Konrad Karpieszuk | 28-01-2013 12:25 |

Recenzja Pixel Heritage. Powrót do przeszłości…

pixel heritageZacznę od tego, że Pixel Heritage to świetny pomysł na aplikację i świetny pomysł na “viralowe” wypromowanie marki Nokia. Niestety tylko pomysł, bo z wykonaniem jest już ciut gorzej. Katastrofy co prawda nie ma, ale… ale przeczytajcie resztę recenzji aby przekonać się co poszło nie tak, a co twórcom programu się udało.

Czym jest Pixel Heritage? To chyba aplikacja inspirowana Instagramem, skierowana do fanów Nokii. Pozwala na wykonywanie zdjęć udających robione starym aparatem, ale za to jakim aparatem. Wszystkie zdjęcia wyglądają jak zrobione jedną ze starych Nokii! To świetny pomysł dla wszystkich, którzy nostalgią darzą tę markę.

Pixel Heritage

Po uruchomieniu wyświetlanych jest kilka modeli telefonów. Od Nokii 6610i do N95. O każdym telefonie możemy przeczytać podstawowe informacje, z których na twarzy budzi uśmiech wbudowana kamera: od 0,1 do 5 Mpix.

Polecamy: Recenzja Listonic na Windows Phone. Aplikacja przydatna w zakupach

Oglądanie telefonów to oczywiście nie wszystko i nie po to ta aplikacja istnieje. Wybranie któregoś z egzemplarzy uruchamia aparat w naszym telefonie (fizycznie posiadanej Lumii) i rzutuje z niego obraz na ekranik tego wirtualnego telefoniku. Obraz oczywiście jest odpowiednio pomniejszony, tak by ilość zaoferowanych pikseli się zgadzała. Kliknięcie wykonuje zdjęcie, do którego można dodać kilka podstawowych, ale idealnie tu pasujących filtrów: brudny ekran, bad piksele, rozmycie… Wykonane zdjątko jest naprawdę malutkie i jakością przypomina te z początków mobilnej komórkowej fotografii.

Pixel Heritage

Do tego momentu wszystko bawi tak jak trzeba. Program działa jak powinien, a dodatkowo ma niesamowicie fajny, niespotykany design. W myśl nazwy wszystko jest jakby pikselowe. Czcionka, którą wykonane są napisy jest wyraźnie rastrowa, logo programu też składa się z małych kwadracików. W tle prezentowana jest nawet pikselowa, ładna tapeta. Naprawdę muszę pochwalić twórców za wykonanie oprawy graficznej!

Zobacz także: Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

Jednym z najważniejszych atutów oprogramowania Pixel Heritage to możliwość podzielenia się zdjęciem na Facebooku czy Twitterze. Publikacja zmodyfikowanych fotek nie stanowi żadnego problemu. Podczas testu tylko kilka razy nie mogłem ustanowić połączenia.

Pixel Heritage

Aby opublikować zdjęcie wystarczy tylko kliknąć w odpowiednie miejsce i zalogować się na swoim koncie. Nic więcej nie trzeba robić.

Mimo drobnych problemów, aplikację oceniam pozytywnie. W zakresie robienia zdjęć działa genialnie. Jako aplikacja przypominająca historię Nokii też sprawdza się świetnie. Jako narzędzie do wykorzystania z viralowym promowaniu Nokii – tu już jest niestety gorzej.

Pobierz

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama