Michał Rogowicz | 17-12-2008 19:32 |

Nokia 6670

Nokia 6670
Nokia 6670
Nokia 6670
Nokia 6670
Nokia 6670
Nokia 6670
Podstawowe dane techniczne:
Model6670
Wymiary (szer,wys,grub)109 x 53 x 21 mm
Waga118 g
ZasięgGSM 900, GSM1800, GSM1900
Czas czuwania260 h
Czas rozmowy360 min
Bateria900, litowo-jonowy (LiIon)
Wyświetlacz176 x 208, 65 tys. kolorów
Procesor
System operacyjnySymbian 8.0a , Series60
Dostępna pamięć8
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneTak
DyktafonTak
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3
RadioNie

Aparat:
Aparat fotograficzny1152 x 864, zoom, liczne efekty, nagrywanie filmów

Wiadomości:
SMSTak
MMSTak
T9Tak
Klient e-mailTak

Łączność:
IrdaNie
BluetoothTak
HSCSDTak
GPRSClass 6
CSDTak
EDGETak
WiFiNie
WAPTak
XHTML
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięciRS MMC
Karta pamięci w zestawie64
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)
Wymienne obudowyNie
Java2.0
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikTak
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweDla numerów i funkcji
WideokonferencjaTak
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacjesynchronizacja SyncML,

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.75 Ilość ocen: 4

Twoja ocena: 

Mateusz Smoll | 25-04-2006 17:00 |

Nokia 6670

Nokia 6670 to kolejny smartfon fińskiego producenta umacniający jego pozycje lidera na europejskim rynku. Model ten to następca Nokii 7610.
Od jego poprzednika różni go niewiele – inna klawiatura (tym razem zastosowano zwykły układ klawiszy bez żadnych udziwnień) i kilka innych kosmetycznych zmian. Urządzenie pracuje w trzech zakresach częstotliwości GSM (900/1800/1900 MHz lub 850/1800/1900 MHz w Ameryce Płn. i Płd.).

W pudełku prócz słuchawki znajdziemy również :

 • kartę pamięci RS-MMC 64 MB,

 • zestaw słuchawkowy HS-3,

 • kabel do transmisji danych DKU-2,

 • baterie litowo-jonową BL-5C o pojemności 900 mAh

 • oraz instrukcje obsługi wraz z płytą.

  Zastosowana karta pamięci (Reduced Size Multi Media Card) jest o połowę mniejsza od zwykłej i wielkością przypomina kartę SIM. Jest do niej dodany adapter, który umożliwia przejście do MMC.

  Wygląd telefonu

  Słuchawka posiada charakterystyczny wygląd znany już wcześniej z jej brata „ bliźniaka ” – dwa kąty zaokrąglone i dwa kąty proste. Wymiary telefonu to 53.0 x 108.6 x 20.9 mm, a waga 120 g, to niemało jednakże nie czyni go nieporęcznym urządzeniem. Jest wręcz przeciwnie, leży idealnie w dłoni. Klawisze mimo małych rozmiarów, są wygodne i nie ma z nimi żadnych problemów. Zamiast joysticka, dość lubianego przez producentów w ostatnich latach, Nokia zastosowała 5-cio kierunkowy klawisz centralny. Może to budzić obawy wielu osób interesujących się tym modelem, lecz są one zupełnie bezpodstawne. Nie ma jakichkolwiek problemów z działaniem i po moich wcześniejszych doświadczeniach z joystickami w telefonach wolę to rozwiązanie.

  Kontakty

  Jak każdy telefon przeznaczony dla biznesu musi posiadać rozbudowane możliwości książki telefonicznej. Do każdego wpisu w można dopisać prócz numeru: firmę, stanowisko, faks, e-mail oraz ID użytkownika. Wszystkie wpisy można również posegregować do grup. Ilość kontaktów jest ograniczona jedynie wielkością pamięci, którą można zdefiniować, czy będzie to pamięć telefonu, karta pamięci bądź SIM.

  Wyświetlacz

  Ekran o rozdzielczości 176x208px oraz potrafiący wyświetlic 65 tys. Kolorów, pokazuje obrazy odpowiednio nasycone barwami, a przy tym zachowuje dobrą ostrość. Niestety w posiadanym przeze mnie egzemplarzu po dwóch tygodniach użytkowania wypalił się pixel. Taka wada nie jest poddawana gwarancji, aby została ona uznana to musiałby się wypalić drugi w odległości od niego 5 pixeli. Jest to dość niepocieszająca informacja, że Nokia nie dba zbytnio o swoich klientów i poza wytyczonymi normami nie stara się działać na korzyść klienta i podnosić norm. Menu standardowe dla modeli Series 60. Znaną funkcją i jakże przydatną jest możliwość przemieszczania ikon według własnych upodobań. Menu może być otwierana w postaci listy lub siatki. Wygląd ikony jest zależne od posiadanego tematu.

  Łączność

  Nokia 6670 została wyposażona w technologie Bluetooth, niestety konstruktorzy chyba zapomnieli o porcie IrDA. Jak tłumaczy się producent ta technologia wychodzi już z użytku, co w obecnych latach jest już na szczęście prawdą. Drugą rzeczą jaką pominięto w tym modelu to EDGE, zamiast tego telefon posiada GPRS klasy 6, która też nie jest najlepsza. Telefon posiada oryginalnie zainstalowaną przeglądarkę internetową Netfornt z możliwością przeglądania plików PDF. Jest ona bardzo dobra i według wielu osób korzystających z niej – o wiele lepsza od konkurencyjnej Opery. Posiada ona również klienta e-mail działającego z protokołami SMTP, POP3 i IMAP4.

  Komunikacje z komputerem można odbyć przez kabel DKU-2 lub Bluetooth. Na dodanej do zestawu płycie można znaleźć sterowniki do kabla oraz program Nokia PC Suite.. Połączenie przez kabel działa bezproblemowo – wszystkie dane kopiowały się bez problemu, zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Niestety nie posiadam adaptera Bluetooth, więc tej technologii nie mogłem przetestować. Nie ma co ukrywać, brak portu podczerwieni w dzisiejszych czasach na pewno się odczuwa.

  Multimedia

  W wielofunkcyjnym smartfonie nie może oczywiście zabraknąć odtwarzacza mp3, który według młodzieży jest jedną z najważniejszych funkcji. Pliki muzyczne odtwarzane są w programie – znanym już z środowiska komputerowego – RealPlayer. Popularne empetrójki są niestety tylko w wersji mono i dlatego słuchawki stereofoniczne nie będą z tym modelem współpracowały. Jednakże dla chcącego nic trudnego – na allegro można nabyć już zestaw rzekomo działający lub adapter audio mp3 na zwykłe słuchawki, który osobiście przetestowałem. Poprawia on bardzo jakość w porównaniu do głośnika lub zestawu HS-3. Cały telefon działa na systemie operacyjnym Symbian dla urządzeń przenośnych w wersji 7.0 Series 60. Jest to platforma posiadająca największy udział w rynku i ciesząca się dużą popularnością. Terminal udostępnia mobilnym profesjonalistom rozbudowane zabezpieczenia. Jest to pierwszy telefon Series 60, w którym od razu zainstalowano oprogramowanie antywirusowe opracowane przez firmę F-Secure. Słuchawka obsługuje pliki w formacie MPEG-4 video, AMR audio, RealMedia, JPEG, GIF, DCF, WBMP, BMP, MBM, PNG, HTML, XHTML, WML, dzwonki polifoniczne: True Tones, SP-MIDI, MIDI, MP3. Pewnie wszyscy się zgodzą, że jest tego sporo, co działa oczywiście na wielki plus. Posiada technologie Java™ MIDP 2.0 oraz interfejs programistyczny API.

  Wiadomości

  Prócz SMSów urządzenie obsługuje również MMSy oraz wbudowanego klienta e-mail. W pisaniu może być pomocny polski słownik T9. Jednak wiadomości tekstowe posiadają kodowanie w formacie Unicode, przez co użycie choćby jednego polskiego znaku powoduje obniżenie długości SMSa do 70 znaków.

  Waga jednego MMSa może wynosić maksymlanie 100kb, co jest wystarczającą wielkością, gdyż polscy operatorzy nie umożliwiają nawet wysyłania większych. Z obsługą klienta e-mail nawet osoba nie znająca się na rzeczy powinna dać sobie bez problemu radę. Wysyłanie, jak i odbieranie wiadomości multimedialnych oraz e-mail nie stanowi żadnego problemu, a to za sprawą GPRS class 6.

  Aparat Cyfrowy

  Kamera o rozdzielczości 1 MPx (1152 x 864 ) z 4 x zoomem cyfrowym wykonuje zdjęcia średniej jakości jak na aparat w telefonie, a w porównaniu z prawdziwym aparatem cyfrowym wręcz mizernie. Fotografie można „pstrykać” w dwóch trybach: nocnym i zwykłym oraz w trzech rodzajach jakości: wysokiej, zwykłej i podstawowej. Zdjęcie w trybie nocnym zalecam wykonywać tylko przy dobrym oświetleniu, gdyż obrazy zamieszczone na zdjęciu będą prawie niewidoczne. Mimo to uważam aparat w telefonie za przydatny gdyż nie zawsze posiadam przy sobie cyfrówkę, a niektóre chwile warto uwiecznić i wysłać znajomym MMSem. Jest także możliwość nagrania sekwencji wideo w rozdzielczości: 128 x 96 oraz 176 x 144 pikseli. Czas jednego nagrania nie może być dłuższy niż 10 minut, a pliki wideo z dźwiękiem są zapisywane w formacie 3GP.

  Bateria

  W telefonie zastosowano standardowe ogniwo BL-5C, mimo nie największej pojemności wystarcza na około 1,5 tygodnia uzytkowania, przy małym użytkowaniu (kilka SMSów i około 5 minut rozmów dziennie). Kiedy przejdziemy do większego użytkowania (pół godziny gry, kilkanaście smsów, 20 minut rozmów oraz kilka połączeń GPRS dziennie) wytrzymuje 5 dni. Takie wyniki są raczej zadawalające, nawet w segmencie biznesu do, którego ten telefon jest adresowany

  Podsumowanie

  Jest to dobry telefon posiadający ciekawy design, mimo kilku wad, które jednak nie są aż tak rażące i nie przeszkadzają w normalnym korzystaniu z telefonu. Jest ciekawą propozycją dla osób chcących tanim kosztem kupić wielofunkcyjny smartfon. Bezwątpienia posiada on o wiele więcej zalet niż wad, a jego cena też nie jest wygórowana. Nokia 6670 dostępna jest w promocjach u operatorów, więc zdobycie jej nie sprawia żadnego problemu, jeśli posiada się odpowiednie finanse.

 • Michał Rogowicz | 05-04-2005 20:00 |

  Nokia 6670

   • Newsletter

   • Ostatnie komentarze
    • Reklama