Michał Rogowicz | 27-12-2012 15:28 |

Recenzja: Nokia Lumia 920 to godny konkurent dla iPhone 5 i Galaxy S III

Nokia Lumia 920Od kilkunastu dni z ogromną przyjemnością testuje smartfona Nokia Lumia 920. Na ten model czekałem z niecierpliwością, ponieważ jest to pierwszy smartfon fińskiego producenta od dobrych kilku lat, który wyróżnia się innowacją. Ma coś czego inni nie mają, czyli wracamy do korzeni. I tak trzymać… Jednak wracając do samej Nokii Lumii 920, to naprawdę warto przyjrzeć się temu produktowi. Jest dobrą, co ja pisze, bardzo dobrą alternatywą dla iPhone, czy Galaxy S III.

Zestaw
Klient, który zdecyduję się na zakup multimedialnego smartfona Nokia Lumia 920 otrzyma pudełko utrzymane w takiej samej kolorystyce i stylistyce, co poprzednie. W małym, zgranym opakowaniu, użytkownik znajdzie telefon, zestaw słuchawkowy, ładowarkę sieciową, kabel USB, karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi.

Wykonanie najwyższych lotów
Multimedialny smartfon Nokia Lumia 920 został wykonany z zabarwianego, jednego stopu polikarbonowego. W ten sposób nawet duże ubytki w obudowie nie powodują, że urządzenie traci swój urok. Wszystkie rysy, czy dziurki w smartfonie są tego samego koloru przez co nie rzucają się w oczy. Doświadczyłem już tego po kilku dniach, kiedy testowana Lumia 920 upadła mi z bardzo znacznej odległości na beton. Ubytek jest, ale mały i w ogóle nie widoczny.

Nokia Lumia 920

Cała konstrukcja jest ze sobą mocno spasowana – nic nie trzeszczy, nie odstaje. Wszystko pasuje do siebie idealnie. Nie ma mowy, aby nam się testowany model rozpadł po byle jakim upadku. Jest to naprawdę solidne urządzenie.

Jedynie do czego mogę się doczepić, to portu microSIM. Można go wyciągnąć za pośrednictwem specjalnego uchwytu umieszczonego w zestawie. Niestety czasami ciężko mi było wydobyć szufladkę z portu.

Wokół obudowy postawiono na minimalizm. Na prawej stronie jest spust aparatu, blokady oraz regulacja głośności. Na dole umieszczono port microUSB, a u góry wejście słuchawkowe i port microSIM.

Nokia Lumia 920

Innowacje
Multimedialny smartfon Nokia Lumia 920 wyróżnia się kilkoma ciekawymi technologiami, które w innych modelach nie spotkamy. Mam tutaj na myśli ładowanie bezprzewodowe, wyświetlacz PureMotion+, NFC, czy aparat PureView z optyczną stabilizacją obrazu. Jest to naprawdę ciekawe rozwiązania, które powodują, że Nokia z modelem Lumia 920 w końcu wraca na salony. Jednak jak sprawdzają się w praktyce? Sprawdziliśmy to…

W środku
W testowanym modelu producent umieścił dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości pracy zegara 1,5 GHz, procesor graficzny Adreno 225 GPU oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Ponadto dysk twardy ma pojemność 32 GB, ale także jest dostęp do SkyDrive (7 GB).

Nokia Lumia 920

Procesor, który jest zastosowany w Lumii 920 sprawdza się znakomicie. Podczas testów nie było mowy o zawieszeniu, zresetowaniu się smartfona, czy jakim innym problemie. Urządzenie radziło sobie z obsługą kilku aplikacji bez żadnego „ale”.

Wyświetlacz
Fiński producent telefonów komórkowych zastosował w smartfonie Nokia Lumia 920 ekran z innowacyjnymi funkcjami. W tym modelu użyto technologii PureMotion+ HD, która zapewnia 332 pikseli na jeden cal, co jest chyba rekordem na rynku smartfonów. Ponadto umożliwia korzystanie z wyświetlacza w zimowych rękawiczkach, czy za pomocą kluczy. I jest to bardzo dobra opcja, ponieważ teraz nie trzeba narażać się na odmarznięcia palców. W praktyce działa to bez zarzutu.

Nokia Lumia 920

Wyświetlacz IPS LCD cechuje się ekranem 4,5 cala i rozdzielczością 1280×768 pikseli. Paleta barw rozróżnia 16 mln kolorów. Aby uchronić wyświetlacz przed uszkodzeniami użyto Corning Gorilla Glass. W ten sposób nie musimy się martwić, że byle jakim kluczem porysujemy sobie ekran.

Jeśli chodzi o jakość odwzorowanych kolorów, to chyba lepiej być nie może. Wszystkie barwy są żywe, nasycone, a obrazy wyglądają bardzo realistyczne. Bardzo fajnie wyglądały filmy w jakości HD, a niektóre efekty były po prostu piorunujące. Na pewno nikt nawet nie pomyśli, aby ponarzekać na jakość przetwarzanego obrazu.

Nokia Lumia 920

Natomiast sam ekran znakomicie reaguje na polecenia wydane za pomocą palca i nie tylko 🙂 Nie zdarzyło mi się, abym musiał w jakąś opcje klikać kilka razy, aby się włączyła. Pod tym względem nie można nic zarzucić testowanej Nokii Lumia 920. Wszystkie funkcje uruchamiały się natychmiast po zaznaczeniu. Również redagowanie treści nie sprawiało żadnego problemu – wszystkie litery pojawiały się natychmiast.

System operacyjny
W smartfonie Nokia Lumia 920 producent zastosował najnowszą wersję platformy od Microsoftu. Jest to Windows Phone 8, który wnosi sporo nowości, m.in. wsparcie dla wielordzeniowych procesorów, NFC, obsługa kart microSD, czy trzy rozmiary kafelek. Ale to tylko mała liczba zmian, która została wprowadzona.

Nokia Lumia 920

Jednak w praktyce widać, że system operacyjny Windows Phone 8 jest zdecydowanie wydajniejszy od 7.5 Mango. Wszystko działa po prostu błyskawicznie – klikamy i jest, przesuwamy i jest. Po prostu żadnego spowolnienia. Szczerze to bardzo mnie to zdziwiło, a zarazem miło zaskoczyło. Nie wierzyłem, że Windows Phone 8 zostanie tak świetnie optymalizowany.

Podczas kilkunastodniowego testu nie zauważyłem żadnego błędu, po prostu NIC! W Windows Phone 7.5 Mango już po kilku dniach wychwyciłem kilka. Bardzo uciążliwy był fakt, że czasami nie mogłem odebrać połączenia, albo rozłączało się kilka sekund. Tutaj tego bugu nie było.

Jeśli chodzi o trzy różne rozmiary kafelek, to jest to bardzo ciekawy dodatek. Zdecydowanie ułatwia spersonalizowanie urządzenia. Wszystkie najważniejsze aplikacje można umieścić na ekranie głównym, bez potrzeby przewijania.

Nokia Lumia 920

Jednak nie wszystkie aplikacje napisane pod Windows Phone 7.5 będą idealnie działały pod Windows Phone 8. I z kilkoma programami miałem problem, m.in. aplikacja do obsługi Facebooka, czy Latarka 7. Pierwsze oprogramowanie wyłączało się nagle, a drugie – lampa przerywała, nie świeciła ciągłym światłem. Po aktualizacji wydanej przez deweloperów problem zniknął.

Aparat fotograficzny
W testowanym sprzęcie Nokia Lumia 920 umieszczono kamerę wykonaną w technologii PureView, która po raz pierwszy pojawiła się w modelu Nokia 808 PureView. Nie jest to takie samo rozwiązanie, bo nieco uboższe, ale na pierwszy rzut oka nie ma żadnej różnicy.

W Nokia Lumia 920 użytkownik może skorzystać z PureView o matrycy 8 megapiksela z optyczną stabilizacją obrazu. Ponadto Nokia umieściła szereg przydatnych aplikacji, ale wszystko po kolei.

Zdjęcia wykonane za pomocą testowanego modelu są bardzo dobrej jakości. Doskonale możecie to zobaczyć na zdjęciach, które nie raz publikowałem na InfoNokii. Od siebie dodam, że byłem zadowolony. W normalny dzień, aparat sam dostosował najlepsze ustawienia, a każda fotka była czytelna i bez żadnego rozmazania. Natomiast w nocy lampa błyskowa spisywała się bombowo. Zdjęcia były czytelne i wyraźne nawet w całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Dioda radziła sobie z prawidłowym oświetleniem fotografowanych obiektów.

Polecamy:
Nokia Lumia 920. Zdjęcia wykonane w słabym oświetleniu
Nokia Lumia 920. Przykładowe zdjęcie wykonane aparatem PureView

Nokia wprowadziła kilka ciekawych aplikacji, które pozwalają na wykonanie ciekawych zdjęć. Do tej pory mogliśmy skorzystać jedynie z panoramy, ale teraz jest kilka nowości. Na pierwszy ogień idzie Kinograf, który pozwala z serii 5 zdjęć wykonać jedno animowane. W ten sposób wydaje się, jakby to był filmik, a jednak zwykła fotka.

Z kolei Sprytne zdjęcie umożliwia zrobienie serii, również 5 zdjęć, a następnie ich edytowanie. Mam tutaj na myśli zmianę wyglądu miny, tak aby wszyscy na zdjęciu wyglądali najkorzystniej. Ponadto można za pomocą tej aplikacji także usunąć zbędne elementy z fotki. Jednak ta ostatnia możliwość nie działa zbyt dobrze, bo ciężko wykrywa przedmioty do wykasowania.

Pewnie zastanawiacie się jak wygląda sprawa z filmami… to już spieszę z wyjaśnieniami. Kamera pozwala rejestrować pliki wideo w dwóch formatach – 720p oraz 1080p. Większej różnicy podczas kręcenia i oglądania nie wychwyciłem pomiędzy nimi. Jednak tak samo, jak w przypadku zdjęć, materiały wideo są bardzo dobrej jakości. Podobnie jest też w nocy – lampa błyskowa radzi sobie. Bardzo mnie cieszy fakt, że nawet gdy jesteśmy w bardzo hałaśliwym miejscu, to aparat pozwala nagrać dźwięk bez szmerów, tylko czysty głos. Jest to na pewno technologia, która przyda się na imprezach masowych. Ja kilka razy próbowałem nagrać jakiś koncert za pomocą telefonu, ale za każdym razem dźwięk był do bani. Ale nie w przypadku Lumii 920. Z nagraniem meczu nie miał żadnego problemu, co możecie sami zobaczyć…

Bardzo zadowolony byłem z optycznej stabilizacji obrazu w Nokii Lumia 920. Otóż ta technologia działa naprawdę znakomicie. Obraz jest czytelny i nie rozmazany, nawet gdy szybko się porusza, albo nam ręka drga.

Nawigacja
Aplikacje nawigacyjne to ważny element systemu operacyjnego Windows Phone w Nokia Lumia. Oprogramowanie Nokia Mapy oraz Nokia Nawigacja jest dostępna tylko i wyłączenia na smartcnach Nokia Lumia.

Funkcjonalność aplikacji jest taka sama, jak w poprzednich wersjach systemu Windows Phone. Wszystko jest dokładnie w tym samym miejscu. W Nokia Mapach można skorzystać z punktów POI itp. Jeśli chodzi o ustalanie pozycji, to jest lepiej niż w poprzednich Lumiach. Aktualne położenie pokazywane jest natychmiast z dużą dokładnością, na pewno większą niż w starszych smartfonach z Windows Phone.

Nokia Nawigacja obecnie jest w fazie beta, ale ja nie zauważyłem żadnych błędów.

Nokia Lumia 920

Internet Explorer
W multimedialnym smartfonie Nokia Lumia z Windows Phone 8 zainstalowano przeglądarkę internetową Internet Explorer. Aplikacja podczas testów spisała się bez zarzutu. Bez problemu radziła sobie z obsługą kilku kart/stron jednocześnie. W każdej chwili możemy się pomiędzy nimi przełączać bez utraty szybkości działania.

Bardzo często strony były tak zeskalowane, że nie trzeba było nic z nimi robić, a by z nich coś przeczytać. Szczególnie w standardowych wersjach, nie mobilnych. W przypadku wersji dla komórek, to nie trzeba było nic robić. Sam mechanizm przybliżania i oddalania nie sprawia żadnych kłopotów.

W ustawieniach możemy zmienić, aby przeglądarka od początku odpalała strony w wersji dla komputerów.

Niestety brak jest wsparcia dla technologii flash.

Nokia Lumia 920

Łączność
Testowany model oprócz NFC, wspiera także Bluetooth, czy WiFi. Obsługa sieci bezprzewodowych jest dokładnie taka sama, jak w poprzednich wersjach Windows Phone. Zapisanie nowego punktu dostępowego nie stanowi problemu, a sama stabilność połączenia jest bez zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o Bluetooth, to w Windows Phone 8 wprowadzono coś, co powinno już być dawno w poprzedniej wersji platformy. Co mam na myśli? Otóż zwykły transfer danych pomiędzy dwoma urządzeniami. Do tej pory tej funkcji nie było, co było bardzo dziwne… Jednak w Windows Phone 8 się opamiętano.

Nokia Lumia 920

Wracając do funkcjonalności tego rozwiązania, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Transfer danych pomiędzy dwoma Lumiami jest możliwy. Jednak nie udało mi się sparować urządzenia z innym smartfonem z Androidem.

NFC
To jedna z najnowszych technologii, która coraz większymi krokami zbliża i pojawia się w smartfonach. W urządzeniach fińskiego producenta nie jest to nowość, bo już Nokia C7 miała tą technologię. Jednak w ostatnich miesiącach jest dopiero mocniej eksponowana i nie tylko przez producentów telefonów, ale także przez banki, które wprowadzają mikropłatności.

W testowanym modelu Nokia Lumia 920, NFC zostało umieszczone z tyłu obudowy. Podczas testów sparowałem urządzenie z słuchawką Nokia Essence, która również wspiera NFC. I nie było żadnych komplikacji – już po 2-3 sekundach dźwięk leciał w Nokia Essence.

Nokia Lumia 920

Muzyka
W tej kwestii nie nic nowego w Windows Phone 8. Interfejs jest taki sam, funkcjonalność niezmieniona. Utwory muzyczne można posegregować na kilka sposobów – utwory, albumy, wykonawcy, czy rodzaj. Jeśli przy albumie, czy pliku muzycznym mamy okładkę albumu, to też ona się pojawi.

Najciekawszym dodatkiem jest usługa Mix Radio. Pozwala na wyszukiwanie utworów muzycznych według własnych upodobań, ale to nie wszystko. Możemy je słuchać online, ale także offline, gdyż plik można pobrać na telefon.

Na razie nie ma obsługi radia FM, co jest dla mnie trochę dziwne, bo w poprzedniej wersji platformy był. Jednak Microsoft obiecał, że w styczniowej aktualizacji już się pojawi. Oby tak było…

Nokia Lumia 920

Akumulator
Producent zastosował w multimedialnym smartfonie Nokia Lumia 920 baterię litowo-jonową o pojemności 2000 mAh. Urządzenie przy takim akumulatorze pozwala na korzystanie z niego 2-3 doby. Przy intensywnym korzystaniu, smartfon wytrzymywał dobę. Ale przy normalnym, kilka wiadomości dziennie, kilkadziesiąt minut rozmów, e-mail, przeglądarka, czy muzyka, Nokia Lumia 920 wytrzymywała spokojnie 2 doby. Jest to według mnie bardzo dobry wynik!

Nokia Lumia 920

Ładowanie bezprzewodowe
Ciekawym dodatkiem w multimedialnym smartfonie Nokia Lumia 920 jest możliwość ładowania indukcyjnego, bezprzewodowego. Wraz z specjalną ładowarką indukcyjną Nokia DT-900 umożliwia naładowanie akumulatora po położeniu na nim smartfona. W zestawie polecam także poduszkę Fatboy, która pozwala na łatwiejsze użytkowanie – mamy większą przestrzeń.

Ale jak to działa w praktyce? Otóż bardzo proste i nieskomplikowanie. Ładowarkę podłączamy do prądu, kładziemy ją, a następnie na niej Lumie 920. Natychmiast prąd płynnie do testowanego modelu i bateria jest ładowana. Doskonale pokazuje to poniższy filmik.

Od siebie dodam, że nie miałem żadnych problemów. Chociaż wydaje mi się, że ładowanie bezprzewodowe jest nieco dłuższe od standardowej ładowarki.

Podsumowując, multimedialny smartfon Nokia Lumia 920 z kilkoma ciekawymi technologiami (NFC, bezprzewodowe ładowanie, PureMotion+ HD, czy PureView) jest bardzo ciekawym produktem. Jest pierwszą od lat poważną alternatywą dla iPhone, czy Galaxy S III, bo oprócz kilku innowacji, ma także świetny ekosystem oraz nieprzeciętną obudowę. Naprawdę gdy weźmiemy Lumie 920 do ręki mamy wrażenie, że mamy do czynienia z bryłą nie do zniszczenia. I taka właśnie jest – po kilku upadkach jest w prawie idealnym stanie. A uwierzcie mi na słowo – codziennie smartfon leżał na różnych podłożach. Nie żeby specjalnie, ale przez przypadek 🙂

 • Potok6

  No gratulacje za dobrą recke  🙂

 • ładnie opisane 🙂 

 • Tiger P

  Witam. Jestem w posiadaniu tego telefonu. Z niego też piszę, man jednak zastrzeżenia do baterii. Nie mogę uwierzyc ze korzystając intensywnie wytrzyma dobę. Chyba że dobę liczymy od momentu wstania do położenia się spać. Jak wam ludzie wytrzymują te telefony dwie lub trzy doby? Chyba na czuwaniu. Mi ledwo starcza do wieczora gdzie tak samo korzystałem z N8 i starczała mi autentycznie na dwa dni. Musi byc jakaś aktualizacja do zarządzania baterią bo jest masakra. Poza tym w ciągu 3 pierwszych dni użytkowania pojawily sie problemy ale dobrze , że jest opcja restartu urzadzenia i teraz działa już bez obiekcji. Bardzo polecam ten telefon. Balem sie zmiany z symbiana i choć pewnych rzeczy jeszcze brakuje to plusy eliminują tęsknotę za starym systemem. Trzeba dać mu czas, bo jest to system nowy, a wieści o Aktualizacjach jak widać szybko te sprawy dograją. Pozdrawiam wszystkich użytkowników nokii.

  • M_ikolaj

   Jak długo masz telefon ? Ja po pierwszych paru dniach (do tygodnia) też byłem załamany baterią , bo przy normalnym użytkowaniu trzymała baterię ok. 12 godzin. Później ten czas się wydłużył do ok. 24h , a jak wyłączyłem NFC , zmieniłem 4g na 3g i zmniejszyłem czułość ekranu to przy normalnym użytkowaniu trzyma te 2 doby.

   • Tiger P

    Telefon mam od dwóch tygodni. To wszystko co ty ustawiłeś to ja również. Wiem tez że bateria w tych urządzeniach potrzebuje kilku cyklów lądowań by bylo ok. Nie licze czasu oczywiscie ile spędzam na korzystaniu z telefonu, ale ostatnio nawet mniej niż z mojej N8. Ja jestem przygotowany na ladowanie co noc ale musi bez dwóch zdan starczyć na dobę. Jeszcze testuje parę ustawień wiec moze będzie ok. Pozdrawiam.

  • Michal_Rogowicz

    jak wyjeżdzam czasami rano do Wawy to jak wracam koło 19 to już nie mam baterii, ale w tym czasie ciągle pracuje net i zmienia stacje bazowe. To strasznie wyczerpuje każdy smartfon

   • Tiger P

    Zgadza sie że wyczerpuje. Ze słuchawkami tego typu mam doczynienia od chyba samego początku jak sie pokazały. Wystarczy nawet nie uruchamiać jakiś aplikacji, to da sie zauwazyc że telefon straci sporo baterii przez ciągłą zmianę stacji. Dzis mnie zaskoczył bo naprawdę intensywnie korzystałem i jeszcze działa. Juz na oszczędzaniu baterii ale działa. Proponuję wyłączać lokalizację bo co chwila łączy się z gps-em. Wystarczy go włączyć podczas nawigacji. Śmiem jednak twierdzić, że telefon z tymi parametrami na androidzie wykończył by ta baterię jeszcze szybciej. Mam androida na tablecie i jestem zadowolony, ale mam tez telefon z tym systemem i myślę ze to był ostatni. Za wolny dla mnie i zaśmiecony. Mam nadzieje że jednak Nokia nie przekreśli calkiem symbiana. Belkę naprawdę jest juz dopracowany ale ma bardzo zly PR. Kibicuje nokii 🙂 i pozdrawiam użytkowników jej telefonów i forumowiczów.

   • Tiger P

    Mam jedno pytanie. Jak u ciebie z dźwiękiem przez glosniki? U mnie jest masakra. Dźwięk jest trzeszczacy jakbys sluchal niedostrojonego radia. Dawno sie nie spotkalem z tak kiepskim odsluchem. Zastanawiam sie czy wszystkie 920 tak maja czy moze mój egzemplarz jest wadliwy.

 • Gosc

  Najbardziej rozwaliła mnie nawigacja testowana w pokoju i stwierdzenie, że nie ma żadnych błędów.

  Ogólnie recenzja jest na poziomie miernym. Poczytaj sobie kolego recenzje na poważnych portalach, bo wiele się można z nich nauczyć.

  • Eryk

   Tak samo było z 808 PV 🙂 Kolega porobił kilka fot w domu, z balkonu i podobno robi rewelacyjne foty 🙂 A należało by jednak pojechać w jakiś plener, zrobić zdjęcia przy różnym oświetleniu, a nie butelkom w pokoju.

 • Xelathercdriver

  Od tygodnia mam 920stkę i pomimo wielu skarg i negatywów w internecie mogę polecić ten telefon.
  Też przesiadłem się z Symbiana na N8 i to…to jest inny świat. Szybka, ładna, praktyczna i funkcjonalna- to właśnie Lumia 😀 Pomimo małych niedociągnięć i braków jest to telefon z najwyższej półki!

 • Jozef

  Dzięki za super artykuł. Ale mam pytania do redaktora.
  1) czy w L920 brak jest zakładek na rozmowy wychodzące, przychodzące i nieodebrane bo wyczytałem gdzieś na forum że niestety jest brak – podobno wyróżnione kolorem są tylko poł. nieodebrane
  2) czy są profile ? (często korzystam z profilu milczy i offline w swojej zasłużonej n8)
  3) czy rozmowy przychodzące mają rozpoznawanie numeru?
  4) czy da się wyłączyć integracje z facebookiem w dziale kontakty?
  5) czy da się w jakiś sposób włączyć w ustawieniach sygnalizację świetlną nieodebranych połączeń czy odebranego smsa?
  6) czy istnieje możliwość ustawienia swojego dzwonka (mp3) na połączenia i smsy?
  Ogólnie bardzo interesujący telefon. Zawsze wierzyłem w nokie i życzę jej żeby tym modelem wróciła na szczyt. Trochę szkoda tylko że niema radia (ale podobno w aktualizacji ma to rado mieć), trochę szkoda że niema klawiatury alfanumerycznej (ale to też nie wielki problem skoro można pisać na ekranie czymkolwiek), trochę szkoda że nie ma slotu na karty pamięci i niestety cena odstraszająca. Mam nadzieje że około marca, kwietnia będzie poniżej 2 tys wtedy na 100% sobie ją kupie.

  • Michal_Rogowicz

   1. nie ma, nieodebrane są kolorowe,
   2. jest tylko wibracja i dzwonek,
   3. co dokładnie ma Pan na myśli?
   4. trzeba usun konto
   5. raczej nie
   6. tak

   • Jozef

    Chodzi mi oto ze gdyby np dzwonił do mnie JAN KOWALSKI z numeru telefonu 666 333 111 i którego tak mam zapisanego w książce telefonicznej to jaki komunikat pojawi się na ekranie lumii? Dzwoni :JAN KOWALSKI, czy może Dzwoni: JAN KOWALSKI 666 333 111, czy może Dzwoni: nr prywatny?
    Dziekuję za odpowiedź i nie zawracam już gitary. Pozdrawiam całą redakcje.

    • Michal_Rogowicz

     Pokazuje kontakt i numer telefonu.

     Dziękuje i wzajemnie. W razie pytań proszę jak najbardziej pisać! 🙂

 • Gość

  Do posiadaczy Lumii 920:
  Sprawdźcie sobie jakość matrycy aparatu fotograficznego, gdyż spora ilość L920 ma matryce wadliwe, co objawia się widocznymi pikselami na zdjęciach zrobionych w trybie nocnym i w warunkach zupełnej ciemni. Dokładniej opisano ten problem pod tym linkiem:

  http://www.windowsmania.pl/wsparcie-techniczne-233/kropki-pikse-na-zdjeciach-lumai-920-a-1639/

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama