Konrad Karpieszuk | 29-04-2013 13:58 |

Recenzja gry Arkkanoid 7 dla Windows Phone. Klasyka ponad wszystko…

Arkkanoid 7Klasyki są najlepsze! Jeśli miałbym streścić recenzję gry Arkkanoid 7 do jednego zdania to brzmiało by właśnie tak jak poprzednie. Grę zainstalowałem chyba dość przypadkowo, na pewno długo leżała nietknięta, ale teraz gram w nią codziennie aż do rozładowania baterii. Poważnie!

Czym jest Arkkanoid 7 (podwójne ‘ka’ w nazwie to nie pomyłka, tak właśnie się to pisze)? Kojarzycie Arkanoida z dawnych czasów pierwszych konsol pegasus? Paletka przesuwająca się na dole ekranu, odbija piłeczkę, a ta strąca ‘cegłówki’ w części górnej. To samo mamy też i w tej grze.

Arkkanoid 7

Podobnie jak w klasyku czasem z którejś cegłówki wypadnie jakiś bonus – niekoniecznie ułatwiający grę: nasza paletka wydłuży się lub skróci, zacznie strzelać do cegłówek, sprawi, że będziemy mieli kilka piłek na raz. Przypominają się mi stare dobre czasy.

Zobacz także: Recenzja gry Power Links. Logiczna gra dla Windows Phone

Czym różni się Arkkanoid 7 od wersji oryginalnej? Właściwie niczym, poza oczywiście sposobem sterowania. Niestety nie jest on doskonały, ale przyznaję sam, że chyba lepiej nie dało by się tego zrobić. Aby przemieścić paletkę w lewo lub prawo, należy przesuwać palec po ekranie. Sprawia to jednak, że zawsze część pola gry mamy zasłoniętą. Jest też możliwość umieszczania paletki przez “pacnięcie” w dolnej części ekranu, jednak nie jest to zbyt wygodne. Dodatkowym gestem jest pacnięcie gdzieś po środku ekranu, co zatrzymuje grę. Ponowne pacnięcie ją uruchamia, przy czym najpierw następuje trzy sekundowe odliczanie byśmy się nie pogubili. Bardzo dobry pomysł.

Arkkanoid 7

Więcej wad – poza zasłanianiem sobie ekranu palcem – nie widzę. Plansz jest dostateczna ilość, ale gdy te się skończą po prostu gramy dalej na którejś z poprzednich. Póki co nie znudziło mi się i kończę już tę recenzję by wrócić do gry. Naprawdę tak bardzo mi się podoba. Instalujcie, a nie pożałujecie!

Plusy:

+ świetne przeniesienie klasyka na telefon komórkowy.

Minusy:
– zasłanianie sobie pola gry przez palec.

Aplikacja testowana na smartfonie Nokia Lumia 820.

Pobierz na Windows Phone

arkkanoid 7

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama