Michał Rogowicz | 17-12-2013 11:37 |

Windows Phone Store: 200 tys. aplikacji dla Windows Phone 8

Windows Phone Store

Windows Phone Store

Microsoft może mieć olbrzymie powody do zadowolenia. Platforma Windows Phone Store cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem wśród deweloperów. W sklepie dostępnych jest już ponad 200 tys. aplikacji dla Windows Phone 8.

Wszelkie działania podjęte przez Microsoft przynoszą oczekiwany skutek. Platforma oferująca darmowe i płatne treści dla smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone ma się coraz lepiej. Codziennie w sklepie pojawiają się nowe aplikacje, ale jak zaznacza Mcirosoft nie jest to już takie tempo jak wcześniej. Jednak udało się przekroczyć barierę 200 tys. treści w Windows Phone Store dla systemu Windows Phone 8!

200 tys. aplikacji

Na dzień dzisiejszy w Windows Phone Store jest już 200 tys. aplikacji. Ten wynik udało im się osiągnąć od momenty powstania sklepu, czyli października 2010 roku. Dla porównania w czerwcu 2012 roku było 100 tys. treści, a w ciągu dobrego roku udało się podwoić ten wynik! Gigant komputerowy może być zadowolony…

Aplikacje w Windows Phone Store

Aplikacje w Windows Phone Store

Ponadto Microsoft pochwalił się, że codziennie w Windows Phone Store odbywa się 12 mln transakcji – pobrań darmowych i płatnych tytułów.

Ale w sumie nie dziwię się tej liczbie aplikacji w sklepie, ponieważ w ostatnim czasie naprawdę ciekawe tytuły trafił do oferty Windows Phone Store. I to kultowe produkcje słynnych firm deweloperskich, ale także oczekiwane przez użytkowników, m.in. Instagram. Ale to nie koniec, bo Gameloft do końca roku planuje jeszcze zaprezentować kilka nowych gier.

A właśnie, w tym tygodniu ma zadebiutować GTA San Andreas dla Windows Phone 🙂

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama