Konrad Karpieszuk | 11-06-2013 10:11 |

Recenzja gry Doors na Windows Phone. Logiczna gra, ale…

doors na windows phoneNie, nie jest to gra muzyczna, tym bardziej nie chodzi tu o umiejętność rozpoznawania utworów Jima Morrisa, jak można by zgadywać po nazwie (aczkolwiek chętnie bym w taką grę zagrał). Doors to gra logiczna, która sprawiła, że ciągle o niej myślę, nawet gdy w nią nie gram.

Zadaniem naszym jest otworzenie drzwi. Drzwi – wyświetlane w centralnej części ekranu – otworzyć możemy tylko w jeden sposób, inny na każdym kolejnym poziomie. Zaczynamy od prostych zadań jak choćby kliknięcie w drzwi i przechodzimy do coraz trudniejszych. A to trzeba potrząsnąć telefonem, a to ułożyć coś w odpowiedniej kolejności, czy znaleźć jakiś inny, wyrafinowany sposób. Nie będę zdradzał tu więcej szczegółów by nie psuć Wam zabawy. W każdym bądź razie przygotujcie się na całkiem przyjemną gimnastykę szarych komórek.

Zobacz także: Recenzja gry Gun Bros dla Windows Phone. Niestety nie powaliła…

Niestety, jeśli już obiecałem, że nie zdradzę więcej szczegółów odnośnie przechodzenia kolejnych plansz, tak naprawdę nie mam teraz nic specjalnie do dodania. Poza kolejnymi planszami w grze nic więcej nie ma. Nie odciąga naszej uwagi rozbudowanym menu: po uruchomieniu możemy wczytać planszę, na której skończyliśmy lub wrócić do którejś z plansz poprzednich. I tyle. Cała magia dzieje, się już właśnie we wspomnianych planszach.

doors na windows phone

Sam doszedłem do piętnastego etapu i od kilku dni nie mogę go przejść. To właśnie z tego powodu cały czas o grze myślę. Prawdę mówiąc zaczynam już nieco żałować, że nie ma jakiejś specjalnej sztuczki aby iść dalej – zaczynam bowiem podejrzewać, że ta plansza jest dla mnie nie do przejścia (chodzi o ułożenie układanki poprzez przesuwanie jej klocków po planszy) i boję się, że na tym skończę przygodę z tą grą.

Zobacz także: Recenzja gry Mirror’s Edge. Kolejny obowiązkowy tytuł na Windows Phone!

Cóż mogę napisać w podsumowaniu? Gra jest darmowa, więc na pewno warto ją zainstalować. Na pewno sprawdzi się u wszystkich, którzy jak ja gry na telefonie traktują jako sposób na zabicie czasu w oczekiwaniu na coś (gdy jedziemy pociągiem, czekamy w kolejce do lekarza…). Gra nie jest spolszczona, ale poza wspomnianymi wyżej dwoma przyciskami nie wyświetla kompletnie żadnych napisów.

doors na windows phone

Kawał dobrze wymyślonej zabawy!

Plusy:

+ duża ilość plansz,
+ prosta w obsłudze.

Minusy:

– brak.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama