Michał Rogowicz | 30-12-2013 12:02 |

Recenzja Music Import dla Windows Phone. Pobieraj muzykę z Internetu!

Music Import

Music Import

Music Import to kolejna aplikacja, która została kupiona przeze mnie za pośrednictwem kuponu Microsoftu, ale tym razem pobrałem ją bo mnie zaintrygowała. Import muzyki z sieci do smartfona Lumia? No problema!

Jest to tej pory chyba najdroższa aplikacja, za jaką zapłaciłem w Windows Phone Store. Za niecałe 10 zł otrzymałem oprogramowanie pozwalające na pobieranie piosenek z sieci. Jak to działa w praktyce? Pozwoliłem sobie sprawdzić 🙂

Interfejs programu Music Import został ograniczony do minimum. I w sumie bardzo dobrze, nie ma żadnych udziwnień graficznych, czy zbędnych opcji. Po uruchomieniu oprogramowania mamy do wyboru dwie opcję – Search oraz Downloads.

Podstawowa funkcjonalność

Za pośrednictwem Search wyszukujemy wszystkie interesujące nas pliki muzyczne. Wystarczy wpisać nazwę wykonawcy, czy tytuł, a aplikacja będzie przeszukiwać bazę danych, albo sieć. Sam nie wiem skąd Music Import bierze utwory. Ale wydaje mi się, że przeszukuje sieć, albo może bierze je z Youtube? Pieron wie..

Zobacz także: Recenzja aplikacji Kalkulator Paliwa na Windows Phone. Warto zapłacić?

Ja ogólnie korzystam z Spotify, bądź mam wgrane albumy, ale za pośrednictwem Music Import pobrałem kilka utworów. W sumie tylko po to, aby sprawdzić jak program radzi sobie z wyszukiwaniem muzyki polskiej oraz zagranicznej. I muszę przyznać, że jest bardzo dobrze. Wszystkie piki jakie chciałem, to pobrałem – nieważne, czy polskie, czy nie.

Download…

Czy pobieranie utworów stanowi jakiś problem? Ja mogę stwierdzić śmiało, że nie miałem żadnych problemów. Gdy już znalazłem wybraną muzykę, to mogłem ją pobrać do pamięci smartfona. I można skorzystać z sieci 3G, bądź WiFi – nie ma limitu.

Music Import

Music Import

Download trwa nawet, gdy aplikację zamkniemy. Jest to bardzo dobry pomysł, bo nie musimy mieć cały czas włączonego programu, bądź czasami można przez przypadek wyłączyć oprogramowanie.

Zobacz również: Recenzja Mozilla Mobile dla Windows Phone. Jak sprawuje się lisek?

Każdy plik muzyczny możemy automatycznie dodać do biblioteki utworów. W ten sposób każda muzyka dostępna jest z poziomu wbudowanego odtwarzacza.

Music Import

Music Import

Podsumowanie

Music Import to bardzo dobry program, na który warto wydać te 10 zł, bo gwarantuje, że z niego skorzystacie. No chyba, że całkowicie nie słuchacie muzyki. W innym przypadku – przyda się na pewno. W każdej chwili będziecie mogli pobrać swój ulubiony utwór, bądź najnowszy hit słyszany w radiu.

Oprogramowanie testowałem na smartfonie Nokia Lumia 1020.


ZALETY:

– duża baza pików,
– niezawodność,
– dobra jakość muzyki.

WADY:

– jedynie co to cena.

Music Import

  • krzysiwonka

    Michał gdyby nie Twoja recenzja nigdy nie dowiedział bym się że wogóle taka aplikacja istnieje. Wypróbowałem ją i bez chwili zastanowienia kupiłem ją na stałe. Aplikacja jest poprostu świetna. Dłuuuuuugo czekałem na tą formę ściągania muzyki na WP8. Szacun i duże piwo dla Ciebie noi Szczęśliwego Nowego Roku. Dla kogoś takiego jak ja gdzie muzyka jest na porządku dziennym warto było wydać niecałe 10 zł. Jeszcze raz dzięki Michał…..

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama