Michał Rogowicz | 20-12-2013 12:26 |

Recenzja aplikacji Kalkulator Paliwa na Windows Phone. Warto zapłacić?

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Ta aplikacja bardzo mnie zaintrygowała, gdy zobaczyłem ją w Windows Phone Store, ponieważ ciekawiło co mnie w sobie takiego ciekawego, skoro trzeba za nią zapłacić. Nazwa nie oferowała czegoś spektakularnego, a jak w praktyce?

Ostatnio przywędrował do mnie kupon Microsoftu o wartości 70 z na zakupy w platformie Windows Phone Store. Dlatego zdecydowałem się na kupno i przetestowanie aplikacji, za które normalnie bym nie zapłacił. Pierwsza była przeglądarka internetowa Mozilla Mobile, a teraz przyszedł czas na Kalkulator Paliw dla Windows Phone.

Interfejs

Oprogramowanie Kalkulator Paliw charakteryzuje się prostym, przejrzystym i przyjemnym dla oka interfejsem. Na pewno nikt nie będzie miał problemu z obsługą tej aplikacji. Jest po prostu dziecinnie prosta, ale co tak naprawdę oferuje?

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Otóż pozwala na sprawdzenie ile paliwa pojazd spalił lub spali w trakcie jazdy. Oprogramowanie podzielono na dwie kategorie – Koszt paliwa oraz Średnie spalanie.

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Funkcje

W koszcie paliwa podajemy długość trasy, średnie spalanie pojawia się automatycznie oraz cenę za litr benzyny. Na dole jest jeszcze możliwość podzielenia kosztów na kilka osób – od nas zależy ile wpiszemy osób. Jest to bardzo dobra funkcja, ponieważ od tej pory nie musisz sam kombinować po ile jest „ściepa” na paliwo. Teraz parę danych w Kalkulatorze paliw i wyskakuje nam koszt.

Natomiast Średnie pokazuje nam ile dokładnie paliwa spalił nam samochód na 100 km. Musimy tylko podać liczbę zalanych litrów, przejechane kilometry oraz cenę paliwa. Gdy klikniemy na wynik otrzymamy:
– koszt paliwa na 100km,
– ilość kilometrów na jednym litrze paliwa,
– średnie spalenie.

Szczególnie podoba mi się ilość KM na litrze paliwa – moje auto ma 12,22 KM, a Wasze? 😀

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Kalkulator Paliwa dla Windows Phone

Podsumowanie
Sam nie wiem jak ocenić aplikację Kalkulator Paliwa. Na pewno jest to przydatne narzędzie, z jedną ciekawostką (ilość KM na jednym litrze), które może się przydać w codziennym użytkowaniu. Szczególnie osobom często podróżującym z kimś. Wtedy w łatwy sposób można obliczyć koszty na jedną osobę. Jednak w Windows Phone Store są darmowe aplikacje tego typu…

Aplikacja testowana na smartfonie Nokia Lumia 1020.

WADY:
– cena.

ZALETY:
– prosty interfejs,
– brak innych.

Kalkulator Paliwa

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama