Konrad Karpieszuk | 04-01-2013 11:02 |

Recenzja komunikatora Gadu Gadu dla Windows Phone. Warto jeszcze używać?

GG logoCoraz rzadziej korzystam z programu GG, nawet nie wiem czy prawidłową jego nazwą jest nadal Gadu-Gadu czy właśnie skrót dwuliterowy. Wciąż jest jednak zainstalowany na moim komputerze, głównie dla tych kilku osób, które wciąż nie chcą przejść z rozmowami na Skype czy Facebook. Postanowiłem więc przetestować i program GG przeznaczony dla telefonów z Windows Phone.

Niestety nie oferuje on nic ciekawego, wygląda na stworzony bez większego przemyślenia i działa nieintuicyjnie. Sama instalacja jest prosta, jak każdego innego programu w systemie Windows Phone. Po zainstalowaniu musimy założyć konto, lub zalogować się na już posiadane. W tym drugim przypadku zostaną zaimportowane nasze kontakty. Program jednak cały czas informuje mnie, że nie mam w pełni uzupełnionego profilu i pyta czy chcę to zrobić. Zrobić jednak nie mogę, bo przekierowanie na stronę kończy się niepowodzeniem.

GG Gadu Gadu na Windows Phone

W GG głównie piszemy wiadomości i odbieramy takowe od naszych znajomych. Skupiłem się więc przede wszystkim na tych dwóch funkcjach. Pisanie niczym właściwie nie różni się od pisania smsa. Ten sam interfejs, szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy i ktoś kto spojrzałby mi przez ramię, pewnie nawet nie zauważyłby, że komunikuję się za pośrednictwem GG. Wiadomości wychodzą od razu (oczywiście musimy mieć połączenie internetowe). Czy przychodzą tak samo szybko? No właśnie tego nie jestem pewien.

GG Gadu Gadu na Windows Phone

Polecamy: Recenzja TUBA.FM dla Windows Phone. Dla fanów muzyki pozycja obowiązkowa!

Podejrzewam, że to jest wada głównie samego systemu, czyli Windows Phone 7.5, ale niestety cierpi na niej ten program. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy program uruchomiony w tym systemie jest włączony, kiedy działa w tle, a kiedy nie działa już w ogóle. Prowadzę konwersację z kimś i czekam na odpowiedź. Po chwili ekran oczywiście się blokuje. Czy program działa nadal, czy już nie? Czasem po ponownym odblokowaniu dostaję komunikat, że ktoś coś do mnie napisał, czasem dopiero GG na komputer pokazuje mi dalszą konwersację. To wprowadza kompletny mętlik i sprawia, że za nic nie zaufam temu programowi (podkreślę, że na tym mobilnym systemie) jeśli chodzi o komunikowanie się z innymi. Odpowiedzi wydają się przypadkowe. Losowe. Czuję doskonale, że to, że nie widzę odpowiedzi od kogoś wcale nie znaczy, że ta osoba faktycznie nie odpisała.

Zobacz także: Recenzja Listonic na Windows Phone. Aplikacja przydatna w zakupach

Do czego można używać tego programu? Prawdę mówiąc nie wiem. Może aby szybko coś napisać do kogoś. I równie szybko program wyłączyć, by być pewnym, że jeśli ktoś odpisze, to zobaczymy tej osoby odpowiedź. Na komputerze stacjonarnym.

GG Gadu Gadu na Windows Phone

Zalety:
+ ładny wygląd zintegrowany z systemem.

Wady:

– nieintuicyjny,
– nie sprawia wrażenia programu godnego zaufania,
– brak ciekawych rozwiązań, które czymś by GG wyróżniały.

Pobierz

 • grzesinek

  Brak konferencji :/

 • Bartekk96

  Dla czego nie działa mi w „nokia lumia 510” GG ściągnięte z Marketu ?? Telefon mam wzięty na mixa w orange …

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama