Michał Rogowicz | 10-02-2014 15:09 |

Windows Phone 8.1. Centrum powiadomień, nowy rozmiar kafelka, klawiatura Swype

Windows Phone 8.1 Centrum Powiadomień

Windows Phone 8.1 Centrum Powiadomień

Zebrałem dla Was trochę informacji dotyczących funkcjonalności systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. Mamy potwierdzone nowe centrum powiadomień, ale także są plotki dotyczące nowego rozmiaru kafelka, czy klawiatury Swype. Ciekawe, czy te dwie ostatnie funkcje będą prawdziwe…

Centrum powiadomień

W sieci pojawiło się kilka screenów przedstawiających interfejs oraz funkcjonalność nowego centrum powiadomień, które ma się pojawić w systemie operacyjnym Windows Phone 8.1. Już wcześniej nowe notyfikacje były potwierdzane, ale zawsze na dość niewyraźnych zdjęciach. A dzisiaj jest zupełnie inaczej.

Screeny są bardzo dobrej jakości i pokazują wszystkie możliwości. Głównym element to oczywiście dostęp do czterech funkcji – WiFi, Bluetooth, trybu samolotowego oraz trybu samochodowego. Obok umieszczono informację o aktualnej dacie oraz stanie procentowym baterii.

Windows Phone 8.1 centrum powiadomień

Windows Phone 8.1 centrum powiadomieńNatomiast wszystkie powiadomienia będą posegregowane według aplikacji.
Po otworzeniu danego programu zobaczymy wszystkie powiadomienia. Można je wyczyścić za pomocą jednego przycisku.

Microsoft również zapewnia, że aplikację będą inteligentne zarządzać powiadomieniami. Oprogramowanie samo będzie usuwać stare, a zamieniać je nowymi.

Windows Phone 9 UI. Koncept interfejsu nowej wersji platformy. Podoba się?

Nowy rozmiar kafelka

Na zagranicznym portalu znalazłem również screen pokazujący nowy rozmiar kafelka. Jest on zdecydowanie największy niż do tej pory spotykane. Jednak może okazać się to zwykłym fake.

Nowy rozmiar kafelka

Nowy rozmiar kafelka

Klawiatura Swype

W momencie pisania tego tekstu znalazłem jeszcze plotkę o dostępności klawiatury Swype w Windows Phone 8.1. To rozwiązanie było już stosowane w smartfonach fińskiego producenta, z Symbianem.

źródło: MPoweruser.com/theverge.com

 • Droid

  A w Androidzie to wszystko jest już od co najmniej 3 lat…

  (No może poza kafelkiem).

  • Mateusz

   Warto wziąć pod uwagę, ze WP8 nawet nie ma 3 lat. Wszyscy jak widać zapominają, że ten system jest dużo krócej na rynku i Android czy iOS na tym samym etapie również nie miały wielu oczywistych dziś elementów. Czas zakodowania i przetestowania danego elementu systemu nie trwa 2 dni czy nawet 2 tygodni. MS wypuścił system z tym co mieli dodając powoli kolejne elementy, gdyby nie to pewnie dalej nic by nie wyszlo poza dział programistyczny ciągle próbując dopisać nowe elementy i jednoczesnie inne by sie juz zestarzały. To wciąż bardzo młody system i dopiero teraz nadeszła pora na dodawanie rzeczy które u konkurencji są oczywiste, ale na które brakło czasu przy pierwotnym koncepcie. Nie od razu Rzym zbudowano.

 • marcinr

  No… I oto chodzi

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama