Michał Rogowicz | 03-12-2008 17:29 |

Nokia 2650

Nokia 2650
Nokia 2650
Nokia 2650
Nokia 2650
Nokia 2650
Nokia 2650
Nokia 2650
Podstawowe dane techniczne:
Model2650
Wymiary (szer,wys,grub)85 x 46 x 23 mm
Waga97 g
ZasięgGSM 900, GSM1800
Czas czuwania300 h
Czas rozmowy180 min
Bateria760 mAh, litowo-jonowy (LiIon)
Wyświetlacz4096 kolorów, 128 x 128 pix.
Procesor
System operacyjny
Dostępna pamięć1 MB
Multimedia:
Dzwonki polifoniczneTak, 4 głosy
DyktafonNie
Tryb głośnomówiącyTak
Odtwarzacz MP3Nie
RadioNie

Aparat:
Aparat fotograficznyNie

Wiadomości:
SMSTak
MMSTak
T9Tak
Klient e-mailNie

Łączność:
IrdaNie
BluetoothNie
HSCSDTak
GPRSClass 4
CSDTak
EDGENie
WiFiNie
WAP2.0
XHTML
I-modeNie

Inne funkcje:
Złącze kart pamięciNie
Karta pamięci w zestawie
Naciśnij i mów (ang. Push to talk)
Wymienne obudowyTak
Java1.0
BudzikTak
KalendarzTak
NotatnikNie
MinutnikTak
StoperTak
Wybieranie głosoweNie
WideokonferencjaNie
Cena według producenta

Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje

Sprawdź cenę:

Ocena:   7.75 Ilość ocen: 4

Twoja ocena: 

Michał Rogowicz | 25-04-2006 17:00 |

Nokia 2650

Kolejnym telefonem fińskiego producenta, którego miałem okazję i przyjemność testować jest model 2650. Pierwsze co rzuca się w oczy jest wnętrze, wykonane z tworzywa miękkiego i białego. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zdobyło pochlebne oceny wśród znajomych, jak również i moje.
Model testowany przez naszą redakcję jest „skrzydełkiem”(ang. clamshell). N2650 adresowana jest na półkę telefonów klasycznych, tzw. niską półkę. Pracuje ona w dwóch zakresach GSM 900, GSM1800 – nie użyjemy go np. w USA. W testowanym egzemplarzu dostałem zestaw – ładowarka i instrukcje obsługi. Nowością jest pudełko, zaopatrzone w wycięte miejsce, z którego widać telefon, bez zaglądania do środka.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie

Tak jak wspominałem wcześniej jest to „clamshell”, czyli telefon rozkładany. Jestem zdziwiony tym, że brak jest zewnętrznego wyświetlacza. Nokię 2650 zaliczamy do telefonów „nietypowych”, jednym z powodów jest – umieszczenie szufladki na kartę SIM po prawej stronie, na wysokości wyświetlacza (kiedy jest rozłożony). To rozwiązanie jest dobrym posunięciem, ponieważ nie trzeba demontować tylnej części (jak w większości), by zamontować kartę. Obudowa została wykonana z dobrych jakości materiałów, nic nie odstaje, nic się nie rusza – znaczy nie jest luźne. Kiedy rozłożymy N2650 ku naszym oczom ukazuje się prostokącik, dzięki któremu możemy oprzeć nasz telefon.

Klawiatura…

… została wykonana z tworzywa miękkiego, lecz skok jest dobrze wyczuwalny. Podświetlenie klawiatury musze uznać za jedne z najlepszych, w nocy diody białe spełniają wspaniale swoją role. Nawigacje umożliwia nam sześć przycisków – dwa odpowiedzialne za akceptacje i tzw. „wstecz” oraz cztery przyciski kierunkowe. Każdy kierunek ma przypisany swój skrót, lewy (nowa wiadomość SMS), prawy (kalendarz), góra i dół(kontakty). Nowością jest włącznik telefonu, tak samo jak w Nokii 2600 odpowiada za niego czerwona słuchawka.

Kontakty…

W pamięci telefonu można zapisać do 256 kontaktów, do których jest możliwość dodania zdjęcia, kliku numerów, adresu e-miał, strony internetowej i pocztowego. Kontakt można przypisać do jednej z pięciu grup – do każdej można określić osobny dźwięk, nie zapomniano o możliwości wysłania wizytówki za pomocą SMS lub MMS.

Wyświetlacz…

… wewnętrzny o wymiarach 128 x 128 pix. i kolorach 4096. Mimo swoich rozmiarów spełnia swoje zadanie. Obrazki, zdjęcia wyglądają na prawdę imponująco. Przy dużym natężeniu światła słonecznego nie miałem żadnego problemu, tzn. nie musiałem ustawiać go pod różnymi kontami, by cokolwiek na nim zobaczyć, jak to już bywało w innych modelach. Tapetę można ustawić z obrazków już zapisanych w telefonie, jak i ściągniętych. Widok menu można ustawić na dwa sposoby, lista lub tabela – ta druga jest bardziej praktyczna, ponieważ szybciej dotrzemy do potrzebnej nam funkcji.

Wiadomości

Nokia 2650 obsługuje dwa formaty – SMS i MMS. Jeśli chodzi o ten pierwszy to ułatwi nam pisanie słownik T9 – działa on bardzo sprawnie, rzadko wyświetlał się nie ten wyraz co chciałem. Przydatną opcją jest „wyślij do wielu”, często z niego korzystałem i ułatwił mi on życie przyznam szczerze. Waga MMS wynosi 100kb, lecz maksymalna wielkość załącznika może wynieść 99kb, załączyć do niego możemy wszystko, niestety tylko po jednym załączniku z jednej grupy. Przygotowaną wiadomość multimedialną możemy wysłać do numeru telefonu lub na adres poczty elektronicznej. Na sam koniec opisywania tej grupy pochwale Nokię za opcję „usuń raporty” – jeśli ktoś korzysta z raportów ta opcja na pewno mu się przyda.

Warto wspomnieć o…

… dzwonkach polifonicznych, które przyznam jak na 4 tony wydobywają ciekawe brzmienia. I tutaj kolejny plus na korzyść, telefon obsługuje format .wav, które zdobywają coraz większa popularność. Nokia 2650 posiada z technologii zaawansowanych GPRS(class 4) i WAP, wersja 2.0. Oby dwie działają bez zarzutu, jedne strony się dłużej ładowały, drugie krócej – wszystko zależy od objętości strony. Nie można zapomnieć o efektach świetlnych, kiedy się je ogląda to aż zapiera dech w piersiach, pisząc o tym trzeba przyznać fińskiego koncernowi wielkiego następnego plusa. Niebieskie światełko sygnalizuje nie odebrane połączenie lub sms-a, kiedy ktoś dzwoni lub przychodzi wiadomość cała świeci się energicznie na biało. Może ktoś sobie zadał pytanie jak zmienić profile skoro nie ma, tak jak w innych modelach „normalnego” włącznika telefonu. Otóż, aby zmienić profil należy przycisnąć dłużej czerwoną słuchawkę i puścić, następnie na ekranie pojawi się spis. Dostępna pamięć na aplikacje, zdjęcia, dźwięki, notatki wynosi 1MB. Jeśli nie mam możliwości „pstrykania” zdjęć, moim zdaniem 1MB w zupełności wystarczy. Odczuwa się brak portu podczerwieni i Bluetooth – połączenie się z komputerem możliwe tylko za pomocą kabla USB, a szkoda…

Aplikacje…

… podzielone zostały na „Gry” i „Kolekcje” – w tym drugim folderze aplikacji żadnych nie ma, dziwne… Za to gier mamy aż 3 – „Water Rapids”, „Bounce” i „Soccer”. Pierwsza polega na spływie łódką przez urwiste i wąskie rzeki, sterowanie odbywa się za pomocą kilku przycisków. Druga to „Bounce” – zdobywa coraz większa popularność wśród użytkowników, zupełnie jak przed laty popularny „wąż”. Polega na sterowaniu piłką, omijaniu pułapek. Jest bardzo prostą, lecz wciągająca grą, doskonale zajmuje czas podczas podróży różnych środkami lokomocji. Można się nie spostrzec, a nagle zleci kilka godzin. Trzecia grą jest „Soccer”(tą grę również znajdziemy w Nokii 2600), jak sama nazwa wskazuje jest to piłka nożna, gramy jednak na jedną bramkę za pomocą trzech zawodników. Sterowanie jest dość trudne i wymaga treningów by wejść „w prawe”.

Kiedy odczuwamy potrzebę, możemy wgrać kolejne gry lub aplikacje, dzięki najnowszej wersji Javy – 2.0.

Nie mogło zabraknąć podstawowych funkcji, takich jak: budzik, kalendarz (znajdziemy ja w grupie „Organizator”), stoper, kalkulator i minutnik (umieszczono w grupie „Dodatki”).

Bateria

W telefonie zastosowano ogniwo litowo-jonowe o pojemności 760 mAh, które powinno wytrzymać według producenta 300h – ten rezultat to tylko marzenie… W rzeczywistości bateria przy kilkunastu minutach rozmowy dziennie, około 100 SMS`ów wytrzymywał spokojnie dwie doby. Uważam to jak na dzisiejsze możliwości wynik przyzwoity.

Podsumowanie

Telefon Nokia 2650 podobał się wszystkim znajomym pod względem stylistyki, szczególnie panią – jest on zresztą adresowany do płci pięknej. Mogę go śmiało polecić osobą potrzebującym telefonu do telefonowania, SMS`owania, MMS`owania i korzystania z WAP`u. Niestety, by korzystać z radia, mp3, bluetooth czy aparatu trzeba zwrócić uwagę zupełnie na inny model. Nokia 2650 sprzedawana jest w trzech kolorach – białym, beżowym i czerwonym. Jego cena wynosi średnio koło 350zł, a w sklepach nowe sztuki koło 460zł. Polecam ten telefon szczerze wszystkim, którzy nie mają dużo pieniędzy na zakup telefonu komórkowego. Będzie z niego na pewno zadowoleni.Michał Rogowicz | 02-10-2004 20:00 |

Nokia 2650

Źródło: NOKIA

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama