Michał Rogowicz | 07-12-2008 09:46 |

Nokia 5510

Nokia 5510
Nokia 5510
Nokia 5510
Nokia 5510
Podstawowe dane techniczne:
Model5510
Wymiary (szer,wys,grub)134 x 58 x 28 mm
Waga155 g
ZasięgGSM 900, GSM1800
Czas czuwania260 h
Czas rozmowy250 min
Bateria825, litowo-jonowy (LiIon)
Wyświetlacz84 x 48, mono
Procesor
System operacyjny
Dostępna pamięć
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneNie
DyktafonNie
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3Tak
RadioTak

Aparat:
Aparat fotograficzny

Wiadomości:
SMSTak
MMSNie
T9Tak
Klient e-mailNie

Łączność:
IrdaNie
BluetoothNie
HSCSDNie
GPRSNie
CSDTak
EDGENie
WiFiNie
WAP1.1
XHTML
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięci
Karta pamięci w zestawie
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)
Wymienne obudowyTak
JavaNie
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikTak
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweDla numerów
WideokonferencjaNie
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacjeklawiatura w układzie qwerty

Sprawdź cenę:

Ocena:   6.14 Ilość ocen: 7

Twoja ocena: 

Mariusz Buchliński | 24-04-2006 20:00 |

Nokia 5510

Co znajdziemy w pudełku ?
Oprócz samego telefonu mamy tam kabel USB do podłączenia słuchawki do komputera, kabel mini Jack do podłączenia Nokii ze sprzętem audio, słuchawki stereo, które służa zarówno do słuchania radia czy cyfrowego magnetofonu jak i do prowadzenia rozmów telefonicznych i na sam koniec mamy oprogramowanie do komputera oraz dwie płyty z muzyką.
Pierwszą rzeczą jaka nam się rzuca w oczy to wygląd telefonu. Nokia 5510 wygląda jak… futerał na okulary. Jest to związane z tym, iż posiada ona pełną klawiaturę w układzie QWERTY, a ekran umieszczony jest pośrodku obudowy dzieląc klawiaturę na dwie części.

I tu mamy pierwszy minus – podświetlenie klawiatury – diody zostały umieszczone tylko pod przyciskami numerycznymi, przez co wieczorem są problemy z odnalezieniem odpowiednich liter na klawiaturze.

Następną ciekawostką jest wnętrze telefonu. Po zdjęciu tylnej klapki oczom naszym ukazuje się… Nokia 3330 włożona w nową obudowę !!!

Po zainstalowaniu karty SIM i uruchomieniu telefonu zauważamy, że menu jest identyczne jak w wymienionym wcześniej modelu. Dodano tylko funkcję Muzyka, gdzie znajdziemy cyfrowy magnetofon oraz radio.

Dzięki załączonemu do telefonu oprogramowaniu – Nokia Audio Manager – możemy nagrać wprost z komputera muzykę od naszej Nokii. Nie jest to jednak udane rozwiązanie. Choć program jest całkowicie po polsku nie jest on zbyt prosty w obsłudze. Jedną z wad tego roziwązania jest to, że program Nokii tworzy sobie kopie naszych utworów MP3 w formacie LSE na naszym dysku twardym.

O wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się podłączenie Nokii 5510 bezpośredno do źródła audio np. wieży i kopiowanie w locie ulubionych utworów. Dzięki dużej pojemności telefonu (64 MB) możemy skopiować do telefonu około 1 godz. muzyki. Jakość utworów jest zadowalająca. Niestety nie ma korekty szumów i trzasków, przez co jakość przegrywanych piosenek nie jest za dobra gdy mamy choćby trochę porysowaną płytę CD.

Gdy już wgramy nasze ulubione melodie do telefonu wystarczy podłączyć słuchawki i nacisnąć przycisk play, który znajduje się pod wyświetlaczem telefonu. Oprócz niego mamy tam umiejscowione jeszcze przyciski regulacji głośności oraz przycik uruchamiający radio.

W trakcie odtwarzania muzyki na wyświetlaczu widzimy czas trwania utworu tytuł oraz wykonawcę. Dwie ostatnie informację wpisujemy sami po skopiowaniu danego utworu lub są przenoszone automatycznie jeżeli przegrywamy dany utwór z komputera.

Telefon ten posiada także wbudowany eqalizer dzięki czemu możemy dostosować ustawienia dzwięku do własnych upodobań.

Następną ciekawą funkcją jest radio. Działa one na falach UKF. Charakteryzuje się dużą czułością i bardzo dobrą jakością dźwięku. Stacje radiowe możemy wyszukiwać ręcznie lub automatycznie. Każdą stację możemy zapamiętać i zapisać jej nazwę.

Dołączone do zestawu słuchawki stereo są bardzo dobrej jakości. Dźwięki słyszane przy ich pomocy są wyraźne i dynamiczne. Ich dodatkowym atutem jest to ,że służą nam także jako mini zestaw głośnomówiący z przyciskiem przy mikrofonie umożliwiającym odbieranie i nawiązywanie rozmów bez potrzeby brania do ręki telefonu.

Duży plus należy się także baterii. Litowo-jonowe ogniwo pozwala nam na 10 godzin słuchania utworów MP3, 13 do 15 godzin słuchania radia oraz 3 do 5 godzin ciągłej rozmowy. Czas czuwania wynosi około 10 dni !!!

Podsumowując. Telefon jest przeznaczony dla młodzieży i ta grupa społeczna powinna być z niego zadowolona. Miło jest korzystać z internetu poprzez WAP i jednocześnie słuchać ulbionych utworów muzycznych. Dzięki zegarowi i budzikowi nigdy nie spóźnimy się na zaplanowane spotkanie, a dzięki przypominaczowi nie zapomnimy o urodzinach sympatii :-).

źródło: www.infogsm.pl