Michał Rogowicz | 04-12-2013 12:15 |

Windows Phone Store: Odtwarzacz VLC niedługo, zwiększono limity pobierania danych

Windows Phone Store

Windows Phone Store

Mam kilka nowych informacji dotyczących sklepu Windows Phone Store. Otóż niedługo w jego ofercie zadebiutuje odtwarzacz filmów VLC. Ale co ciekawsze, Microsoft zwiększył limit pobierania plików via sieć komórkowa. Obecny limit to 100 MB.

Odtwarzacz VLC dla Windows Phone

Odtwarzacz VLC dla sporej ilości osób nie będzie nowością. Korzystałem z niego na Windowsie, a także na platformie Android, a już niedługo będzie to możliwe dla platformy Windows Phone 8.

Obecnie trwają pracę nad aplikacją VLC dla Windows Phone. Oprogramowanie już powinno pojawić się w ofercie sklepu, ale niestety pojawiły się problemy, które okazały się wcale nie łatwe do rozwiązania. Filmy odtwarzały się płynnie, ale niestety bez audio.

Jednak deweloperzy ponoć zlokalizowali usterkę i już niedługo powinna być dostępna w pełni działająca aplikacja VLC.

Nowe limity pobierania danych w WIndows Phone Store

Oczywiście za pośrednictwem sieci WiFi nie ma żadnego ograniczenia, a dotyczy to jedynie sieci komórkowych. Microsoft zadbał, aby nikt niepotrzebnym kliknięciem, aby po prostu niewiedzą nabił sobie niebotyczny rachunek. W smartfonach z Windows Phone jest wbudowane ograniczenie o maksymalnej wielkości pliku pobieranego przez sieć komórkową.

Obecnie ten limit wynosił 50 MB dla Windows Phone 8 i bodajże 20 MB dla WIndows Phone 7.x.

Teraz jest nowy limit. Maksymalna waga pliku to 100 MB, czyli dokładnie tyle samo co w Google Android, czy iOS. I w sumie bardzo dobrze, bo obecne pakiety danych są o wiele większe. Myślę, że 100 MB jest najbardziej optymalne.

Ale ja sobie też zadaje pytanie, czy w ogóle są one potrzebne? Te limity? Wydaje mi się, że nie, ale w sumie nadal jest sporo osób, co naprawdę o tym nie wiedzą i mogli by zrobić niezłego hałasu w salonie operatora…

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama