Michał Rogowicz | 19-10-2012 13:15 |

Recenzja głośnika Nokia Play 360. W podróży, w domu? Nie ma problemu!

Nokia Play 360Do tej pory opublikowałem test smartfona Nokia Lumia 610 NFC, ale wraz z tym urządzeniem otrzymałem głośnik Nokia Play 360. I właśnie teraz przyszła pora na recenzję tego niezwykle ciekawego głośnika.

W zestawie klient otrzyma głośnik Nokia Play 360, ale także kabel USB do ładowania urządzenia oraz kabel jack 3,5 mm. Ten ostatni gadżet umożliwia podłączenie dowolnego sprzętu z takim wejściem.

Zobacz także: Nokia Play 360. Galeria zdjęć

Jakość produkcji
Nokia Play 360 to przenośny głośnik, który ze względu na to, że jest „przenośny” jest narażony na mnóstwo czynników zewnętrznych. Dlatego ważne jest, aby taki sprzęt był dobrze wykonany, z dobrych jakościowo materiałów. I w przypadku testowanego urządzenia tak właśnie jest.

Nokia Play 360

Do produkcji głośnika wykorzystano głośnik z materiału plastikopodobnego. Jest to dość udany zlew surowców. Gdy tylko weźmiemy urządzenie do ręki, to gwarantuje, że każdy będzie miał pozytywne odczucia. Nokia Play 360 to solidnie wykonana konstrukcja, która na pewno szybko się nie rozpadnie. Testowany model przeżył już ze mną jeden upadek z metra i żadnych śladów.

Jeśli już zdecydujemy się go wziąć w plener, to uważajmy na wodę, czy piasek. Przed takimi czynnikami urządzenie nie jest zabezpieczone.

Prezencja
Nokia Play 360 to głośnik nie tylko solidnie wykonany, ale też bardzo dobrze się prezentującym. Design urządzenia jest prosty, ale to jest tylko jego zaletą. Do testów dostałem model czarny, który prezentował się znakomicie. Wokół sprzętu widać charakterystyczne dziurki dodające charakteru. A przy okazji pełni praktyczną rolę. Otóż zdecydowanie pewniej trzyma się w ręku.

Nokia Play 360

Wokół urządzenia również postawiono na minimalizm. Z tyłu jest wejście na ładowarkę, jacka 3,5 mm oraz włącznik sprzętu. Natomiast z przodu umieszczono regulację głośności oraz przycisk Bluetooth.

Parowanie na trzy sposoby
Testowany głośnik Nokia Play 360 umożliwia połączenie się z innym urządzeniem na trzy sposoby – kabel jack 3,5 mm, Bluetooth lub NFC. Każda z tych opcji nie sprawia żadnego problemu. Przy pomocy wejście słuchawkowego, dźwięk jest natychmiast odtwarzany. Z kolei Bluetooth potrzebuje około sekundy na sparowanie. Natomiast gdy już zapisane urządzenie jest zapisane w pamięci głośnika, to wystarczy pojawić się w zasięgu, a Play 360 sam się automatycznie połączy.

Nokia Play 360

Natomiast jeśli chodzi o NFC to czas potrzeby na sparowanie głośnika z telefonem wynosi około 3-5 sekund. Jest to zdecydowanie najdłużej, ale za to najwygodniej. Bez żadnych kabli, wpisywania kodów. Nic kompletnie nic. Automatycznie po połączeniu, telefon łączy się także z głośnikiem za pomocą Bluetooth, ale w smartfonie wyłączyłem, a muzyka nadal grała.

Dźwięk
Fiński producent zastosował w głośniku Nokia Play 360 technologię, która charakteryzuje się tym, że zapewnia 360-stopniowy dźwięk wielokierunkowy. Natomiast zakres częstotliwości to 20–20 000 Hz.

Nokia Play 360

Jak to się sprawdza w praktyce? Otóż bardzo dobrze. Dźwięk wydobywany z głośnika jest czysty, wyraźny i głośny. Ponadto można usłyszeć basy, które są stosunkowo mocne. Są one wyczuwalne podczas odsłuchiwania muzyki. Główny dźwięk wydobywany jest głośnika umieszczony na samej górze.

Tylko raz podczas odtwarzania muzyki słychać było charczenie. Nie wiem z jakiego powodu, ale wystarczy, że sparowałem urządzenia jeszcze raz, a problem się rozwiązał.

Akumulator

Producent umieścił w testowanym głośniku baterię Nokia BL-5C, która ma zapewnić pracę na 21 h odtwarzania muzyki. Całe testy tego urządzenia trwały około 3 tygodnie, a przez ten czas tylko dwa razy ładowałem głośnik. A przez ten czas codziennie słuchałem muzyki za jego pośrednictwem. Jak dla mnie to dość dobry wynik.

Nokia Play 360

Podsumowując, Nokia Play 360 to zdecydowanie produkt godny polecenia. Jest to naprawdę bardzo dobre urządzenie, które przyda się podczas wyjazdów, a także w domu. Ja przez trzy tygodnie zrezygnowałem z głośników komputerowych właśnie na rzecz Play 360. Gwarantuje, że jeśli kogoś stać 400 zł na zakup tego sprzętu, to nie będzie tego żałował. Ja już sam myślę nad ich zakupem, bo żal mi się z głośnikiem Nokia Play 360 pożegnać.

A Wy co sądzicie o tym gadżecie? Używał go ktoś? To pewnie ma podobne zdanie do mnie, zgadza się? Tylko ta cena………

 • n8

  Zaczekaj na głośnik JBL PlayUp.Cena będzie podobna.

  • Artmuzak

   Do odsłuchu muzyki z mojej N8 używam sieci DLNA. Łączę się z odbiornikiem w odtwarzaczu blu-ray i wypuszczam sygnał na 5 głośników amplitunera. Jakość najlepsza z możliwych.

 • skoro posiadasz Lumie 800 to nie otrzymales takiego gratis ? ja w promocji dostalem taki za darmo tylko musialem przedstawic dowod zakupu

  • Michal_Rogowicz

    nie dostałem, bo to Lumie 800 mam od Nokii do testow

 • Grzehoo

  przepraszam, ale co to za język jest? zlew materiałów? stać 400 zł? jakiś automat to pisze czy co?

  • Michal_Rogowicz

    ?

 • ToJa

  W moim egzemplarzu przycisk Bluetooth wpada w wibracje gdy tylko pojawi się odrobina basu. Brzęczenie jest na tyle głośne i denerwujące, że uniemożliwia komfortowy odbiór muzyki. W urządzeniu tej klasy taki mankament nie powinien się zdarzyć. Idę jutro reklamować.

  • Michal_Rogowicz

    to pewnie masz jakąś wadliwą sztuke… daj znać jak się coś uda załatwić

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama