Michał Rogowicz | 02-01-2014 15:22 |

Windows Phone w Polsce. Najnowsze statystyki, króluje Lumia 520

Pojawiły się najnowsze statystyki dotyczące popularności platformy Windows Phone na świecie. Zainteresowanie platformą Microsoftu rośnie, a w Polsce obecnie najpopularniejszym smartfonem jest Nokia Lumia 520. Ma ponad 20 proc. udziału w rynku.

Firma analityczna AdDuplex przedstawiła najnowsze dane dotyczące popularności Windows Phone na świecie, jak i w poszczególnych regionach, w tym w Polsce.

WIndows Phone w grudniu - świat

WIndows Phone w grudniu – świat

Windows Phone na świecie – grudzień 2013

Obecnie większą część rynku Windows Phone stanowią modele z Windows Phone 8 niż z WP 7.x. Z „ósemki” korzysta już 78,3 proc. smartfonów.

Na całym świecie najpopularniejszym modelem jest Nokia Lumia 520, zarówno wśród modeli tylko z WP8, jak i wszystkich łącznie. Nie ma sobie równych po prostu.

WIndows Phone 8 w grudniu - świat

WIndows Phone 8 w grudniu – świat

Lumia 520 królem Windows Phone 8

W przypadku wszystkich urządzeń z Windows Phone ma 30,8 proc. udziału w rynku, ale już w zestawieniu samych smartfonów z Windows Phone 8 jest to aż 39,3 proc. Jest to praktycznie połowa rynku, co może być wielkim sukcesem dla Nokii. Udało im się stworzyć ciekawy, tani produkt, który zdobył uznanie wśród klientów na całym świecie. O takim sukcesie z pewnością marzy każdy producent. W sumie cały ranking to smartfony tylko Nokii. Jedynie pod koniec stawki jest model HTC 8S oraz HTC 8X.

Na podium obok Lumii 520 pojawiły się jeszcze dwa inne produkty – Nokia Luma 920 z 10,8 proc. oraz Nokia Lumia 620 – 10,3 proc.

W Polsce?

W naszym kraju największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Nokia Lumia 520, która jednak nie ma tak wielkiej dominacji jak na świecie. W Polsce rynek bardziej konkurencyjny? 🙂 Produkt fińskiego producenta obecnie ma 23,5 proc. udziału w rynku, a na drugim miejscu jest HTC 8S – 11,4 proc. Podium zamyka Nokia Lumia 800, która w Polsce pojawiła się jako jedna z pierwszych.

WIndows Phone w grudniu - Polska

WIndows Phone w grudniu – Polska

Wy jaki macie model?

A teraz mam pytanko do Was – pochwalcie się w komentarzu jaki macie Lumii 🙂

  • Tomasz

    Ja posiadam model Lumia 625. Polecam wszystkim z wadami wzorku, duża przekątna i nie za duża rozdzielczość dają wreszcie czytelny rozmiar czcionek.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama