Michał Rogowicz | 13-07-2012 11:31 |

Nokia Lumia 900. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, lecz…

Nokia Lumia 900Kilka dni temu dotarła do mnie multimedialna Nokia Lumia 900 z systemem operacyjnym Windows Phone. Po kilkudziesięciu godzinach użytkowania mam już swoje spostrzeżenia na temat tego modelu.

Większa Lumia 800
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, gdy tylko na dłużej pobawiłem się smartfonem Nokia Lumia 900, to bardzo dużo podobieństwo do Lumii 800. Design jest praktycznie taki sam. Jedynie wyświetlacz jest nieco inaczej obsadzony. Nie tak jak w Lumii 800 jest on wlany w obudowę, a tutaj jego kanty są widoczne. Z pewnością jest to spowodowane tym, że fiński producent musiał umieścić większy ekran.

Nokia Lumia 900

Wykonanie
Nokia Lumia 900 to kolejny przykład fińskiego producenta, że duży telefon nie musi być brzydki, czy ciężki. Nowy smartfon prezentuje się bardzo dobrze. Widać, że firma dołożyła dużych starań, aby wszystkie części były ze sobą dobrze spasowane. Ja jak na razie nie mogę się do niczego przyczepić. Nawet po kilku upadkach nie widzę żadnych zniekształceń.

Gdy tylko weźmie się Lumie 900 do ręki, to można się w niej zakochać od razu. Jest optymalnych rozmiarów, choć ja wole wymiary Lumii 800, a stosunkowo duża waga została rozłożona po całej powierzchni obudowy, więc nie ma się wrażenia, że trzyma się w ręce „cegłę”. Jak to czasami bywa z dużymi smartfonami.

Nokia Lumia 900

Bez problemu Lumie 900 można obsługiwać za pomocą jednej ręki – czy piszemy wiadomość, wybieramy numer, czy oglądamy zdjęcia. Nie mam z tym żadnych problemów.

Wszystko jakieś większe

Do tej pory użytkowałem model Nokia Lumia 800 i jak tylko rozpocząłem test Lumii 900 i spojrzałem na ekran, to wydawało mi się, że to wersja dla osób, które mają problem ze wzrokiem. Ale to tylko moje złudzenie. Po prostu w nowy modelu, wyświetlacz jest większy i ma 4,3 cale i dlatego automatycznie wszystkie ikony mają inny rozmiar. Po kilkunastu godzinach czasami nadal mam takie wrażenie, ale jestem pewny, że już niedługo mi to przejdzie.

Nokia Lumia 900

Większe nie znaczy gorsze
Chociaż wszystkie komunikaty w smartfonie Nokia Lumia 900 są duże, to jednak ich jakość jest bardzo dobra. Do tej pory nie zauważyłem żadnych bladych kolorów, pojedynczych pikseli. Oglądanie zdjęć, filmów i teledysków nie stanowi żadnego problemu.

Potestowałem jeszcze funkcje nawigacyjne, czy przeglądarkę internetową, ale nie wychwyciłem żadnych błędów, czy nowych funkcji. Jedynie w Internet Explorer 9 nie mogłem skorzystać z kart… Czemu? Nie wiem…

Nokia Lumia 900

System operacyjny… oj
Niestety po kilku dniach użytkowania Nokii Lumia 900 miałem kilka styczności z małymi „blokami” systemu operacyjnego Windows Phone. Czasami tapetę musiałem zawijać, kilkakrotnie przesuwając ją do góry, a ona tylko po małym delikatnym kawałku się przesuwała. Drugi raz, to nie mogłem dopisać od SMSa żadnej nowej treści. Po jednym słowie nie mogłem nic innego dodać.

 • Znawca12

  Ja też w mojej Lumii 800 od dłuższego czasu nie mogę korzystać z kart w IE9.

 • Pumac115

  Polecam HR. Tylko to mi pomogło na te karty. Prócz tego- próbowałem każdego kombinowania. HR i po sprawie. 

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama