Michał Rogowicz | 26-11-2012 16:25 |

Recenzja Nokia Purity HD by Monster. Słuchawki z intrygującym dźwiękiem

Nokia Purity HD by MonsterNokia Purity HD by Monster to jedno z najciekawszych gadżetów fińskiego producenta w ostatnich latach. Jeszcze 2 lata temu Nokia traktowała akcesoria po macoszemu i skupiała się jedynie słuchawkach Bluetooth. Jednak w ostatnim czasie ta tendencja się zmieniła. Nokia Purity HD by Monster to słuchawki o ciekawej stylistyce i mocnym dźwięku.

Klient, którzy zdecyduje się na zakup słuchawek Nokia Purity HD by Monster może liczyć na dwa kabelki jack (jeden z regulacją głośności, drugi bez) oraz specjalny pokrowiec, który uchroni sprzęt przed uszkodzeniem w podroży.

Trochę suchych faktów
Nokia Purity HD to wspólne dzieło firmy Nokia oraz Monster. Ta druga od lat znana jest doskonale na rynku sprzętów muzycznych. Wyrobiła sobie dość dobrą markę, więc nie dziwi mnie, że fiński producent rozpoczął współprace z tą firmą. Słuchawki charakteryzują się zakresem częstotliwości 20–20 000 Hz, wagą 180 g oraz uniwersalnym wejściem jack 3,5 mm.

Nokia Purity HD by Monster

Wykonanie
Słuchawki Nokia Purity HD by Monster to słuchawki, które mogą działać z dowolnym urządzeniem z wejściem jack. W takim sprzęcie, który często podróżuje razem z właścicielem ważne jest wykoannie, aby sprzęt nie uszkodził po pierwszej wycieczce. A dodatkowo cena nie jest niska…

Co by nie mówić o cenie, to producent stanął na wysokości zadania. Słuchawki są wykonane z dobrych jakościowo materiałów i według mnie za szybko nie ulegną zniszczeniu. Nawet wizualnemu, no chyba, że będziemy rzucać sprzętem o ścianę, ale o to nikogo nie podejrzewam 🙂

Nokia Purity HD by Monster

Bardzo ważnym aspektem w Nokia Purity HD to możliwość złożenia każdego „ucha” na pół. W ten sposób rozmiar urządzenia znacznie nam spada. Poza tym wygodniej i co najważniejsze, bezpieczniej się go przenosi. Dodatkowo jeśli mamy go w pokrowcu to u uszkodzeniu nie ma mowy.

Mechanizm składania oraz rozsuwania jest bardzo dobry.
Jego czułość jest idealna – nie działa za lekko, za mocno. Zawiasy wyglądają pewnie i raczej nie powinny się szybko wyrobić. Ja po kilkunastu dniach testu nie zauważyłem żadnych zmian w pracy tych mechanizmów.

Nokia Purity HD by Monster

Jakość muzyki
Oczywiście ten aspekt w testowanym sprzęcie jest najważniejszy. I muszę przyznać, że wspólna praca Nokii i Monster daje swoje rezultaty. Dźwięk wydobywany z głośników jest bardzo dobry. Nie ma mowy o jakimkolwiek charczeniu, nawet przy maksymalnej skali głośności. Nie zauważyłem żadnego złego efektu muzycznego. Dodatkowo jest słyszalny bas i to dość znacznie. W piosenkach na pewno go „wyłapiemy”.

Bardzo denerwuje mnie to w słuchawkach, że często dźwięk z nich jest słyszalny przez wszystkich dookoła, chociaż ich zadanie jest kompletnie inne. Ale w Nokia Purity HD nie ma tego problemu. Dźwięk jest słyszalny tylko przez osobę, która ma dany sprzęt na głowie. Chyba, że zdejmiemy słuchawki, a nie wyłączymy muzyki, to wtedy możemy usłyszeć dźwięki.

Nokia Purity HD by Monster

Ciepło w uszy
Słuchawki Nokia Purity HD charakteryzują się tym, że nauszniki wykonane są z materiału, który podczas codziennego użytkowania strasznie męczy uszy, a dokładniej grzeje je. Ja ogólnie nie jestem przyzwyczajony do takiego sprzętu, więc początkowo już po 2-3 piosenkach musiałem ściągać słuchawki z uszu, bo mi było po prostu za gorąco… I teraz, aby dalej słuchać muzyki zaczęło się kombinowanie. Nakładanie pod ucho, obok, delikatnie na nie, tak aby nie całą powierzchnią otaczało narząd słuchu.

Osoby przyzwyczajone do pracy z takimi słuchawkami raczej tego problemu nie będą mieć, ale laicy, tacy jak ja, powinni wziąć to pod uwagę.

Część słuchawki, która przylega do ucha jest regulowana, więc umożliwia to jeszcze lepsze dopasowanie do kształtu głowy. Sprzęt sam się dostosuje, tak aby urządzenie najlepiej przylegało do ucha.

Nokia Purity HD by Monster

Na kablu
Testowany sprzęt można użytkować jedynie za pośrednictwem kabla jack. Jeden z nich jest wyposażony w regulację głośności, a drugi nie. Jeśli chodzi o ten pierwszy to sterowanie głośnością działa tylko w przypadku smartfonów Nokia Lumia, bo w HTC odpowiadało to za… przełączanie piosenek.

W przypadku komputera, regulacja nie pełni żadnej funkcji, nawet przyciszania, czy podgłaszania muzyki.

Nokia Purity HD by Monster

Podsumowując, słuchawki Nokia Purity HD by Monster to bardzo ciekawe akcesorium. Podczas wszystkich dni, kiedy miałem ten sprzęt, to używałem go codziennie. Bardzo często gdy pracuje lubię słuchać muzyki, a że mam dość specyficzny głos, to osoby z boku mogą nie być zachwycone, więc Purity HD rozwiązało ten problem 🙂

Nokia Purity HD by Monster

Szczerze polecam ten sprzęt, ponieważ jakość dźwięku jest naprawdę bardzo dobra, ale szkoda, że taka duża cena…

A czy ktoś z Was używa Nokia Purity HD?
Jeśli tak, to proszę podzielcie się swoją opinią o tym sprzęcie. Czy jakość muzyki jest naprawdę dobra… Bo ja nie jestem w tej dziedzinie ekspertem i mogłem przesadzić z ich oceną…

  • n8

    Używam ich z n8 i też sobie chwalę.Na początku też uszy ,,bolały” ale teraz to po nawet 4 godziny słucham.Co do kabla z klawiszami to zależy od  softu w telefonie(android i IOS) oraz czy telefon ma zgodnego jacka(nie pamiętam jaka to nazwa była). Na pewno smartfony  od sony nie zadziałają z tym kablem(n8 też 🙁 ).

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama