Konrad Karpieszuk | 26-07-2013 10:54 |

Recenzja gry Parking Car dla Winodws Phone. Poćwicz parkowanie samochodem

Parking CarDziś mam dla Was kolejną recenzję gry, tym razem gry którą z pewnością mogę polecić. Nie jest to na pewno pozycja zaawansowana i zajmująca przy tym pół giga pamięci, ale mimo to zapewni rozrywkę na długie tygodnie, jeśli nie miesiące. Gra nazywa się Parking Car.

O co chodzi? Na samym początku każdej planszy widzimy parking mniej lub bardziej zapchany samochodami. Każdy samochód poruszać się może tylko w tył i przód. Naszym zadaniem jest takie uporządkowanie parkingu aby mógł z niego wyjechać jeden konkretny pojazd.

Jest to więc zwykła planszówka, w której przestawiamy klocki z miejsca na miejsce. Klockami oczywiście są samochody. Brzmi to niezbyt skomplikowanie, ale tylko przy kilku pierwszych planszach. Już po chwili jednak musimy się trochę zastanowić, a do niektórych rozkładów samochodów na parkingu podejść kilka razy. Im dalej w grę, tym więcej ruchów należy zaplanować nim wykona się ten pierwszy. Jak w kostce rubika, trzeba przewidzieć gdzie znajdą się elementy po kilku przesunięciach.

Sterowania gry nie będę specjalnie opisywał, po prostu przesuwamy samochody dotykając ich dachów palcami. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą grafikę oraz przyjemną oprawę muzyczną w stylu tej z filmów o wielkich ciężarówkach przemierzających wielkie równiny Stanów Zjednoczonych.

I największy atut gry: trzy tysiące plansz! Właściwie to 3010 wliczając dziesięć pierwszych tutorialowych. Taka ilość sprawia, że w grę – jeśli przypadnie nam do gustu – możemy grać naprawdę bardzo długo i wcale się nam nie znudzi.

Plusy:
+ doskonała na zabicie nudy,
+ perfekcyjne wykonanie,
+ 3000 plansz do pokonania.

Minusy:
– brak.

Parking Car

  • Kamil

    Mam tą gre i jest świetna.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama