Michał Rogowicz | 16-06-2014 12:45 |

Recenzja Unitra SD-20. Niezłe słuchawki do 50 zł, kompatybilne z Nokia Lumia

Unitra SD-20Od kilkunastu dni mam okazję testować słuchawki dokanałowe marki znanej z dzieciństwa, czyli model Unitra SD-20. Tak się złożyło, że obecnie gdzieś moje słuchawki Nokii gdzieś znikły, więc miałem okazję naprawdę sprawdzić jak współpracują z smartfonem Nokia Lumia.

Każdy kto zdecyduje się na zakup słuchawek Unitra SD-20 otrzyma je w eleganckim, stylowym opakowaniu. W pudełku znajdziecie słuchawki, instrukcję obsługi oraz cztery dodatkowe nakładki o różnych rozmiarów. Nic więcej nie, ale w sumie więcej gadżetów w zestawie nie potrzeba.

Konstrukcja

Słuchawki Unitra SD-20 zostały wykonane z litego drewna. W ten sposób wyróżniają się ciekawą stylistyką, ale również niezłym wykonaniem. Całość prezentuje się naprawdę nieźle i może się podobać. Z kolei lite drewno ma zapewnić dobre wyciszenie oraz odporność na uszkodzenia. Cały kabel ma długość 1,2 mm i zamontowano na nim mikrofon/pilot, który umożliwia prowadzenie rozmów. Końcówka zakończona jest wejściem Jack 3,5 mm i pozwala na podłączenie do laptopa, tabletu, telefonu, czy smartfona. Cała konstrukcja wydaje się naprawdę solidna. Co ważne, słuchawki nie męczą ucha. Komfortowo się je użytkuje.

Unitra SD-20

Jakość muzyki

Przy pierwszym podłączeniu słuchawek, naprawdę się wystraszyłem. Miałem połowę głośności w smartfonie, a tu nagle boom! Słuchawki dokanałowe Unitra SD-20 gwarantują dobrą jakość dźwięku. Głośność jest na wysokim poziomie, ale przy najwyższej skali, nie ma mowy o wyraźnym dźwięku. Kiedy jednak nie będziemy słuchać „na maksa”, to powinniście być zadowoleni. Ja jestem i na pewno lepiej grają niż oryginalne słuchawki do smartfona Lumia, które są dołączane w zestawie. Oczywiście jakość muzyki zależy od urządzenia, do których będą podpięte słuchawki. I musimy o tym pamiętać. Co ważne, słuchawki Unitra SD-20 radzą sobie również z hałasem na zewnątrz. Dźwięk jest wyraźny i nie jest stłumiony.

Unitra SD-20

Kompatybilność

Unitra SD-20 są słuchawkami, które można podłączyć praktycznie do dowolnego urządzenia elektronicznego z wejściem Jack 3,5 mm. I nie ważne, czy zdecydujemy się na smartfona, tablet, czy laptop, Unitry będą przesyłać dźwięk i prawidłowo współpracować. Ja sprawdziłem każdy z tych sprzętów i nie znalazłem żadnego błędu. Czasami zdarza się, że niektóre słuchawki nie chcą działać na smartfonie, ale tutaj chyba tego problemu nie ma. Podczas testu podłączyłem do Lumii, Samsunga, myPhone, iPhone oraz Overmaxa.

Unitra SD-20

Funkcje telefoniczne

Słuchawki dokanałowe Unitra SD-20 zostały wyposażone w mikrofon, który zawiera również klawisz do rozłączenia się i odebrania. I jak to rozwiązanie sprawuje się w praktyce? Ogólnie nie jest źle, ale czasami rozmówcy narzekali, że nie słyszą mnie zbyt dobrze. Co ważne, nie działo się to nagminnie, a były to sporadyczne przypadki.

NA KONIEC

Moim zdaniem marka Unitra udanie powraca na rynek muzyczny w Polsce. W międzyczasie testuje kultowe Unitry SN-50 oraz młodzieżowe Unita SN-40. Wracając do modelu Unitra SD-20, to wydatek 49,99 zł to dość optymalna cena. Słuchawki charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jednak pamiętajcie, że te słuchawki nie kosztują 200 zł przy ocenie.

Galeria zdjęć

Unitra SD-20

Obraz 1 z 12

Słuchawki dokanałowe Unitra SD-20.

 • mirek

  W sieci są już inne recenzje: http://negatywhd.pl/sluchawki-dokanalowe-do-50-zl-unitra-sd-20/ i musze powiedzieć, że jak na mnie słuchawki wrażenia nie robią…

 • az

  „Słuchawki Unita SD-20 zostały wykonane w litego drewna”, „mogłem je śmiało nosić po kilka godzin i nie miałem wrażenia, jakby by chciał uszy odpaść”, „te słuchawki nie kosztują 200 zł przy ocenie”
  Wiem że „polska język to trudna język” ale nie należy pisać po paru głębszych bo nie wierzę że na trzeźwo można tak kaleczyć…

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama