint wyświetlać? Dziękuję za sprawdzone info! Ahoy!

 • kuna

  Witam. Posiadam nokie E75 od paru tygodni. Telefonik działa bez zarzutu, wiekszosc programów na niego wchodzi, posiada akcelometr co bardzo mi bardzo sie podoba. Tylko jedyna jego wadą jest to, ze podczas pisania klawiatura okropnie trzeszczy. Niestety problemu nie da sie rozwiązac. Pod wzgledem technicznym wszystko jest ok. Zachęcam do kupna tego fajnego telefoniku.

 • Matti

  ludzie telefon pierwsza klasa:D
  super działa net i w ogóle;) polecam go gorąco;p

 • zbulwersowany

  gdzie jest moderator ,tyle mięsa tu rzucone i zero reakcji Żal mi tych chamów

 • sasz

  huj ci w morde bo w dupe to przyjemnosc

 • kris

  Mam E75 i przyznam że tek ogarnia temat jeden minus za jakość!tej klasy tel powinien być zrobiony lepiej:{

 • wrrrrrrrrrrrr

  to ile wkoncu ta bateria trzyma

 • zajebany wódką

  a chuj wszystkim telefonom w dupe. Pamietacie kurwa pierwsze centertele??? To były cacka

 • patryk

  zamienię dziewczynę (mało chodzona, nie blachara) na e75 z możliwą dopłatą

 • 1234

  cześć! wszystkim kupiłem nokieE75 i mam do was takie pytanie czy nie macie problemu z zasiegiem przy tym modelu? jesli to mozliwe to prosze o komentarz w tej sprawie. jak go czymam w domu to jest 1 kerska

 • Apple

  to te obudowy można wymieniać jak sie chce na każdy kolor ?

 • Niedoswiadczony

  A mam takie pytanie podobno szybko sie z takie wysuwane psują to prawda a drugie to sa 2 aparaty ? i czy to jest taka biznesowa ze ma wpierone w menu rzeczy naprzyklad jakies notatniki

 • Morelaa ;*

  Ejj a jak z jego baterią ? jak długo trzyma? ;D jeśli np. wieczorami pisze sie esy przez jakąś 1h ? ;]

 • Ania

  fajna nokia….

 • sklejcie dupy !!!!.;***

  siema heniu ;> bez komentarza narx nooo booo zal mi was w ogole nie no bo pszecie tAKIE BZDURY ZE AZ MI SIE NIE CHCE WAS CZTAC NOO NARA PAPPAPPA SKLEJCIE DUPY BEE.

 • dyziek

  popsuł mi sie

 • Idzik

  Niewiecie moze czy daj sie w niej zmienic obudowe ?! z gory dzieki

 • kupic nie kupic

  LOL JA CHCE KUPIC TEN TELEFON ALE NIEWIEM CZY GO KUPIC CZY NIE jedni pisza ze tel super i dziala ladnie, itd a drudzy ze tel do bani, zawiesza sie, itd to ja juz niewiem doradzcie…. niech doradzi osoba co miala ten telefon w rekach przez jakis czas i go urzywala… PS>: bardzo mi na odp zalezy…

 • kupic nie kupic

  jest ktos odpowie na moje pytanie powyrzej??

 • lukasz103000

  A ja napiszę tylko tyle, że obecnie mam HTC Wildfire, ale nie ma to jak nokia. Miałem i E51, przesiadłem się na E52, teraz z E52 na HTC a jutro przesiadam się na E75. Czytam tak te wszystkie komentarze i wniosek nasuwa się jeden.. Mianowicie, że jak się trafi na dobry egzemplarz to będzie ok, jak na nie do końca dobry, to i tak będzie dobrze. Telefon, to telefon i ma prawo nie być idealny. Dziś im więcej gadżetów tym większe prawdopodobieństwo, że coś tam zawsze (rzadko bo rzadko) wyskoczy. To jest wliczone w koszta. Jeśli ktoś pragnie bezawaryjnego telefonu to zachęcam powrócić do 3310 albo 6310i. Nigdy nie będzie bezawaryjnego telefonu – to tylko maszyny/urządzenia. Ja biorę opcję, że może coś tam się rzadko bo rzadko ale dziać. Ważną jednak kwestią jest tu samo użytkowanie. Jak ktoś kupuje telefon E75 i ciacha tą klapką 500razy dziennie, to nie ma się co dziwić, że coś tam może wyskoczyć. Telefon jest do dzwonienia, pisania smsów i (ostatnio) do odbierania poczty. Reszta to już czyste dodatki. Jak ktoś chce komputer, to niech kupi laptopa, albo smartfona dotykowego. Informuję jednak (z racji, że taki również posiadam) bateria trzyma max 24godziny (tak jest bynajmniej w moim HTC WF), w innych widziałem, słyszałem i czytałem, że zdarza się nawet ładować telefon po 3razy na dzień. Tylko po co chodzić z ładowarką w kieszeni i czaić się na kontakty w hipermarketach czy na dworcach.

  To moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać. Ja tam po przeczytaniu i negatywnych jestem z serią E w Nokii. To jest idealna seria dla mnie.

  pzdr

 • Newsletter

 • Ostatnie komentarze
 • Reklama