Michał Rogowicz | 07-12-2008 22:57 |

Nokia 8210

Nokia 8210
Nokia 8210
Podstawowe dane techniczne:
ModelNokia 8210
Wymiary (szer,wys,grub)102 x 45 x 17 mm
Waga79 g
ZasięgGSM 900, GSM1800
Czas czuwania170 h
Czas rozmowy225 min
Bateria830 mAh, niklowo-wodorkowy (NiMH)
Wyświetlacz84 x 48, mono
Procesor
System operacyjnyNie
Dostępna pamięćNie
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneNie
DyktafonNie
Tryb głośnomówiącyNIe
Odtwarzacz MP3Nie
RadioNie

Aparat:
Aparat fotograficznyNIe

Wiadomości:
SMSTak
MMSNie
T9Tak
Klient e-mailNIe

Łączność:
IrdaTak
BluetoothNIe
HSCSDNie
GPRSNie
CSDTak
EDGENIe
WiFiNie
WAPNie
XHTMLNie
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięciNie
Karta pamięci w zestawieNie
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)Nie
Wymienne obudowyTak
JavaNIe
BudzikTak
KalendarzNie
NotatnikNie
MinutnikNie
StoperNie
Wybieranie głosoweTak
WideokonferencjaNie
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.71 Ilość ocen: 14

Twoja ocena: 

Łukasz B | 24-04-2006 19:00 |

Nokia 8210

Wiele złych słow słyszałem pod adresem Noki 8210 postanowiłem sprawdzić czy prawdziwe są krytyczne uwagi pod adresem tego telefonu.
Jak zwykle po obiekt testów udałem sie do komisu mojego znajomego skąd odebrałem telefon. W pudełko nic nowego czyli :

– telefon

– ładowarka ACP-7

– gwarancje

– instrukcje

– bateria

Jesli chodzi o wygląd zewnętrzny to telefon jest mały i niezwykle lekki ale wykonany niezbyt starannie obudowa trzeszczy klawisze nawigacyjne są troche zbyt blisko siebie i osobom o dużych dłoniach będzie cięzko poruszać się swobodnie po menu które jak to zwykle w Nokii jest intuicyjne i bajecznie proste. Telefon mimo niedopracowanej obudowy prezentuje sie bardzo fajnie i z pewnością może przypaść do gustu. Dużą zaletą tego telefonu jest możliwość zmiany obudowy na inny kolor oraz bardzo dużo opcji tuningowych pozwalających zmienić podświetlenie czy dodać nowe funkcje. telefon jak już pisałem jest mały i lekki jego wymiary to :101,5 x 44,5 x 17,4 mm, 66 cm3. waga: 79g. Bateria starcza na 250 godzin gdy go nie używamy

Już miałem zamiar wziąć sie do poważnego testu kiedy nagle podczas testowania gier nagle zgasł wyswietlacz i powtażało się to także przy odbieraniu wiadomości i jak się dowiedziałem jest to jedna z wielkich wad telefonu, bardzo duża część wyprodukowanych 8210 miała problem z wyswietlaczem. Po wymienia wyswietlacza wreszcie przystąpiłem do prób. Telefon ma dosyć czytelny wyswietlacz, wyswietlający 5 lini tekstu jak zwykle wraz z klawiszami podswietlany na zielono ale bez problemu można zamontować diody kolororze czerwony biały czy niebiski. Telefon ma dobrą pamięć miesci 250 wpisów w książce i 50 notatek oraz 10 wiadomości obrazkowych. Telefon ma wybieranie głosowe ( 8 numerów w pamięci )

ale widać brak w nim dyktafonu czy HSCD które w czasach produkcji tego telefonu były już znane. Wbudowany modem nie pozwala na szybkie połączenie z internetem ponieważ transfer wynosi tylko 9,6 kb\s. Jest zainstalowana platforma T9 jednak bez języka polskiego. Na jaw wychodzi kolejne niedopatrzenie a mianowicie brak Wap-u mimo że według informacji producenta Wap jest w tym telefonie, ja u siebie go jednak nie mogłem uruchomić być może to jakiś błąd w sofcie ale nie mogę tego sprawdzić. Kolejną ważna funkcją jest port irda dzięki kturemu można bardzo łatwo wgrać nowe dzwonki i loga. Według mnie Nokia 8210 sprawia wrażenie niedokończonej jest w niej wiele błędów które mogą zniechęcić do użytkowania. Jednak osoby którym nie zależy na nowoczesnych funkcjach polubią ten telefon za jego prostotę.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama