Michał Rogowicz | 16-06-2007 15:00 |

Nokia BH-900

Idąc chociażby ulicą coraz częściej można spotkać ludzi, którzy mają na uchu zawieszoną słuchawkę Bluetooth. W dzisiejszych czasach wybór takich produktów jest ogromny: marka, kolor, rozmiar, czy nawet zła guma przylegająca do ucha to czynnik, który decyduje o tym, czy dane urządzenie kupimy, czy też nie.
Tym razem do naszej redakcji zawędrował nowy zestaw słuchawkowy Nokii – Nokia BH-900. Powitaliśmy go z otwartymi ramionami, a po chwilach szału, przyszedł czas na „zimny” i subiektywny test. W zestawie nie należy doszukiwać się jakiś ekstrawaganckich gadżetów, bo po prostu są one nie potrzebne. Użytkownik decydujący się na zakup takiej „zabawki” nie patrzy tyle na zestaw, co na jakość materiałów z jakich została wyprodukowana. Ale wracając do tematu to wraz z urządzeniem dostaniemy ładowarkę oraz instrukcje obsługi, lecz niestety na próżno by w niej szukać polskiego języka, a szkoda…

Po rozpakowaniu paczki od razu przystąpiliśmy do korzystania z uroków jakie daje nam Nokia BH-900, ale najpierw pracowicie ją obejrzeliśmy – z każdych stron, z każdego kąta. Pierwsze, co mnie zainteresowało to regulacja wysięgnika, na której znajduje się mikrofon. Pozwala to na uzyskanie lepszej jakości dźwięku. Można go wysuwać na długość około 6cm. Jest to może nie imponujący wynik patrząc na same dane techniczne, ale to zupełnie wystarcza jeśli chodzi o praktykę. Wiadomo, że każdy człowiek ma inny kształt czaszki – jedni bardziej smukłą, drudzy owalną, a trzeci jeszcze inną. I wtedy z pomocą przychodzi właśnie nam ten regulator, ponieważ możemy ustawić mikrofon tak, jak nam najwygodniej.

Na pierwszy rzut oka, rzuca się od razu logo Nokii, a po jej lewej stronie umieszczono regulator głośności, włącznik/wyłącznik urządzenia oraz przycisk odbierający i odrzucający rozmowę. Po prawej stronie zainstalowano wejście na ładowarkę, a z tyłu oczywiście głośnik. Samo montowanie słuchawki na prawym, bądź lewym uchu nie powinno stanowić problemu, jeśli robi się to prawidłowo, czyli stosując pewna technikę. Nie należy go wciskać na upartego, ponieważ marny będzie tego efekt, a tylko będziemy się nie potrzebnie irytować. Aby prawidłowo zamontować urządzenie, należy pierwszy zaczep umieścić za uchem i następnie przesunąć go po nim, aby całość znalazła się z tyłu, a głośnik w środku.

Sama słuchawka ma klasyczną stylistykę, która dobrze leży i wygląda przy uchu. Nie zastosowano niepotrzebnych zaokrągleń, dodatków, a jednak wszystkim znajomym się podobała ze względu na swoją prostotę. Nie męczy ona ucha, a co za tym idzie można ją używać bez przerwy, chyba, że ktoś posiada wrażliwą na odciski skórę, wiec nie polecam, aby urządzenie ciągle „wisiało”. Raczej bym po woli przyzwyczajał swój organizm poprzez noszenie produktu przez kilkadziesiąt minut, a następnie zrobienie sobie przerwy. Przy nawiązaniu połączenia z tym urządzeniem za pomocą telefonu Nokia N73 nie występowały żadne problemy, a powiązanie ze sobą urządzeń sprowadzało się do kilku bardzo prostych czynności. Wystarczyło wykryć BH-900 w telefonie, a następnie połączyć się z nim, a w przypadku, gdy komórka prosi o kod należy wpisać „0000”. Innych kombinacji nie warto wpisywać, ponieważ nie zostaną one przyjęte.

Nie można zapomnieć o technologii DSP, która zapewnia wysoką jakość dźwięku, nawet w miejscach, gdzie jest duży poziom natężenia hałasu. Urządzenie pozwala również na inicjowanie rozmów „Naciśnij i mów” (ang. Push to talk), a co najważniejsze wykonuje to bardzo płynie.

Bateria w tym produkcie pozwala, aby urządzenie było włączone non stop przez kilkadziesiąt godzin, ale ktoś kto dużo rozmawia powinien zawsze mieć przy sobie ładowarkę, Według producenta, akumulator pozwala używać produkt przez 180 godzin. W rzeczywistości dane te są trochę przesadzone, a w praktyce bateria wytrzymywała około 100 godzin. Reasumując, polecam zakup tego urządzenia, a wydane pieniądze na pewno nie będą zmarnowane, ponieważ kupimy bardzo dobry produkt, który będzie nam służył przez długi czas.

Artykuł ukazał się również w miesięczniku poświęconym mobilnym technologiom – Mobility.  • rafał

    Czy bh 900 będzie parować ze sony ericsson xperia

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama