Konrad Karpieszuk | 08-05-2013 13:48 |

Recenzja gry Gun Bros dla Windows Phone. Niestety nie powaliła…

Gun Bros dla Windows PhoneZ wielkim żalem piszę tę recenzję. Grę Gun Bros zainstalowałem zachęcony programem Top Aplikacje w moim telefonie Nokia. Wyglądała w porządku, zrzuty ekranu zapowiadały produkt na wysokim poziomie, przynajmniej wizualnym. Po instalacji i kilku chwilach grania okazało się jednak, że szkoda na nią czasu.

Zacznę jednak od początku. Gun Bros to strzelanka, w której chodzimy po planszy, za nami chodzi kolejny bohater (biorąc pod uwagę tytuł zapewne jest to nasz brat) i strzelamy do wszystkiego co się pojawi na ekranie oraz do beczek stojących. Tyle przynajmniej z tej gry zrozumiałem. Widzimy nasze postacie z lotu ptaka, sterujemy dwoma niby joystickami w rogach ekranu, jeden odpowiada za ruch, drugi za strzelanie.

Gun Bros dla Windows Phone

Przyznaję otwarcie, że nie wiem czy gra podzielona jest na plansze. Jest pewne prawdopodobieństwo, że jeśli tak jest, kilka plansz przeszedłem, nawet nie wiedząc o tym. Po prostu po zabiciu kilku potworów (i rozstrzelaniu kilku beczek) pojawia się nagle jakiś ekran. Jest tak chaotyczny, tak nieczytelny i w dodatku nieprzetłumaczony, że nigdy specjalnie nie próbowałem dowiedzieć się o czym mnie informuje. Po prostu starałem się kliknąć coś na nim by przejść dalej.

Zobacz także: Recenzja gry Arkkanoid 7 dla Windows Phone. Klasyka ponad wszystko…

“Kliknąć coś” – to jest właśnie czynność, którą robimy oprócz strzelania. Wszelkie ekrany menu i ekrany rozdzielające kolejne strzelaniny są kompletnie, beznadziejnie brzydkie i nieczytelne. Obracają się jakieś diamenciki, próba kliknięcia na nich kończy się informacją, że jeszcze nie możemy ich kliknąć, a gdy uda nam się przypadkowo trafić palcem w coś co powinniśmy byli trafić, widzimy kolejny ekran, na którym nic, a nic nie wygląda jak przycisk. I znów klepię kciukiem po całym ekranie.

Uwierzcie, dojście do momentu w którym możemy już postrzelać do jaszczurów i innych potworów wywołuję taką frustrację, że gry zwyczajnie nawet nie chce się włączać.

Gun Bros dla Windows Phone

Zresztą i samo strzelanie to nic specjalnego. Mały ekran telefonu to nie jest odpowiedni interfejs dla tego typu gier. Z drugiej strony zabicie potwora jest dziecinnie proste – wystarczy, że będziemy do niego strzelać przez dłuższą chwilę. I bez obaw, potwory nie są zbyt chyże, na pewno zdążymy każdego pokonać. Gdzie tu jest więc jakakolwiek zabawa, rywalizacja?

Czy gra ma mimo wszystko jakieś zalety? Jedną: grafika jest na całkiem wysokim poziomie. Widać, że ktoś chwilę spędził na narysowaniu postaci i podłoża pod nimi. Niestety spędził o kilka chwil za dużo na rysowaniu bibelotów na ekranach menu.

Zobacz także: Recenzja gry Power Links. Logiczna gra dla Windows Phone

Podsumowując, do gry nigdy więcej już nie wrócę. Gra nie bawi, irytuje, nie stwarza żadnej rozrywki i nie wymaga od gracza żadnego zaangażowania.

Plusy:
+ ładna grafika.

Minusy:

– brak spolszczenia,
– kompletnie nieintuicyjne menu,
– strasznie prosta,
– monotonna.

gun bros

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama