Konrad Karpieszuk | 28-02-2013 11:56 |

Recenzja Baconit dla Windows Phone 8. Reddit nie będzie Ci obcy!

Baconit windows phoneNigdy nie byłem wielkim fanem reddita, od niego zawsze wolałem nasz rodzimy Wykop.pl. Jednak po zainstalowaniu aplikacji Baconit to się diametralnie zmieniło.

Coraz więcej czasu w sieci spędzam tak naprawdę korzystając z niej w telefonie komórkowym. I to właśnie ten fakt sprawił, że reddit – za sprawą opisywanego programu – wygrał z Wykopem. Czym jest Baconit? To po prostu przeglądarka “rzeczy” jakie pojawiają się na reddicie. I jest po prostu wykonana genialnie. Tak właśnie powinien działać program, który ma ukraść nam kilka godzin, podczas gdy będziemy przeglądać kolejne śmieszne obrazki, zdjęcia kotów czy śledzić żywe dyskusje.

Baconit windows phone

Obsługa

Interfejs reddita, tego w przeglądarce, nigdy mi nie przypadł do gustu. Małe literki, dziwnie długie w poziomie wpisy, ledwo widoczne subreddity na górze. W Baconit na Windows Phone 8 tego wszystkiego na szczęście nie ma. Kolejne subredity wyświetlane są na starcie w postaci listy w pionie. Klikamy na interesującym nas “subie” i albo od razu zaczynami przeglądać co tam ciekawego ostatnio się pojawiło lub przesuwaniem w bok zmieniamy porządek sortowania: czy najpierw mają być wrzutki najnowsze, najpopularniejsze, najbardziej dyskutowane. Gdy już zdecydujemy wystarczy klik na pierwszym elemencie i zaczyna się to, co najlepsze.

Zobacz także: Recenzja OPEN FM dla Windows Phone 8. Aplikacja niczym mnie nie zaskoczyła…

Świetna jest bowiem metoda przełączania się pomiędzy kolejnymi wrzutkami. Po prostu przesuwamy palcem po ekranie w bok i widzimy kolejny element. Jeśli jakiś nas bardziej zainteresował, wystarczy klik na nim. Jest też odpowiednie miejsce do kliknięcia by zobaczyć komentarze. Ale to co będziemy robić najczęściej to właśnie przeciągnięcie palcem w bok.

Baconit windows phone

Zero wysiłku

Po prostu za każdym ruchem widzimy kolejny śmieszny obrazek, dyskusję… Jeśli ma być jakiś sposób na zabicie czasu z telefonem, to jest to właśnie to. Kilka razy już się przyłapałem, że gdy wziąłem do łóżka telefon, by jeszcze raz zobaczyć co tam w Baconit, wciągnęło mnie to na prawie godzine. Czasem i więcej.

Zobacz także: Recenzja jakdojade.pl dla Windows Phone. Przydatny w każdym calu!

Opcje z jakich nie skorzystałem, to głosowanie. Tu niestety winny jestem ja sam, jak i reddit. Na stronie tej konto założyłem tak dawno, że zapomniałem hasła. Próba zgadywania skończyła się komunikatem, że muszę odczekać dłuższą chwilę zanim spróbuję zgadnąć jeszcze raz. Opcja przypominania hasła nie zadziałała. A nowego konta zakładać nie chciałem. To nic: mimo, że sobie nie pogłosowałem (ale wierzę, że jest to bajecznie proste, odpowiednie strzałki widać cały czas podczas przeglądania treści) to i tak Baconit pozostaje moją ulubioną aplikacją na Windows Phone. Inni dostarczyciele tego typu treści kradnącej czas (wykop, kwejk itp) powinni ukraść ten pomysł na interfejs i zastosować u siebie.

Baconit windows phone

Plusy:
+ świetny sposób przeglądania treści,
+ samouczek, gdyby ktoś sobie nie poradził na starcie.

Minusy:
– nie zauważyłem.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama