Michał Rogowicz | 24-09-2013 10:39 |

Recenzja uchwytu samochodowego Nokia CR-200. Obowiązkowy w aucie!

Nokia CR-200Nokia CR-200 to pierwszy uchwyt samochodowy firmy Nokia, który wykorzystuje bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi. Sprzęt jest przystosowany do pracy z smartfonami Nokia Lumia (ja przetestowałem na L920). Za jednym razem może służyć jako doskonały uchwyt do nawigacji GPS, a przy okazji ładuje nam telefon. Wszystko brzmi pięknie, a jak w praktyce? Sprawdziłem to.

Konstrukcja

Uchwyt samochodowy Nokia CR-200 to urządzenie, które na pewno przyda się w codziennym użytkowaniu samochodu. Jeśli dużo podróżujemy i pracuje na Lumii 920, to ten sprzęt będzie nieodzownym elementem wyposażenia auta. Dlatego Nokia CR-200 musi być solidnie wykonanym urządzeniem i tak faktycznie jest. Cała konstrukcja wzbudza we mnie pozytywne odczucia – również w dłoniach trzyma się pewnie.

Nokia CR-200

Nokia CR-200

Sam koszyczek jest regulowany i obracany o 360 stopni, przez co można smartfona trzymać w pozycji pionowej lub poziomej. I nie ważne jak go umiejscowimy, to bardzo pewnie leży w uchwycie. A wszystko dzięki regulowanym rączkom umieszczonym po bokach. To dzięki nim ściskamy smartfona tak, aby maksymalnie ograniczyć szansę na wypadnięcie, a co najważniejsze – uszkodzenie Lumii. W samochodzie jest sporo ostrych krawędzi, czy twardych elementów, co może mieć opłakane skutki. Zamiast pomocy, uchwyt może nas narazić na koszty…

Uchwyt składa się właśnie z rączek i koszyczka, w którym montujemy telefon. Oczywiście zawiera on również możliwość ładowania bezprzewodowego. A jak się trzyma Lumia w nim? Otóż bardzo dobrze… Podczas kilkunastu dni może raptem 2 razy wypadł mi z uchwytu, ale do tej pory nie jestem pewny, czy ja do montażu się za słąbo nie przyłożyłem. Bo gdy naprawdę ścisnąłem rączki, to nigdy mi Lumia 920 nie wyleciała.

Nokia CR-200

Nokia CR-200

Wtyczka do zapalniczki
Testowany sprzęt jest oczywiście zasilany za pomocą wtyczki do zapalniczki samochodowej. Współpracuje z każdym typem auta – chyba, że wybrany samochód ma uszkodzone wejście. Wtedy niestety uchwytu Nokia CR-200 nie podłączymy. Jednak wtyczka pozwala na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie… Jak to możliwe?

Nokia CR-200

Nokia CR-200

Otóż umieszczono na nim dodatkowy port USB, który pozwala na podłączenie dowolnego sprzętu. W ten sposób ładowana będzie Lumia 920 oraz dodatkowe urządzenie, ponieważ wtyczka ma już wbudowany kabel do podłączenia z uchwytem.

Bez wątpienia jest to bardzo fajnie ze strony producenta, że „kostka” ma taką funkcjonalność. Pomaga szczególnie gdy pilnie potrzebujmy naładować dwa sprzęty elektroniczne.

Nokia CR-200

Nokia CR-200

Współpraca z Nokia Lumia

Uchwyt samochodowy Nokia CR-200 jest przeznaczony do pracy z multimedialnym smartfonem Nokia Lumia 720, 820 i 920. Niedawno nawet sieć Orange zaczęła sprzedawać model Nokia Lumia 920 wraz z Nokia CR-200 w zestawie. I wcale mnie to nie dziwi, bo odkąd zacząłem używać testowanego uchwytu to nie chciałem się z nim rozstawać. O kilka dni udało mi się przeciągnąć testy. Jednak do rzeczy….

Podczas kilkunastodniowego testu, uchwyt Nokia CR-200 spisywał się bez zarzutu. Nie zdarzało się, aby telefon nie naładował się. Wystarczyło położyć Lumie 920 w uchwycie, a natychmiast akumulator napełniał się energią. Wszystko odbywa się w standardzie Qi. Niestety nie udało mi się podłączyć innego modelu niż Lumia 920. Ale uchwyt jest jeszcze kompatybilny z Nokia Lumia 720 i 820.

Nokia CR-200

Nokia CR-200

Z pewnością najbardziej interesuje Was umiejscowienie Lumii w kieszonce uchwytu, czy pewnie się trzyma i czy nie spadnie przy byle jakim manewrze. A jak wiadomo czasami na drodze dzieją się rzeczy niestworzone i trzeba reagować błyskawicznie. Musze przyznać, że Lumia 920 jest chwytana bardzo pewnie.

Nokia CR-200

Nokia CR-200

NA KONIEC

Uchwyt samochodowy Nokia CR-200 to przydatny sprzęt, z którym rozstawałem się z wielkim żalem, ponieważ doskonale przydawał się w podróży. Nie musiałem martwić się, czy moja Lumia 920 wytrzyma cały dzień pracy, a przy okazji użytkowanie Lumii 920 było łatwiejsze w aucie – łatwiej odczytać SMSa, czy wykonać połączenie za pomocą głośnika. Zdecydowanie polecam kupno Nokii CR-200, ale niestety trzeba szykować około 250 zł.

 • JJ79

  Z tego co mi wiadomo pasuje do niego również Nokia Lumia 1020

  • Bolsik

   ponieważ lumia 1020 to 920 tylko z lepszym aparatem oraz ekranem

 • Michu

  Witam kupiłem uchwyt za 160 (po negocjacjach na all…) i powiem że to. REWELKA !! Zamontowałem na desce po zastosowaniu specjalnej przyssawki tel nigdy mi nie wypadł choć przytrafiło sie kilka dziur :/ , u mnie współpracuje z L920 bez zarzutu działa również z L720 (sprawdzone tel żony)

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama