Michał Rogowicz | 26-03-2013 10:10 |

Windows Phone drugą siłą w… Indiach

windows phone logoSystem operacyjny Microsoftu, Windows Phone, radzi sobie coraz lepiej na międzynarodowych rynkach. Jednak w Indiach idzie im zdecydowanie lepiej, bo są już drugą siłą. Duża zasługa w tym modelu Nokia Lumia 620.

Indie to bardzo ważmy rynek dla każdego producenta telefonów komórkowych oraz systemu operacyjnego. A czemu? Otóż ludność tego kraju wynosi 1,2 mld ludzi, więc potencjalnych klientów jest bardzo dużo.

Microsoft może mieć powody do zadowolenia, bo wzrost sprzedaży smartfonów z Windows Phone wzrósł o 38 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału. Jest to bardzo dobry wynik, ale z pewnością duża zasługa w tym modelu Nokia Lumia 620, który łączy w sobie cechy dobrego produktu w przystępnej cenie.

Klienci z Indii zdecydowanie częściej decydują się na zakup taniego urządzenia. Dlatego największy udział na rynku należy do Androida i jego ciężko będzie przebić. Jednak po Windows Phone jest długo, długo nic, bo Apple w Indiach sobie nie radzi dobrze.

Apple ma drogie produkty, a klienci z Indii nie są zamożni, więc ich produkty nie sprzedają się tak dobrze, jak w innych krajach, czy na innych rynkach. Jednak dla Microsoftu to dobra wiadomość…

A Wy co sądzicie? Czemu w Indiach im tak dobrze idzie?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama