Michał Rogowicz | 04-07-2014 10:21 |

Recenzja Unitra SD-10. Tanie słuchawki w praktyce [wideo]

Unitra SD-10To kolejne słuchawki, które miałem okazję testować wraz z smartfonem Nokia Lumia. Model Unitra SD-10 kosztuje zaledwie 29,99 zł, a czy w tej cenie otrzymamy słuchawki oferujące akceptowalnej jakości dźwięk?

Marka Unitra wraca na polski rynek elektroniczny po latach nieobecności. Jest ot marka, którą kojarzę z dziecięcych lat, lecz niestety ze mną nie dorastała. Nagle znikła, wraz z Tonsilem. Jednak Unitra powróciła z kilkoma rodzajami sprzętów, w tym z słuchawkami. Ja miałem okazję testować już Unitra SD-20 oraz Unitra SN-50, a teraz sprawdzałem dla Was najtańszy model, czyli Unitra SD-10.

Unitra SD-10

Każdy kto zdecyduje się na zakup tego sprzętu może liczyć jedynie na instrukcję obsługi oraz inny rozmiar wkładek dousznych. Nic więcej nie ma, ale w sumie nie potrzebujmy większej ilości gadżetów. Może jedynie pokrowiec by się przydał do transportu, ale czy by kto ktoś używał? Takie słuchawki głównie zawsze leżą w kieszeni, przynajmniej u mnie.

Dwa kolory

Testowane słuchawki Unitra SD-10 można kupić w oficjalnym sklepie Unitry za 29,99 zł. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne – czarno-szare oraz czerwono-szare. Szczerze powiedziawszy mi do gustu bardziej przypadły te pierwsze, ale sporo moich znajomych było zachwyconych stylistyką czerwonych. O gustach się nie dyskutuje i każdy powinien sobie dobrać kolor do własnych upodobań.

Unitra SD-10

Wykonanie i funkcjonalność
Oczywiście nie ma tutaj tysiąca różnych tworzyw wykorzystanych do produkcji. Jest to raczej plastik lub podobny stop. W praktyce wygląda to dość solidnie i po miesiącu użytkowania jeszcze nie mam żadnej uszczerbki na obudowie, lakier nie zszedł, wszystko jest na swoim miejscu. To chyba dobra ocena sprzętu wartego 29 zł. Kabel jest cienki i trzeba uważać, aby go po prostu nie przeciąć. Na nim umieszczono także mikrofon oraz wejście typu jack 3,5 mm. Jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Słuchawki Unitra SD-10 współpracowały z każdym smartfonem, telefonem, czy tabletem, do którego je podłączyłem.

Wracając do mikrofonu, to pozwala on na prowadzenie rozmów telefonicznych. Nie musimy ich odłączać. A jak jest z jakością dźwięku? Nikt podczas rozmawiania ze mną nie narzekał, że mnie nie słyszy, bądź ma jakieś problemy ze zrozumieniem moich słów.

Unitra SD-10

W słuchawkach Unitra SD-10 nie tylko podróżowałem w komunikacją miejską, ale także jeździłem na rowerze oraz biegałem. Oczywiście nie były to żadne wielkie odległości, więc nie ma mowy o działaniu wody na nie. Były to raczej rekreacyjne wyjścia. Podczas tych czynności, Unitra SD-10 pewnie leżała na uszach, nie wypadała. Tylko czasami musiałem je poprawiać, ale to głównie podczas biegania. Wtedy zdarzało się, że mogły mi wypaść.

Unitra SD-10

Jakość dźwięku

Chociaż są to słuchawki za 29 zł, więc nie możemy liczyć na mocne basy i niskie tony, ale według nie jest źle. W wielu przypadkach na pewno charakteryzują się lepszym dźwiękiem niż standardowe słuchawki w zestawie od producenta. Sporo też zależy od urządzenia, do którego Unitry podłączymy. W przypadku smartfonów Lumia, urządzenia gwarantowały dobrą jakość muzyki.

Niestety słuchawki nie wygłuszają do końca – zdarzało się, że słyszałem co się dzieje wokół mnie, choć miałem praktycznie maksymalny poziom głośności. I w tej kwestii również musimy uważać, bo może być tak, że oprócz nas, muzykę będzie słyszała również osoba z boku.

Unitra SD-10

NA KONIEC

Podsumowując, testowane słuchawki Unitra SD-10 to dobry sprzęt. W cenie 29,99 zł ciężko będzie znaleźć ciekawsze rozwiązanie. Dla mnie wybór jest prosty, bo to marka z moich okolic, a wiadomo swoich trzeba wspierać 🙂

 • Łukasz Unitromaniak

  Tonsil nadal w Polsce. Prosze poprawić.

 • prz3m4s

  Pierdolenie. Przecież to jest produkowane w chinach a jakość dźwięku masakra. powinny kosztować ok 15zł. Ten kto robił recenzję to naprawdę bardzo dobrze się zna…

 • unitra best

  Słuchawki bardzo dobre, kupiłem w empiku za 18,99zl, wątpię czy inne droższe w tym przedziale będą lepsze, slucham mp3 i do tego są idealne, pzdr

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama