Konrad Karpieszuk | 19-12-2012 14:04 |

Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

tuba 1 Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!Na aplikacje tę trafiłem przypadkiem. Nazwa tuba.fm była mi co prawda znana, ale kojarzyłem ją tylko ze stroną internetową i niczym więcej. Nigdy tam nie zaglądałem. Jednak po zmianie telefonu z Nokii z Symbianem na Nokię z Windows Phone 7.5 szukałem programu, dzięki któremu nadal mógłbym słuchać mojego ulubionego radia – tok.fm.

Niestety nic nie działało. Kilka programów radiowych miało co prawdę tę stację w swojej kolekcji, ale próba słuchania nigdy nie skończyła się sukcesem. Aż się nawet wystraszyłem, że to już koniec mojej fascynacji tok.fm.

Polecamy: Recenzja Listonic na Windows Phone. Aplikacja przydatna w zakupach

Prawdę mówiąc nie pamiętam jak dowiedziałem się, że przez TUBA.FM moje ulubione radio działa. Ważne dla mnie było to, że działało i co jeszcze ważniejsze, że stację tę mogę od razu wyciągnąć na kafelek głównego ekranu. Szybko to zrobiłem i na bardzo długo tuba.fm znów przestała właściwie dla mnie istnieć: jedynie przez chwilę widziałem jej logotyp podczas uruchamiania, ale zaraz rozbrzmiewało moje radyjko i tyle. Wygaszałem ekran i wszystko co dostawałem to dźwięk. A ten brzmi zawsze przecież tak samo (zaraz zabiją mnie audiofile, więc poprawię się: w głośniczku wbudowanym w telefon dźwięk zawsze jest znośny i tyle).

tuba 2 Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

Teraz jednak z tuba.fm korzystam zdecydowanie częściej niż tylko do jednej stacji. Jestem bardzo zaskoczony jak bardzo rozbudowana jest to aplikacja – to właściwie nasz polski odpowiednik last.fm. Mnóstwo stacji radiowych, mnóstwo stacji tematycznych. Wydaje mi się, że nawet użytkownicy mogą tworzyć swoje własne kanały i udostępniać innym. Rewelka. Tu właściwie jest wszystko. Teraz gdy to piszę w słuchawkach słucham Pink Floydów. Wspomniałem, że każdy zespół ma tu swoją stację? No pewnie nie każdy, ale to co wyszukiwałem jest i gra bardzo dobrze.

tuba 3 Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

Nie wiem czy w ogóle powinienem pisać o wyglądzie czegoś co się głównie słucha, ale wspomnę w kilku słowach i o tym. Sama nawigacja po aplikacji i wyszukiwanie tego, co chcemy słuchać jest bardzo intuicyjne i kompletnie w stylu Windows Phone: listy opcji pisane dużymi literami, nawigacja między ekranami przesuwając je na boki. Wszyscy dobrze to znamy z chyba większości programów na tę platformę. Korzystając z wyszukiwarki dostajemy od razu praktyczną listę podpowiedzi. Lepiej być nie może i chylę tu czoła przed twórcami tego programu. Nie przedobrzyli, jest tak jak ma być. Jeśli mam się czegoś przyczepić to sam ekran z właśnie słuchaną stacją jest taki sobie, ale być może po prostu mam inny gust.

tuba 4 Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

Wada, która drażni – zrywanie połączenia ze stacją. Występuje ona jednak rzadko i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności dzieje się tak właśnie podczas słuchania tok.fm. Jako, że widziałem to samo w Symbianie jestem niemal pewien, że to nie tuba.fm jest tu winna, a sama stacja radiowa, która powinna powoli zacząć myśleć o silniejszych serwerach.

tuba 5 Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

Czy można coś jeszcze powiedzieć o tym programie? Niespecjalnie. Trafił on na moją listę ulubionych i pewnie długo nic go nie zastąpi. Nawet odpowiednik dostarczany przez Nokię – Nokia Muzyka – jest nieco słabszy. Jeśli tuba.fm chciałaby coś od nich ściągnąć to możliwość pobierania stacji do późniejszego odsłuchania. Byłoby fajnie posłuchać sobie niektórych audycji także na spacerze nie bojąc się o rachunek za połączenie z internetem.

Pobierz TUBA.FM

  • http://www.facebook.com/people/Michał-Nowak/100003388302495 Michał Nowak

    fajna apka ale uszeregowanie jej ponad nokia muzyka to przesada

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
  • Reklama