Konrad Karpieszuk | 13-02-2013 14:34 |

Recenzja OPEN FM dla Windows Phone 8. Aplikacja niczym mnie nie zaskoczyła…

Open FM Windows PhoneSkądś Wam świta w głowie nazwa tego programu? I słuszenie. OpenFM to bowiem radio internetowe, które zapewne wielu z Was zna z najnowszych wersji programu GG. Więcej: z tego co widzę wiele osób już tylko do tego aby posłuchać sobie muzyki używa GG. OpenFM już dawno przestał być dostępny tylko w ten sposób. Dedykowane aplikacje dostarczane są na wiele platform mobilnych, od pewnego czasu można taką zainstalować i na telefonie z Windows Phone. Postanowiłem więc ją obejrzeć z bliska.

Na tę recenzję będą rzutować dwa fakty. Pierwszy: do słuchania muzyki używam głównie Nokia Muzyka, przede wszystkim ze względu na dostępny tryb offline. Drugi: do słuchania muzyki online używam głównie programu Tuba.fm. Gdy podchodziłem do tego testu zastanawiałem się czy OpenFM znajdzie sobie miejsce aby dorzucić coś od siebie.

I od razu mówię: niestety nie znalazł. Nie znaczy to, że nie powinniście go używać. Jest właściwie odpowiednikiem Tuby, tak więc to sami zdecydujcie którą z tych dwóch aplikacji wybierzecie.

Zobacz także: Recenzja jakdojade.pl dla Windows Phone. Przydatny w każdym calu!

Interfejs OpenFM jest bardzo prosty i logiczny. Co prawda graficznie nie zgrywa się idealnie z
designem Windows Phone, ale oczywiście w niczym nie przeszkadza to w słuchaniu muzyki. I tak zaraz po włączeniu,
wybraniu stacji zapewne wygasicie ekran.

OPEN FM windows phone recenzja

Po uruchomieniu wszystko co trzeba to wybrać stację, której chcemy słuchać. Dominują stacje muzyczne z gatunku tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Dobrym wyróżnikiem na tle konkurencji jest wyświetlanie listy zbliżających się utworów. Można sobie przed włączeniem (ale też także i w trakcie słuchania) sprawdzić co nas za chwilę czeka.

Innych wyróżników niestety brak. Brakuje trybu offline. Brakuje większego wyboru stacji radiowych (nie znalazłem żadnej stacji „mówionej”, ale OpenFM to chyba program tylko do muzyki i niczego więcej). Jest możliwość dodania stacji do ulubionych czy też przypięcia jej jako kafelka na ekranie głównym.

Co się stanie gdy spróbujemy uruchomić program bez połączenia z siecią? Uruchomi się, ale jest kompletnie bezużyteczny. Każdy kolejny ekran wyświetla ostrzeżenie o braku połączenia i nic właściwie więcej.

OPEN FM windows phone recenzja

Menu ustawień programu jest skromne. To nawet za mało powiedziane: jedyne co możemy skonfigurować to zaznaczyć opcję aby transmitował muzykę tylko gdy korzystamy z WiFi. Dobry pomysł – zabezpieczy to nas na pewno przed przypadkowym słuchaniem podczas korzystania z pakietu internetowego od operatora.

Zobacz także: Recenzja Pixel Heritage. Powrót do przeszłości…

Przechodzę już do podsumowania, bo nie da się nic więcej napisać o tym programie. Prosty, ale nie za prosty. Służy do słuchania muzyki online z setek predefiniowanych stacji radiowych i spełnia to zadanie w stu procentach. Jeśli jeszcze nie macie żadnej tego typu aplikacji w swoim telefonie, polecam.

Plusy:
+ nie zauważyłem żadnych problemów w działaniu,
+ ogromny wybór stacji radiowych,
+ możliwość podglądu listy zbliżających się utworów.

Minusy:
– brak znaczących wyróżników na tle konkurencji,

Macie jakieś swoje doświadczenia związane z tym programem?

 • Michal_Rogowicz

  Ja też używam i jest OK, choć nie powala

 • Ogurrr

  Jeszcze lepsze jest TuneInRadio od nokii 🙂

 • kalala

  a da sie usunąć ta kafelkę z menu głównego a jak tak to w jaki sposób ?

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama