Michał Rogowicz | 24-06-2014 09:51 |

Windows Phone Store: Nowa porcja statystyk

Windows Phone Store

Windows Phone Store

Platforma Windows Phone Store w ostatnich miesiącu naprawdę mocniej się rozwija. Codziennie pojawią się nowe aplikacje, jak myślicie, jaka liczba? Co ważne, są one coraz ciekawsze i lepsze. Przekroczono kolejną barierę liczby aplikacji w sklepie.

Oczywiście liczba aplikacji w Windows Phone Store nadal jest o wiele niższa niż u konkurencji – AppStore, czy Google Play. Jednak i tak moim skromnym zdaniem nie jest źle. Obecnie w Windows Phone Store znajdziemy nieco ponad 255 tys. aplikacji. Jest to według mnie całkiem dobry wynik. W ciągu kilku miesięcy pojawiło się kilkadziesiąt wartościowych treści. Niestety, szczególnie, w Google Play jest sporo aplikacji o słabej funkcjonalności. Zgadzacie się ze mną w tej kwestii?

Są także nowe informacje na temat popularności Windows Phone Store. Codziennie użytkownicy pobierają łącznie 10 mln aplikacji z platformy. Natomiast codziennie pojawia się około 500 nowych treści. Te liczby mogą robić wrażenie. Ja mam nadzieje, że Windows Phone Store nadal tak intensywnie będzie się rozwijać – Microsoft idź tą drogą!

Natomiast liczba zarejestrowanych programistów w programie Microsoftu wynosi już ponad 510 tys. Sporo!

źródło: gsmarena.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama