Michał Rogowicz | 14-05-2012 17:35 |

Recenzja słuchawek HF GT Black Line. Solidny sprzęt za małe pieniądze

HF GT Black Line dla telefonów NokiaNiedawno dostałem propozycję przetestowania słuchawek marki Global Technology. Z racji tego, że ostatnio duże się pisze o produktach tej firmy, to postanowiłem, że sprawdzę jak się sprawują w praktyce.

Opakowanie, w którym klient otrzyma zestaw słuchawkowy HF GT Black Line NOK.N95/5800/N97/E52/5310/5530 jest małe, poręczne i czarne. Dostęp do słuchawek jest bardzo prosty, a w pudełku można znaleźć jeszcze dwie dodatkowe gumki.

HF GT Black Line dla telefonów Nokia

Wejście jack 3,5 mm
Podstawowym atutem zestawu słuchawkowego HF GT Black Line dla telefonów komórkowych Nokia jest wejście typu jack 3,5 mm. W ten sposób urządzenie jest kompatybilne z większością liczbą telefonów. Ponadto współpracuje z najnowszymi produktami fińskiego producenta, ponieważ te mają tylko i wyłącznie takie wejście.

Jednak jack 3,5 mm można spotkać także w innych urządzeniach elektronicznych, m.in. odtwarzacz mp3, czy w laptopach. W ten sposób jest możliwe jego szersze eksploatowanie.

Słuchawki pełnią także rolę anteny do odbioru radia FM.

HF GT Black Line dla telefonów Nokia

Jakość muzyki
Oczywiście bardzo ważna kwestią w słuchawkach jest jakość wydobywanego dźwięku. Przy ocenie tej kwestii bardzo ważna jest cena, która wynosi około 15 zł. W tym przedziale cenowym, jakość dźwięku jest optymalna. Jak dla mnie była wystarczająca – przy maksymalnej skali głośności nie było nawet charczenia, czy dziwnych dźwięków.

Słuchawki HF GT Black Line są wyposażone w funkcje Mega Bass. Muszę przyznać, że podczas słuchania muzyki jest słyszalny bass, tzn. efekt bassu.

HF GT Black Line dla telefonów Nokia

Bardzo ważna kwestią jest także jakość rozmów telefonicznych. Słuchawki są wyposażone w funkcję redukcji szumu. W ten sposób rozmowa, nawet na zatłoczonej i hałaśliwej ulicy, nie sprawia żadnego problemu. Rozmówce słychać prawidłowo, a czuły mikrofon zapewniał, że nasze słowo dotrze do osoby „po drugiej stronie”.

Podczas użytkowania tego zestawu słuchawkowego, testowałem HF GT Black Line na smartfonie Nokia Lumia 800 i niestety słyszałem jakieś dziwne przekształcenia dźwięku. W ogóle nie dało się posłuchać jakiegokolwiek pliku muzycznego.

Takiego problemu w przypadku innych telefonów – Nokia Asha 300, Nokia C7, Motorola Defy Mini, czy Samsung Wave III.

HF GT Black Line dla telefonów Nokia

Funkcjonalność i wykonanie
Słuchawki stereo HF GT Black Line są wykonane z dobro jakościowo materiałów. Wszystko jest dobrze ze sobą spasowane, a kable dołączone do mikrofonu i słuchawek są dobrze przymocowane. Na pewno nie wyrwą się przy pierwszych szarpnięciu.

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania to możemy dopasować dwie różne rozmiary gumek. Osobiście używałem tych słuchawek przez kilkanaście godzin, w odstępach czasu, i mogę śmiało stwierdzić, że uszy mnie po nich nie bolały.

Długość całego kabla wynosi około 110 cm.

HF GT Black Line dla telefonów Nokia

Podsumowując, słuchawki stereo z funkcją basu HF GT Black Line to ciekawe akcesorium. Jeśli poszukujcie taniego, ale dobrze grającego sprzętu, to z czystym sumieniem polecam ten model. Stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo dobry.

A może Ty masz swój własny typ na słuchawki do 15 zł? Możesz zaproponować jakiś konkretny model?

 • L.T.

  Jest jakiś problem ze słuchawkami na Lumii 800, mam różne rodzaje słuchawek dousznych nokii oraz samsunga, działają niestety tylko te dołączone do lumii. Czy możecie w jakiś sposób dowiedzieć się dlaczego?

  • Archaiczny

   potrzebne Ci są słuchawki o odpowiedniej impedancji min. to 32 Ohmy. Ja mam SHO-8801 Philips i dzwiek jest nieprzecietnie bardzo dobry, głęboki z odpowiednią ilością bassu czego zawsze mi brakowało. Słuchawki niestety jeszcze grubo ponad 150 pln 

 • Punto963

  Takiego problemu w przypadku innych telefonów – Nokia Asha 300, Nokia C7, Motorola Defy Mini, czy Samsung Wave III. chyba zjadło sie kilka słowek 🙂

 • bol

  lumia 520 nie działa – dźwięk tragiczny, pełne spektrum po wciśnięciu i TRZYMANIU przycisku na pilocie.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama