Konrad Karpieszuk | 30-01-2012 12:18 |

Recenzja gry Slice Ice. Galeria zdjęć

Slice IceTo gra z rodzaju tych, które lubię najbardziej. Wiedziałem to już po ujrzeniu jej małego zrzutu ekranu w sklepie Nokii. Ładna grafika z pingwinem na pękniętej krze lodowej. Od samego początku wiadomo o co w grze chodzi.

W grze mamy 60 plansz, na których musimy pociąć krę tak, aby pingwin lub pingwiny zostały na jak najmniejszym kawałku. Cięcie wykonujemy przeciągając palcem po ekranie. Nie wolno nam zostawić pingwinów na dwóch różnych odkrajanych od siebie kawałkach lodu. Pingwiny cały czas chodzą po tafli, przez co gra wcale nie jest taka łatwa. Za ukończenie planszy otrzymujemy od jednej do trzech gwiazdek.

Plansze są ułożone oczywiście od najłatwiejszej do najtrudniejszej. W toku gry pojawia się komplikacja w postaci kamieni na krawędzi tafli – tam gdzie się one znajdują nie może się kończyć ani zaczynać nasze cięcie. Wymyślne kształty początkowe tafli, kamienie i coraz więcej pingwinów to niestety jedyne utrudnienia, na jakie natrafimy. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest po prostu świetna.

Tak świetna, że aż szkoda, że taka krótka. Początkowo sześćdziesiąt plansz wydaje się liczbą olbrzymią, jednak zachłyśnięty tą grą przeszedłem je wszystkie w jeden wieczór. Wielka szkoda; przynajmniej te kilka ostatnich mogłoby być super trudne, tak aby zatrzymały mnie przy grze na dłużej.

Postanowiłem więc przejść grę jeszcze raz, tym razem jednak zdobywając w każdej planszy komplet punktów. I tu pojawia się okropna wada gry. Nasz postęp nie jest zapisywany. Po każdym wyłączeniu aplikacji musimy zaczynać wszystko od nowa. Jako, że przejście całości z chęcią zdobycia wszystkich gwiazdek nie jest już takie szybkie (do każdej planszy musiałem podchodzić po kilka razy) w efekcie grę musiałem wyłączyć po kilku godzinach grania i wtedy wszystkie zdobyte etapy się resetują. Mam nadzieję, że poprawią to w kolejnych wersjach gry, bo na pewno będę się rozglądał czy są jej nowsze wersje.

Inne wady? Nie zauważyłem. Gra co kilka planszy wyświetla nam reklamę, ale na taką niedogodność jestem w stanie się zgodzić w zamian za brak opłat za pobranie tej aplikacji.

Wszystkim polecam. Jeśli lubicie gry typu Angry Birds czy Fruit Ninja, Slice Ice na pewno przypadnie wam także do gustu!

Slice Ice

Obraz 1 z 26

Screen z gry Slice Ice.

 

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama