Michał Rogowicz | 09-03-2009 10:57 |

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic to pierwszy, prawdziwie multimedialny dotykowy telefon fińskiego producenta. Do tej pory, Nokia wydała kilka modeli, lecz nie były one bogate w funkcjonalności. Ten egzemplarz ma zacząć konkurować z iPhone 3G, Samsungiem OMNIA oraz HTC Touch HD. Jednak prawdziwy konkurent dla tych modeli ma pojawić się w ciągu 2-3 miesięcy, kiedy Nokia zaprezentuje N97. Jednak jak sprawuje się Nokia 5800 XpressMusic? Odpowiedź poniżej.
 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Zestaw, który otrzymujemy wraz z Nokią otrzymamy bogate wyposażone akcesoriami: ładowarkę, słuchawki stereofoniczne, kabel USB oraz telewizyjny, zaczep na rękę, instrukcję obsługi, płytę z oprogramowaniem oraz dodatkowy rysik. Ten ostatni gadżet przyda się podczas zgubienia, bądź uszkodzenia pierwszego, zamontowanego w obudowie.

 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Pierwsze wrażenia
Nokia 5800 XpressMusic wyróżnia się bardzo elegancką stylistyką. Producent idealnie dopasował kolor czarny do czerwonych wstawek. Pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu tego modelu do ręki, to duży, dotykowy wyświetlacz. Jednak telefon jest dość gruby – 15,5mm. Słyszałem wiele głosów krytyki z tego powodu. Moim zdaniem zupełnie to nie przeszkadza w użytkowaniu tego modelu.

 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Wymiary tego modelu 111×51,7×15,5mm, a waga 109 g. Mimo tych rozmiarów, telefon trzyma się pewnie w dłoni. 5800 XpressMusic można śmiało obsługiwać za pomocą jednej ręki, lecz nie radze tego robić podczas jazdy samochodem, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne.

Z prawej strony obudowy umieszczono regulację głośności, klawisz klawiatury, oraz przełącznik blokady klawiatury i ekranu. Ten ostatni spisuje się w praktyce doskonale. Za pomocą niego w prosty i szybki sposób możemy zablokować telefon. Z lewej strony zainstalowano złącze kart pamięci oraz wejście na kartę SIM, a u góry – wejście słuchawkowe, ładowarki oraz portu USB. Dodatkowo umieszczono włącznik/wyłącznik telefonu.

 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Wyświetlacz
W tej, dotykowej Nokii zainstalowano wyświetlacz 640×360 pikseli i przekątnej wynoszącej 3,2 cale. Obraz możemy oglądać w formacie panoramicznym 16:9, który jest wspierany przez paletę barw wynoszącą 16 mln kolorów. Największą zaletą tego modelu jest dotykowy ekran, który wraz z Symbianem 9.4, S60 5 edycji spisuje się doskonale. Telefon możemy obsługiwać za pomocą dołączonego rysiku, jak również palcem, czy innym narzędziem. Niestety posługując się innym gadżetem niż rysik, to musimy się liczyć, że będzie pozostawiać smugi – szczególnie palcem.

 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Jednak wyświetlacz doskonale reaguje na rysik, nie ma możliwości aby nas nie posłuchał. System operacyjny Symbian 9.4, S60 5th ed. jest kopią platformy Symbian, którą spotkamy, m.in. w telefonie Nokia N95. Dlatego użytkownicy, którzy do tej pory mieli okazję pobawić się starszą wersję systemu, będą zadowoleni. Platforma w 5800 XpressMusic jest identyczna.
 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Tekst w tym telefonie wpisujemy za pomocą wyświetlacz i klawiatury ekranowej. Do wyboru mamy kilka wersji – pismo odręczne, miniklawiatura QWERTY, pełnoekranowa klawiatura QWERTY oraz klawiatura alfanumeryczna. Najciekawszą opcją jest pismo odręczne, które niestety wymaga dopracowania. Aby funkcja prawidłowo działała musimy naprawdę ładnie i wyraźnie pisać. Niestety mnie, to narzędzie nie chciało za bardzo słuchać, chociaż niekiedy mi się udawało.

 

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Aparat
Fiński producent telefonów komórkowych zainstalował w Nokii 5800 XpressMusic aparat o matrycy wynoszącej 3,2 megapiksele. Moim zdaniem jest to trochę zbyt mało patrząc na dzisiejsze możliwości technologiczne. Jednak w praktyce aparat spisuje się dobrze. Do produkcji obiektywu wykorzystano technologię firmy Carl Zeeis. Niestety nie jest on chroniony niczym, więc jest narażony na zarysowania. Obok znajdują się dwie diody LED inicjujące lampę błyskową,
 

Aparat 5800 XpressMusic  Aparat 5800 XpressMusic

W ustawieniach aparatu zdefiniujemy jakość zdjęcia – Odbitka 3M – duża, Odbitka 2M – średnia oraz MMS – 0,3M – mała. Dodatkowo w ustawieniach znajdziemy możliwość ustawienia:
– programu tematycznego: automatyczny, określone przez użytkownika, zbliżenie portret, krajobraz, sport, noc, nocny portret,
– samowyzwalacza: 2, 10 lub 20 sekund,
– odcieniu koloru: normalny, sepia, czarno-biały, żywy, negatyw,
– balansu bieli: automatyczny, słońce, chmury, żarówka, fluoryzujący, ekspozycja,
– światłoczułości: automatyczny, niski, średnia, wysoka,
– ostrości: duża, normalna, mała.

Aparat 5800 XpressMusic  Aparat 5800 XpressMusic

Aby pobrać przykładowy filmik należy kliknąć tutaj.

W przypadku wideo ustawień jest zdecydowanie mniej. Wyróżniamy kilka jakości obrazu: wysoka jakość – TV, wysoka jakość –  do odtwarzania w telefonie, e-mail wysoka jakość oraz e-mail niska jakość. Wszystkie filmiki zapisywane są w formacie MPEG.

Muzyka
Aplikacja muzyczna zainstalowana w tym modelu nie odbiega niczym nowym od pozostałych, które spotkamy w telefonach serii XpressMusic. Utwory muzyczne można grupować po nazwie wykonawcy, utworu, albumu, jak również gatunku muzycznego. W ustawieniach możemy znaleźć korektor, w którym zdefiniujemy w jakim brzmieniu, telefon ma odtwarzacz muzykę (Mocne basy, klasyczna, jazz, pop oraz rock). Oprócz tego możemy określić balans, wzmacnianie basów oraz rozszerzenie stereo.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Głośniki stereo zainstalowane w tym modelu po lewej stronie wydobywają dźwięk bardzo dobrej jakości. Musze przyznać, że podczas grania w karty w towarzystwie, telefon nie mógł grać na maksymalnej głośności, ponieważ ciężko było się porozumieć ze znajomymi. Nokia 5800 XpressMusic obsługuje szereg formatów muzycznych: AAC, AAC+, eAAC, eAAC+, MP3 (VBR), MP4, M4A, WMA, Mobile XMF, SP-MIDI, AMR (NB-AMR), MIDI Tones (poly 64), RealAudio 7,8,10, True tones (WB-AMR), WAV.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Łączność
Nokia 5800 XpressMusic oferuje szereg możliwości połączenia się z Internetem, bądź innym urządzeniem – Bluetooth A2DP & AVRCP, WLAN IEEE 802.11 b/g, WCDMA 2100/900, HSDPA kategorii 6, GPRS/EDGE klasa B, HSCSD, CSD oraz obsługę protokołu TCP/IP.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Przy korzystaniu z kreatora sieci WLAN, Internet działa dobrze – połączenie nie jest zrywane, a przeglądarka radzi sobie nawet z stronami, których objętość jest bardzo duża. W przypadku Bluetooth, telefon można połączyć z zestawami słuchawkowymi oraz z komputerem.

Nawigacja
Nokia 5800 XpressMusic to również doskonały sprzęt do nawigacji samochodowej. Telefon umożliwia wyznaczenie trasy dla samochodu i pieszego. W historii możemy dodać miejsce, do których bardzo często się udajemy. Możemy również przeglądać tylko miejsce, gdzie chcemy się udać. Aplikacja działa na bazie Nokia Maps. Przez pierwsze 30 dni możemy użytkować nawigację bez żadnych kosztów – w przypadku pobierania nowych map. Na szczęscie w telefonie zainstalowane są już standardowe mapy.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

W praktyce nawigacja działa bardzo dobrze. Bez problemu wyznaczała mi trasę i prowadziła do miejsca docelowego z dużą dokładnością. Po przejechaniu zjazdu, program automatycznie wyznacza nam najbliższą, nową trasę. W ustawieniach możemy ustawić, czy chcemy korzystać z dróg ekspresowych, czy autostrad. Nawigacja była przeze mnie testowana głównie w Poznaniu.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Gry
Nokia zainstalowała w swoim dotykowym telefonie zaledwie dwie gry. Nokia 5800 XpressMusic wyposażona została w dwa tytuły o zupełnie różnej tematyce. Jedna gra to typowa zręcznościówka, a druga – wyścigówka.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Pierwszą grą jest popularna kuleczka – Bounce. Tytuł został wyposażony w doskonałą grafikę. W grze musimy wykonywać poszczególne misje pokonując różne przeszkody i potworki. Bounce naprawdę wciąga!

Druga gra to propozycja dla maniaków wyścigówek. Global Racer – Racing Thunder jest wyposażona w kilka typów rozgrywek. Poprzez pojedyncze jazdy, udział w mistrzostwach oraz wyścig z czasem. Istnieje również możliwość zagrania w trybie wieloosobowym, lecz wtedy potrzebujmy do tego wykorzystania technologii Bluetooth. W tym tytule za wygranie wyścigów możemy dostać lepsze samochody.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

Warto wspomnieć…
… o dostępnej pamięci telefonu, która wynosi 81 MB. Oczywiście taka ilość megabajtów nikogo nie satysfakcjonuje w szczególności jeśli telefon posiada takie możliwości technologiczne. Producent dodaje do zestawu kartę pamięci microSD o pojemności 8 GB.

Jednym z największym minusów był zawieszający się system Symbian. Często musiałem go resetować, ponieważ odmawiał posłuszeństwa. Była to wina oprogramowania, ponieważ po jego wymianę – problemy ustąpiły.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic

 

Bateria
Producent zdecydował się zainstalować w tym modelu ogniwo litowo-jonowe (LiIon) o pojemności 1320 mAh. Akumulator zapewnia użytkowanie telefonu przez 2 doby. W tym czasie jednak wysyłam kilkadziesiąt SMS-ów, rozmawiam kilkanaście minut dziennie. Oczywiście korzystałem z innych dobrodziejstw – wideorozmów, aparatu fotograficznego, odtwarza muzycznego, kreatora sieci WLAN oraz innych funkcji. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z wytrzymałości baterii.

Nokia 5800 XpressMusic   Nokia 5800 XpressMusic 

Podsumowując,
Nokia 5800 XpressMusic jest telefonem udanym. Jest to pierwszy, dotykowy telefon fińskiego producenta, który ma szansę konkurować z innym urządzeniami. Prosty i czytelny interfejs to jedna z największych zalet tego modelu. Cena tego telefonu waha się w granicach 1600 zł – zarówno na aukcjach internetowych, jak i w różnorodnych sklepach. Sprzedawany jest w dwóch wersjach kolorystycznych – niebieski i czarny.

 

 

Michał Rogowicz | 07-12-2008 10:32 |

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic
Nokia 5800 XpressMusic
Nokia 5800 XpressMusic
Nokia 5800 XpressMusic
Podstawowe dane techniczne:
ModelNokia 5800 XpressMusic
Wymiary (szer,wys,grub)111 x 51.7 x 15.5 mm
Waga109 g
ZasięgGSM850, GSM 900, GSM1800, GSM1900, WCDMA
Czas czuwania400 h
Czas rozmowy540 min
Baterialitowo-jonowy (LiIon), 1320mAh
Wyświetlacz 640 x 360, 3,2 cala, 16:9, 16mln kolorów.
Procesor
System operacyjnySymbian 9.4, S60 5th ed.
Dostępna pamięć81 MB
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneMPEG4, AAC, MP3, AMR, 64 MIDI, RealAudio8, wma
DyktafonTak
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3Tak
RadioTak

Aparat:
Aparat fotograficzny3,2 Mpix, autofocus, Carl Zeiss, zoom x3, LED flash,drugi aparat

Wiadomości:
SMSTak
MMSTak
T9Tak
Klient e-mailTak, POP3, IMAP4, Active Sync,

Łączność:
IrdaNie
BluetoothTak
HSCSDTak
GPRSTak, Class 32
CSDTak
EDGETak, Class 32
WiFi802.11g
WAPTak
XHTMLTak
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięciTak, microSD do 16GB
Karta pamięci w zestawie8 GB
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)
Wymienne obudowyNie
Java2.0
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikTak
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweDla numerów i funkcji
WideokonferencjaTak
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacjeWCDMA 900/2100, HSDPA 3.6 Mbps, GPS, akcelerometr, złącze jack 3,5 mm, microUSB, wyjście TV

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.61 Ilość ocen: 383

Twoja ocena: 

 • brylok1981

  tu jest błąd ta nokia ma ekran dotykowy

 • Marcin

  Ktoś wie w jakiej sieci będzie do kupienia?

 • Marcin

  Hej 🙂 tu nie ma błędu,
  W specyfikacji jest napisane "wyświetlacz doDATkowy", a nie "…doTYkowy"
  Pozdrawiam

 • Albi

  Mam tą nokię od tygodnia i jestem z niej naprawdę zadowolony:)

 • pyza

  Z żalem muszę szybko sprzedać moją Tubkę.
  Zapraszam na allegro – http://allegro.pl/item614822799_nokia_5800_igla_gps_garmin_2009_gwarancja_22m.html

 • Marcin

  Mam Nokie czerwona od 4tyg i zobaczylem mały mankament w nocy dojsc znaczący od strony przycisku glosniej ciszej znajduje sie niewidoczzna szpara ktora mozna zauwazyc jak jest wyswietlacz wlonczony i widac oswietlenie podobniesz to wszystkie nokie tego mo

 • DieR

  Jestem zwolennikiem Nokii od dawien dawna.. ten model dosc ciekawy..
  + za nawigacje – choc nie wiem czy to pelna wersja.. dziala przyzwoicie i mozna zrezydnowac z poplaczenia z internetem
  + za wyswietlacz – duuuzy i dotykowy
  + za aparat i video choc t

 • damian

  ta nokia to prawdziwy wypasssssss polecam

 • Paulina

  Akurat konczyl mi sie abonament z nokia n95 i chcialam przetestowac 5800. Z calym szacunkiem- przynajmniej dla mnie bije na glowe iphona ktorego mialam niecale 2 tyg. Na dniach chce zakupic N97 i zobaczymy czy ona bedzie rowniez przyjemnym zaskoczeniem.

 • Krzysztof

  Naprawdę jeden z lepszych telefonów jakich miałem. Po przejściu z Omni,a miałem ją ok 7 miesięcy-sama radość… Polecam

 • kamil

  Mam telefonik 2 tygodnie i jestem bardzo zadowolony.Polecam naprawde warto

 • lollos

  nie ma błędu tam jest napisane DODATKOWY
  a ogólnie spoko telefon ciężko gry są dostępne ale git

 • roollo

  kto zna nokie zwłaszcza symbiana dużo radości polecam.

 • Paweł

  Mam od tygodnia.
  Polecam gorąco 🙂

 • Kaśka

  Mam ten telefonik jakieś 2 miesiące i nie nażekam. Jest świetny. Mam tam fajną grę w autka, w którą ciekawie się gra, bo ruchem telefony się skręca i tak jakbyś trzymała kierownice. Naprawdę świetny telefon. Pozdrawiam wszystkich.

 • Paweł

  Mi się również podoba, ale niestety po dwóch dniach rozlał mi się wyświetlacz. Nie uderzyłem w niego ani mi nie spadł. Niestety coś było nie tak. Nowsze telefony nokii są mniej wytrzymalsze i proponuje dokupić do nich jakiś pokrowiec lub coś takiego. Pozd

 • Radek

  Biorę go w grudniu, ale tam jest źle napisane, pisze że nie ma dotykowego ekranu.

 • pawel

  dodatkowy to nie dotykowy

 • Wrona

  A ja tam wole Nokia 5530 😀 Ma wszystkie te same funkcje co Nokia 5800 (przynajmniej większośc z tych funkcji). Mam już 5300 od chyba 3 tygodni, a mój kolega ma 5800, i wszystkie programy gry i aplikacje z jego telefonu działają na moim.

  Warto również

 • Paweł19994

  Doradźcie mi czy wziąśc tą nokie czy jakiegoś soniaka ???

 • Nokiax

  Bierz tego fona i nic innego!!

 • MRuq

  Ten telefon jest zajebiscie wypasiony muzyka gra baaardzo glosno polecam ten telefon ;D

 • mariusz1980

  Mam ten telefon już miesiąc wgrałem nawigację GARMINA i hula ,że szok…telefon wypasiony i pamięc…ogromna(w zestawie karta 8 GB)Polecam gorąco!!!

 • Julia

  ja chce go kupić ale tata powiedział że za drogi, 🙁

 • grzes

  super telefonik bardzo polecam

 • Krystian

  mam ją miec za 3 tygodnie jestem ciekawy nie moge sie doczekac lol

 • Maciej

  Telefon bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bateria długo trzyma, super jakość dźwięku, menu szybko chodzi itd długo by wymieniać. Zakochałem się w niej 😉 duuuży plus dla firmy NOKIA!!!

 • Michal

  Nie wiem czy kupic 5530 czy 5800 moze ktos doradzic

 • rafał

  dzisiaj odbieram telefon mam nadzije że bedzie tak się spisywał jak opisujecie Pozdrawaim

 • Maciek

  Najbardziej zarąbisty telefon na świecie!!!!!!
  Polecam!!!!!!!!!!!

 • Hubert

  10/10 Telefon idealny dla gadżeto-maniaków i osób, które lubią eleganckie telefony.
  – świetny ekran dotykowy
  – bardzo głośna muzyka
  – masa akcesoriów i aplikacji
  – internet chodzi wzorowo
  – 16mln kolorów, wyświetlacz jak w tv.

  Szczerze polecam, mialem wiele świetnych telefonów (Samsung Omnia, Nokia N95, Sonny Ericsson W880i, iPhone).
  Ta wersja Nokii bije te telefony na głowę. CUDO!

 • lusi

  Kupiłam ten telefon od allegrowicza i niestety mam problem – telefon mi się zawiesza. Obecnie po wyładowaniu baterii zawiesił mi się i nie mogę nic z nim zrobić. Czy możecie mi jakoś pomóc! 🙂

 • sandra

  walnij nim o sciane xD ja mam ten telefon od tygodnia i ogolnie jest spoko tylko aparat jest tak jakby troche słaby niby 3,2 megapixeli ale jest gorszy niz w sony ericssonie w610i z 2 megapixelami, moze nie umiem go jeszcze ustawic .

 • Rafał

  na poczatku wydawał sie zajebisty.ale po trzech dniach piszac sms-y.wyswietlacz mi sie rozmazywal.musialem kilkakrotnie wlaczac i wylaczac aby ponownie zadzialal.oddalem go do serwisu.mysle ze wydany tysiak sie "zwroci".wielki zawod! oczywiscie z moim 5800.

 • Pe pe Pan Dziobak

  Tam nie ma błędu.
  Napisali wyświetlacz dodatkowy.

  Ja również posiadam ten telefon i mogę powiedzieć że jest najlepszym jaki miałem dotąd. Prosta w obsłudze itd. Ma internet, nawigację i sporo innych bajerów. Polecam !!

 • Bartek27

  Witam. Telefon ten mam od 5 miesięcy, wszystko działa jak powinno, bateria trzyma 5 dni przy zwykłym użytkowaniu, z wyświetlaczem nic złego się nie dzieje (rysy itp.) Ogólnie POLECAM!!!

 • piotr148

  czy na tym da się używać skypa ?

 • Hania 2605

  Mam ten telefon od 4 miesięcy.Ogólnie jest dobrze aparat,wyświetlacz i głośniki są ok.miałam drobny kłopot ponieważ telefon sam się zawieszał i cały ekran był szary ale teraz już sie naprawił. Ogólnie polecam !!! ;D

 • Klaudia

  Ten telefon jest super. Głośno gra i wgl.

 • Antoś

  Michał osobiście polecam 5800,jest dużo lepsza niż 5530,która jest jakby pierwowzorem 5800 tylko troszku nie dopracowanym(tzw.większym nie wypałem)
  pzdr.

 • nike krzysio

  opyla się go teraz kupować?
  za ile??

 • Ja

  brylok1981
  Tam jest napisane Ekran Dodatkowy a nie Ekran Dotykowy. A to jest różnica.!

 • Daniel

  Witam, mam pytanie odnośnie tego WiFi. Na jakiej zasadzie on działa? Co trzeba zrobić aby rzeczywiście go wykorzystać?

 • Maciek!

  mam pytanko w jakim formacie można sciągać pliki na ten telefon.mam na myśli tapety gry itp!

 • Ddawidd

  Ten Fon jest SUPER!!
  POLECAM !!!

 • aga

  tak jest dotykowy ale tam pisze ze nie ma DODATKOWEGO

 • madzik

  mam zamiar kupić tą kome ale czy opłaca się

 • Sara

  Czy z tym ekranem na pewno jest wszystko w porzadku? Bo słyszałam ,że są bardzo delikatne i strasznie łatwo go uszkodzić..

 • TaKtAK

  Telefon jest bardzo Dobry (aktualizacja jest gigantyczna ale i tak maly problem ) bardzo dobry aparat dobra bateria bardzo dobrze dzialajacy ekran … (dotykowy) jedynie cieżko gry znalesc 😀 ale tak to git jest 😀

 • piotr

  słyszałem że troche cieżko chodzą i sabo reagują. To prawda?

 • eska

  ile kosztuje taki telefon?

 • Fika

  hej!
  co w tej nokii jest takiego super.? mam se k770i i bardzo bardzo go lubie jest swietny, ale teraz dostalam te nokie i mam dylemat, czy sie wymieniac. dodam, ze nie rajcuja mnie dotykopwe wyswietlacze, doradzi mi ktos ktory mam wybrac? z góry dzieki i pozdrawiam 😉

 • malwinka89

  witam mam nokie 5800 kupilam w media za 1000 zl ale nie zaluje ani zlotówki. Jest super jakosc zdjec i wifi mam internet gdzie chce. nawigacja tez ok. przedewszystkim jest dotykowa 🙂 a jakosc dzwieku bezcenna 🙂 polecm telefon naprawde warto go kupic.

 • Monika

  brylok1981 jakbyś dobrze przeczytał to tam jest napisane DODATKOWY a nie dotykowy ;P

 • anka

  Fajny tel. przydatny 😉

 • Janusz

  Super telefonik mam go 4 miechy i chyba nigdy się nie znudzi. Pamiętajcie GPS za darmo do końca życia komórki

 • ja_magducha

  mam pytanie czy etui z magnetycznym klipsem wplywa na telefon? mam nokie 5800 xm i zauwazylam ze jak telefon jest w tym etui to bateria mi szybciej sie rozladowuje i jak ktos do mnie dzwoni to nie moge odebrac przez dotyk pozdrawiam

 • Nieznajoma;)

  😉 hmm nie wiem czemu nie które osoby mówią że jest słaby wyświetlacz czy coś…
  Może wadliwy tel macie…
  Ja osobiscie mam ten telefon jakieś 9 miesięcy.. i nie narzekam.. działa bez problemu..
  🙂
  i jak narazie najlepszy tel jaki miałam choć miałam ich sporo 🙂
  nie zawiesza się.. głośno muzyka gra 😀
  i osobiscie mam sporo gier ściągnietych na ten telefon.. wystarczy poszukać…
  Można mieć gg i skype też 🙂
  osobiscie dziś znalazłam skype na ten telefon 🙂
  a wifi dziala:) bo korzystam 🙂
  polecam ten telefonik:)

 • adi23

  Hej! Jakby ktoś potrzebował pomocy z tym telefonem to zapraszam na http://www.s60v5.eu

 • sohon

  niedokładny ten opis ale telefon jak najbardziej dobry wiedz go polecam i zachecam do kupna

 • SWIM

  Witam. Czy ktoś może wie jak w Nokia 5800 można uaktywnić usługę zakazu połączeń? Przy próbie uaktywnienia muszę podać hasło zakazu połączeń – czterocyfrowy kod ( 0000 – nie pasuję). Będę wdięczna za pomoc. Pozdrawiam

 • misiek

  A gdzie jest minutnik??

 • maniek1984

  Witam. dotychczas posiadaam telefon se w200i. zastanawiam się nad kupnem nokii 5800. Z opisów wynika iz fon jest zaje…
  napiszcie jeszcze ile on kosztuje! Wielki dzięki.

 • MemoryHard

  Za 1 tyg bede mial to kome nie koge sie dozekac 🙂

 • Radzio

  Mam to cudo od tygodnia i nie załuje tego zakupu bo jest naprawde zajefany ten fonik polecam tym którzy sie zastanawiaja czy go kupic. Pozdro 😉

 • Wojtek

  Co wybrać i dlaczego 5230, 5800, 5530 ??

 • adrian

  mam wieli problem czy mam wybrac nokie 5800 czy 5230 i dlaczego . pomozecie ?! z gory dziekuje

 • magdos25

  polecam 5800mam i jest ok

 • michal

  mógł mi by ktoś powiedzieć skąd wziąść to orginalne oprogramowanie chodzi o to co było jako pierwsze wgrane z klawiaturą quwert
  jaka jest to wersja??

 • Kinga

  Czy ktoś jest w stanie podać aktualną cenę tego telefonu? Bo planuję go zakupić ale chciałam najpierw zorientować się w cenie.Będę wdzięczna:)

 • Sebastian

  Kinga zależy gdzie telefon chcesz kupić, cena waha się mniej więcej od 800 do 1000 złotych. Dodam również że też chce go nabyć 🙂

 • Kinga

  Dziękuję Sebastianie z odpowiedź:)

 • Exstaza

  Telefonik jest boski ;=] Polecam.
  A tak na marginesie to się ośmiałem z niektórych komentarzy ;o ludziska macie baninkę ;o Pozdrawiam ;*

 • Tomek

  Odradzam wszystkim zakup tego telefonu!
  Nawet jeśli jest za 1zł!!
  Przez pierwsze 2 tygodnie można się zakochać w tym telefonie ale później jest co raz gorzej!
  Wadliwy system – aktualizacja nie pomaga, dziwne błędy w grafice interfejsu (znikające klawisze albo w ogóle nie można ich wciskać), system się wiesza.
  Mój jeszcze dla ciekawości skasował całą zawartość skrzyni odbiorczej, około 2500 smsów, cała nadawczą oraz playlisty i notatnik.
  Ekstra..
  Odradzam wszystkim!

 • Elektron

  Tomek bzdury wypisujesz o Nokii 5800XpressMusic ! Wątpię, że kiedykolwiek miałeś ten model Nokii. Nokię 5800 XpressMusic ma mój brat oraz kilku dobrych znajomych i żadna z tych rzeczy, o której piszesz nie występuje w ich egzemplarzach! Może masz wadliwy, pojedynczy egzemplarz lub nie potrafisz obsługiwać bardziej zaawansowanych telefonów – czyli smartfonów! 😉 I sam jesteś winny opisanym przez Ciebie problemom. Jest jeszcze jedna możliwość, o której pisałem na wstępie – po prostu nigdy nie maiłeś Nokii 5800 XpressMusic, tylko meczysz się z jakimś przestarzałym, tandetnym Sony Ericssonem, a swoje frustracje wyładowujesz oczerniając dużo nowsze i lepsze telefony konkurencyjnych firm.

 • angela

  czy zdjecia robi dobre? chodzi mi szczeglonie o ostrosc.. np. zdjecia tekstu?

 • Misiek

  5530 czy 5800 co wybrać ? Ceny porównywalne ale z którego będę bardziej zadowolony ? Chodzi Mi głównie o to który jest wytrzymalszy bo o bajerach już się w obu przypadkach naczytałem co nieco…

 • Roxi

  Zastanawiam się nad kupnem tego tel ale boje się że bd się zacinał gdy bd pisała SMS lub gdy bd na GG albo na innych stronkach! A więc czy warto go kupić??

 • szymek

  polecam ta kome mam ja cale 5 tyg a zpisuje mi sie swietnie mysle e to jest jeden z lepszych telefonow na swiecie

 • Gosiaczek_buziaczek180

  czemu nie chce chodzić mi internet wtelefonie. wyskakuje mi co chwile” błąd sieci. sprawdź mijsce docelowe”. Prosze!! Mam Nokie5800XpressMusic

 • Tomek

  Do Gosiaczek_buziaczek180.menu,ustawienia,łączność,sieci docelowe,internet,usunąć wszystko potem cofnąć się do punkt dostępu wyszukać aut.dost.punk.dostępu.tak.dane pakietowe wpisujesz internet klikasz dalej internet i chodzi bynajmniej u mnie zadziałało.

 • nafaikon

  Witam. Posiadam ten telefon już 5 lat i ciągle jestem z niego zadowolony nic mi się w nim nie popsuło system działa stabilnie tak jak należy jedyne co dołożyłem do niego od zakupu do etui które już nie wytrzymało oraz niedawno nową baterię no i folie na wyświetlacz (to chyba oczywiste) moim zdaniem jest to najlepszy model nokii jaki wyszedł prosty funkcjonalny oraz niezawodny, przeżył ze mną wiele 3 kąpiele w wodzie, dużo uderzeń, wstrząsów, wilgoci (jestem strażakiem PSP) i żaden Samsung, HTC, Motorola ani LG nie wytrzymał tyle co ta Nokia więc ogromny + dla tego modelu mam nadzieję że będzie mi służył kolejne 5 lat albo i jeszcze dłużej pozdrawiam nafaikon.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama