Michał Rogowicz | 28-11-2014 14:51 |

Windows Phone 8.1 zawiesza smartfony Lumia 925 oraz Lumia 1020?

Nokia Lumia 1020Ciekawe i niepokojące informacje, dotyczące smartfonów Lumia 925 oraz Lumia 1020, a także samego systemu Windows Phone, płyną do nas z zagranicy. Otóż niektóre wersję modeli Lumia 925 oraz Lumia 1020 mają problem z stabilnością działania. To wszystko przez aktualizację Windows Phone 8.1.

Czego dotyczy błąd? Otóż smartfony Nokia Lumia 925 oraz Nokia Lumia 1020 mają problemy z wybudzenia się z trybu uśpienia. Urządzenia ponoć nie reagują na nic i jedynym sposobem, aby działały, jest wykonanie resetu. Tylko wtedy smartfon „odżywa” i można go użytkować.

Co ciekawe, błąd nie jest aktywny we wszystkich smartfonach Lumia 925 oraz Lumia 1020. Problem mają użytkownicy, którzy wcześniej zainstalowali wersję deweloperską Windows Phone lub aktualizację od operatora. A w czym jest tak naprawdę problem? Otóż w kodzie odpowiadającym za zarządzanie regulatorem mocy – nie dostarcza on zasilania do procesora oraz innych podzespołów odpowiadających za wybudzenie.

Microsoft wie o całej sytuacji i potwierdza informacje o błędzie. Jednak na razie nic nie mogą zrobić. Programiści oraz inżynierowie Microsoftu obecnie pracują nad rozwiązaniem problemu. Aktualizacja oprogramowania pojawi się już niedługo, ale w tej chwili nie wiadomo kiedy. Być może do końca roku uda się przygotować poprawki.

A czy Wasze modele Lumii 925 lub Lumii 1020 również świrują?

źródło: ubergizmo.com

 • Paweł Sołtysiak

  Faktycznie występuje u mnie na 1020 taki błąd, a nawet w nieco innej postaci – czasem po wybudzeniu nie działa ekran dotykowy, guziki działają widzę jak pokazuje się ekran blokady ale nic nie mogę zrobić i pomaga tylko reset.

 • Marcinr

  U mnie na mojej 925 problem rownież występował. Około raz na dwa dni telefon sie zawieszał i pomagał tylko reset. Uzywałem go do czasu gdy w nocy sie zawiesił i rano nie zadzwonił budzik.

 • Tomasz Klimek

  Ja kupiłem 925 na allegro,telefon pochodzi ze skandynawii . W połowie lutego pobrała się aktualizacja do denima (nie deweloperska) i od tego czasu rozpoczęły się problemy z baterią i wybudzaniem. Praktycznie za każdym razem gdy go chcę wybudzić nie działa muszę go resetować a bateria szaleje mogę ją naładować a za moment jest rozładowana. Tragedia.

 • przemek

  mam nokie lumie 925 od kwietnia tamtego roku wciąż mam problemy z systemek . bateria wytrzymuje 2.5-3 godziny grania i ze 100% roi się zero . co pare tygodni wystepuje problem zalączeniem telefonu i trzeba resetować system…

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama