Michał Rogowicz | 05-12-2008 10:52 |

Nokia 3650

Nokia 3650
Nokia 3650
Nokia 3650
Nokia 3650
Nokia 3650
Nokia 3650
Podstawowe dane techniczne:
Model3650
Wymiary (szer,wys,grub)130 x 57 x 26 mm
Waga130 g
ZasięgGSM 900, GSM1800, GSM1900
Czas czuwania200 h
Czas rozmowy240 min
Bateria850 mAh, litowo-jonowy (LiIon)
Wyświetlacz176 x 208, 4096 kolorów
Procesor
System operacyjnySymbian 6.1
Dostępna pamięć4
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneTak, 16 głosów
DyktafonTak
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3Nie
RadioNie

Aparat:
Aparat fotograficzny 640 x 480, samowyzwalacz, liczne efekty, nagrywanie filmów

Wiadomości:
SMSTak
MMSTak
T9Tak
Klient e-mailTak

Łączność:
IrdaTak
BluetoothTak
HSCSDTak
GPRSClass 6
CSDTak
EDGENie
WiFiNie
WAP1.2
XHTML
I-modeTak

Inne funkcje:
Złącze kart pamięciMMC
Karta pamięci w zestawie16
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)
Wymienne obudowyTak
JavaTak
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikTak
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweDla numerów i funkcji
WideokonferencjaNie
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacjeMMS - wysyłka wiadomości bez dźwięku

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.30 Ilość ocen: 20

Twoja ocena: 

  • nokian

    nokia w sumie spoko ale zapisywanie mp3 na karcie to chyba niewykonalne jest

Michał Rogowicz | 24-04-2006 20:00 |

Nokia 3650

Kolejny produkt Nokii oznaczony numerkiem 3650. Nowością są dwie rzeczy wygląd i klawiatura. Klawiatura jest ułożona w postaci postaci podkowy, jest to złe w Nokii, ponieważ po tygodniu i tak nie opanowałem dobrze klawiatury chyba, że ktoś się bardzo szybko uczy.
Jak uruchamiamy telefon to trzeba niestety długo czekać aż wyłączy się napis Nokia co trochę denerwuje. Jeśli przyciśniemy przycisk nawigacyjny to niejednokrotnie nie przyciskamy przycisk nawigacyjny lecz strzałkę w którąś stronę. Po boku umieszczony jest port podczerwieni a z tyłu umieszczona jest kamera. Nie wiele dobrego można powiedzieć o obudowie, tylnia klapka, która chroni baterie bardzo się rusza, a jeśli chcielibyśmy zmienić obudowę potrzebne by był nam bardzo mały śrubokręt, bo niestety tylnia obudowa jest przykręcona.

W pudełku znajdziemy:

– telefon

– ładowarkę

– płytę z oprogramowaniem

– instrukcje obsługi po polsku

Menu

Można wybrać dwa wyglądy menu, pierwszym jest siatka, która wyświetla 3 ikonki w jednym pasku są one podpisane małymi literkami. Drugi wygląd to lista(taka jak np. 3510i, 3100, 3200, 3210) jest to bardzo wyraźne. Każde programy, które wgramy od razu umieszczają się na samym dole naszego menu. Programy, gry możemy przenosić gdzie nam jest wygodne co daje nam dużą swobodę.

Wyświetlacz

Jest bardzo dobry (taki sam jak w 7650). Wyświetla 4096 kolorów i rozdzielczość 176×208 pix. Naprawdę jest bardzo dobry, zdjęcia, tapety, filmy itp. Bardzo dobrze się ogląda, lecz tapeta nie jest umieszczona tak jak w innych Nokiach na całym ekranie lecz w małym kwadraciku.

Aparat

Jest identyczny jak w 7650. Jest bardzo dobrym atutem telefonu, ponieważ zdjęcia robione nim i jeszcze przy bardzo dobrym świetle są po prostu jak z bajki. Aparat robi zdjęcia w rozdzielczościach 640 x 480 oraz 80 x 96 pikseli. Są 3 opcje robienia zdjęć: standardowe( przy normalnym świetle), portretowe i tryb nocny (kiedy jest słabe światło), bardzo się przydaje. Do pełni szczęścia brakuje tylko flesza. Kiedy robimy zdjęcia ciągle widzimy na wyświetlaczu to co robimy zdjęcie.

Pamięć

Są dwie pamięci, pamięć stała ( w telefonie 4mb) i pamięć dynamiczna jest to karta rozszerzeń MMC o wielkości 16mb. Wszystko rozdzielane jest na aplikacje, książkę telefoniczną, zdjęcia itp. Bardzo przydaje się karta MMC, która szczególnie przydatna jest na aplikacje, dzięki niej możemy mieć ich bardzo dużo.

Dźwięki

Uuuu… tu się Nokia nie popisała, są bardzo spóźnione, przy krótkich sygnałach w ogóle nic nie słychać, dopiero przy dłuższych dzwonieniach słychać je dobrze. Takich problemów nie ma gdy dostajemy wiadomości SMS. Dźwięki można oczywiście wgrywać z komputera za pomocą portu podczerwieni lub Bluetooth.

Bateria

Tutaj się Nokia lepiej spisała lecz nie wspaniale, zamontowane baterię Li-on o pojemności 850 mAh. Wytrzymuje ona około 2 doby lecz rzadko, bo kiedy korzystamy dużo z kamery, piszemy sms-y i dostajemy, nagrywamy filmy, słuchamy mp3 itp., to wytrzymuje około półtora dnia. Bateria wyglądem jest nowa nie widziałem jeszcze nigdzie takiej baterii, więc oprócz wyglądu to niczym się nie wyróżnia.

Telefon wyposażono w Symbian 6.1, który nie jest dobry ponieważ często przy aplikacjach, robieniu zdjęciu sam się resetował albo kiedy chcieliśmy obejrzeć nasze zdjęcia to nie mogliśmy wejść i przepadły nam. Nawet jak ktoś puszczał sygnał to potrafił się zawiesić i trzeba było wyłączyć i włączyć telefon. Nieraz też gdy otworzyliśmy kilka innych wcześniej aplikacji to kiedy chcieliśmy otworzyć następną wyskakiwał błąd Brak pamięci to też trzeba było nic innego zrobić jak wyłączyć i włączyć telefon. (wersja oprogramowania to V 2.50).

Książka telefoniczna

Jest bardzo dobra, bo pozwala na zapisanie bardzo wiele numerów telefonów, nazwę firmy, imię, nazwisko i wiele innych rzeczy. Jest bardzo bogatą książka jaka była kiedyś w telefonach(przypominam sobie że taką samą miała też 7650). Do każdej osoby można dodać małe zdjęcie, które będzie wyświetlane kiedy ta osoba będzie do nas dzwonić. Jest też możliwość dodawania osób go grup. Można też wybierać osoby za pomocą znaków głosowych.

Sms-y i Wiadomości.

Wiadomości są bazą sms-ów, gdzie oprócz zwykłych wiadomości SMS można znaleźć MMS i E-maile. Pisanie wiadomości można nazwać udręką, pisanie 160 znaków może zająć tam z 10 minut, nie pomoże nawet słownik T9 jak i tak nie piszemy z nim dużo szybciej. Kiedy mieliśmy już kiedyś w ręku jakąś inna Nokie to na początku przygody z ta komórką same ręce idą w ten kierunek gdzie były kiedyś stare przyciski a tu w tym miejscu już jest inny przycisk i trzeba się wszystkiego od nowa uczyć. Umieszczony jest też licznik znaków na którym pokazywane jest ile nam jeszcze znaków zostało. Kiedy piszemy polskie znaki to jak napiszemy 160 znaków to pokazuje nam się komunikat że wiadomość zostanie wysłana w 2 sms-ach i należy potwierdzić, więc wtedy nie zostaje nam nic innego jak się wycofać i zastąpić polskie znaki np. ą na a. Nie zabrakło oczywiście raportów, które nie są tak jak zawsze w skrzynce odbiorczej ale w osobnym folderze o nazwie Raporty. I przechowywane jest 10 najnowszych raportów.

Aplikacje

Do ciekawych aplikacji, które możemy dograć jest: Pilot, dzięki temu programowi można posłużyć się zamiast zwyczajnego pilota komórką, wystarczy tylko podać firmę i do czego ma do być, czy do TV, SAT itp. Następną ciekawą aplikacją jest Rejestrator Wideo, dzięki któremu możemy nagrywać filmy około 11 sekundowe, lecz bez dźwięku. Trzecią ciekawą aplikacją jest World Clock, dzięki której możemy patrzeć godziny na świecie np. jaka jest w Londynie i w całkiem innych regionach świata. Jest jeszcze wiele innych aplikacji np. RealOne, gdzie możemy oglądać filmy. Nie zabrakło też gier, podstawowymi grami jest Snake EX i Mix Pix. Oczywiście można też dograć nowe gry, które umieszczone będą w menu Aplikacje. Instalowanie jest bardzo proste wystarczy tylko wgrać np. z komputera i otworzyć wiadomość i potwierdzić instalacje i wybrać na której pamięci ma się to zainstalować.

Transmisja Danych

Może odbywać się jak wcześniej wspomniałem za pomocą portu podczerwieni i technologii Bleutooth. Nie zabrakło oczywiście HSCSD do przepustości 43,2 kbps co daje 4 solty po 14,4 kbps( 3 w jedną stronę i 1 w drugą)i GPRS do przepustości 43,2 kbps co daje też 4 solty po 13,4 kbps i 2 kombinacje 3×1 i 2×2. Dzięki GPRS można bez żadnych problemów pochodzić po stronach WAP i ściągać gry, wystarczy tylko skonfigurować WAP.

Podsumowanie

Ogólnie telefon jest taki sam jak 7650, oprócz małych wad, którymi są klawiatura w postaci podkowy, spóźnione dźwięki i wieszanie się telefonu i resetowanie się go lecz przypominam że to się działo na wersji oprogramowania V 2.50, więc to może być tylko błąd w oprogramowaniu. Dużym atutem tego telefonu jest świetna kamera i pamięć rozszerzeń MMC 16mb.
Michał Rogowicz | 02-10-2004 20:00 |

Nokia 3650

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama