Michał Rogowicz | 04-12-2008 21:46 |

Nokia N-GAGE

Nokia N-GAGE
Nokia N-GAGE
Podstawowe dane techniczne:
ModelNokia N-GAGE
Wymiary (szer,wys,grub)134 x 70 x 20 mm
Waga137 g
ZasięgGSM 900, GSM1800, GSM 1900
Czas czuwania200 h
Czas rozmowy320 min
Bateria850 mAh, litowo-polimerowy (LiPoly)
Wyświetlacz176 x 208, 4096 kolorów
Procesor
System operacyjnySymbian 6.1 , Series 60
Dostępna pamięć3,4 MB
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneTak
DyktafonTak
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3Tak
RadioNie

Aparat:
Aparat fotograficznyNie

Wiadomości:
SMSTak
MMSTak
T9Tak
Klient e-mailTak

Łączność:
IrdaNie
BluetoothTak
HSCSDTak
GPRSTak, Class 6
CSDTak
EDGENie
WiFiNie
WAPTak
XHTMLNie
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięciTak, RS MMC
Karta pamięci w zestawie
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)Nie
Wymienne obudowyNie
JavaTak
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikTak
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweTak
WideokonferencjaNie
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.27 Ilość ocen: 11

Twoja ocena: 

Kuba Kram | 24-04-2006 20:00 |

Nokia N-GAGE

Od tamtej pory sporo się zmieniło – urządzenia te wyposażono w duże, kolorowe wyświetlacze oraz złącze do modułów pamięci zawierających gry.
Również jakość grafiki znacznie się poprawiła dzięki zastosowaniu skomplikowanych procesorów przeliczających w czasie rzeczywistym grafikę trójwymiarową. To jednak nie wszystko. Otóż niebawem w sklepach pojawi się nowa kategoria konsol do gier łącząca w sobie cechy wielu urządzeń.

Nokia N-Gage, bo tak się nazywa jest przede

wszystkim konsolą do gier, której zadaniem jest przynoszenie użytkownikowi rozrywki. Swoim wyglądem przypomina inne konsole będące już na rynku od jakiegoś czasu. Wyjątek stanowi klawiatura alfanumeryczna oraz przyciski funkcyjne. Po lewej stronie wyświetlacza znajdują się przyciski sterujące, zielona słuchawka, przyciski funkcyjny, menu, odtwarzacza MP3 i odbiornika radiowego. Osoba, która weźmie to urządzenie pierwszy raz do ręki może mieć dylemat, jak przez nie rozmawiać. Na górnym boku znajduje się głośnik do prowadzenia rozmowy, przez co osoba

rozmawiająca przez ten telefon może wyglądać wręcz śmiesznie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest rozmowa przez wbudowany zestaw głośno-mówiący lub zestaw słuchawkowy, który służy dodatkowo do słuchania muzyki z radia i odtwarzacza mp3, a także pełni rolę anteny radioodbiornika.Co w środku piszczy …Telefon jest

oparty na platformie Series 60, takiej samej jak Nokia 3650 i 7650. Wyposażoną ją w system operacyjny Symbian OS 6.0 oraz możliwość uruchamiania aplikacji tworzonych w języku Java i C++. N-Gage dysponuje pamięcią wewnętrzną o pojemności 4 MB przeznaczoną do aplikacji, danych zapisywanych przez aplikacje takie jak książka teleadresowa, kalendarz czy wiadomości SMS i MMS. Oprócz tego posiada pełnego klienta poczty e-mail POP3 i IMAP. Łączy się z siecią za pomocą GPRS lub HSCSD, a z innymi urządzeniami za pomocą złącza USB oraz Bluetooth. Poza tym jest telefonem działającym w trzech pasmach systemu GSM – 900, 1800 i 1900 MHz. Ekran jest identyczny jak w wymienionych powyżej produktach – ma rozdzielczość 176 x 208 punktów i wyświetla 4096 kolorów. N-Gage ma jednak kilka cech, których nie mają poprzednie modele oparte o Series 60. Przede wszystkim posiada złącze USB, które pozwala przesyłać takie dane jak muzykę, grafikę czy melodie dzwonka do i z komputera od razu po podłączeniu do niego. Tych użytkowników, którzy jednak sobie pomyślą, że po podłączeniu urządzenia do komputera będą mieli wgląd do wszystkich danych (również systemowych) zapisywanych w telefonie, spotka przykra niespodzianka. Nie ma takiej możliwości. Wszystkich fanów muzyki czeka natomiast dodatkowy zakup karty pamięci w standardzie MMC. Nie znajduje się ona bowiem w komplecie. Podobnie jest z grami, które również będą umieszczane na kartach w tym standardzie. Poza tym producent zabezpieczył udostępniane w ten sposób aplikacje rozrywkowe tak, że nie można ich po skopiowaniu uruchomić.

Multimedialny kombajn …Imponujące jest ile funkcji multimedialnych otrzymał od konstruktorów ten produkt. Użytkownik ma możliwość korzystania z magnetofonu cyfrowego do odtwarzania plików MP3 i AAC oraz nagrywania w formacie AAC z zewnętrznego źródła za pomocą wejścia analogowego lub np. z tunera FM. Odbiornik FM nie działa bez zestawu słuchawkowego, gdyż spełnia on rolę anteny do odbierania sygnału. Korzystając z niego oraz z magnetofonu możemy słuchać muzyki przez wbudowany głośnik. Utwory można też umieścić w N-Gage za pomocą komputera podłączonego przez USB, ale trzeba pamiętać o zakupie karty MMC, która nie znajduje się w komplecie. Dodatkowo, zainstalowana została aplikacja, która potrafi odtwarzacz muzykę oraz sekwencje wideo – Real One Player. Za jej pomocą można również odtwarzać na żywo pliki umieszczone w sieci Internet.

To jednak nie wszystko. Głównym zamierzeniem konstruktorów było wprowadzenie na rynek mobilnej konsoli do gier. I to osiągnęli, bowiem użytkownik może grać nie tylko z przeciwnikiem, którym w tym przypadku jest N-Gage, ale dzięki trybowi multiplayer również z innymi osobami. Głównie do tego celu konsolę wyposażono w złącze Bluetooth. Ale można również grać z osobami znajdującymi się w innym miejscu za pomocą transmisji GPRS i sieci Internet.Same gry? Robią niesamowite wrażenie,

zwłaszcza te, w których zastosowano zaawansowaną grafikę trójwymiarową – Pandemonium, czy Tomb Raider. Użytkownik, który do tej pory nie miał kontaktu z tego rodzaju urządzeniami, może mieć początkowe problemy ze sterowaniem urządzeniem. Przyciski służące głównie do obsługi gier to 5, 7 i kursor. Na czas połączenia telefonicznego telefon zatrzymuje grę, a po rozmowie możemy dalej ją kontynuować.

Kilka słów na koniec …Nokia N-Gage to

zupełnie nowe spojrzenie na integrację wielu

urządzeń w jednym. Takie podejście zdecydowanie wyszło na dobre temu urządzeniu. Nie dość, że do dyspozycji mamy zaawansowany telefon komórkowy, którego rdzeniem jest wielozadaniowy system operacyjny, to dodatkowo otrzymujemy magnetofon cyfrowy, odbiornik FM oraz konsolę do gier. Te kilka cech połączonych w jedno, sprawi, że urządzenie na pewno znajdzie rzesze zwolenników tym bardziej, że zapowiadana cena na poziomie 1600 zł brutto nie jest wygórowana.

Specyfikacja techniczna:System i

częstotliwość pracy: GSM 900, 1800 i 1900

MHzSystem operacyjny: wielozadaniowy Symbian OS 6.0Pamięć: 4 MB wewnętrznej + karta MMCWymiary: 133 x 69,7 x 19,7 mmWaga: 136,5 gAkumulator: litowo-jonowy BL-5C, 850 mAh. Czas czuwania: 240 godzinCzas rozmowy: 2 godzinyCzas słuchania radia: 20

godzinCzas odtwarzania muzyki: 8

godzinCzas grania: od 3 do 6

godzinWyświetlacz: 4096 kolorów, 176 x 208

punktówKsiążka telefoniczna: ilość pozycji

zależna od dostępnej pamięci, możliwość

przypisywania zdjęć, synchronizacja z książkami adresowymi umieszczonymi na

komputerzeWiadomości: SMS, MMS,

e-mailAplikacje: w językach Java i

C++Transmisja danych: GPRS Class 6,

HSCSDZłącza: USB 1.1, Bluetooth, karta MMC (gry i pamięć), LINE-IN, zestawu słuchawkowego, zasilania

Multimedia: magnetofon cyfrowy (MP3 i AAC), odbiornik radiowy FM (20 stacji), gry, również w trybie multiplayer przez GPRS i Bluetooth, odtwarzacz plików wideo i audio Real One Player (również audio i videostreaming)

Opcje dodatkowe: zegar z budzikiem, zestaw

głośno-mówiący i słuchawkowy, kalendarz z

terminarzem, lista zadań, alarm wibracyjny,

kalkulator, profile użytkownika, aplikacja do

robienia zrzutów ekranu, przeglądarka XHTML, klient poczty e-mail, głosowe wybieranie numerów, SyncML, melodie dzwonka (polifoniczne MIDI, MP3, WAW, AAC)
    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama