Michał Rogowicz | 20-06-2013 11:11 |

Windows 8 i Windows Phone mają odpicowane aplikacje

Przed i po 1Zakończył się konkurs firmy Microsoft oraz portalu Eduweb.pl na projekt aplikacji oraz projekt szablonów aplikacji dla systemu Windows 8 i Windows Phone. Z ponad 200 zgłoszeń wybrano najlepsze, dzięki którym powstało ponad 350 szablonów!

„Odpicuj aplikację” oraz „Telefon za Szablony” to dwa zadania konkursowe, które Microsoft wraz z portalem Eduweb.pl postawił przed projektantami, którzy nie boją się wyzwań i mają głowy pełne pomysłów. By przystąpić do konkursu nie trzeba było być programistą – liczyło się świeże spojrzenie i umiejętność wyjścia poza schemat. Uczestnicy udowodnili, że Modern UI daje możliwość popisania się kreatywnością oraz stworzenia ciekawej, stylowej aplikacji. Dzięki wykonanej przez nich pracy każdy programista może teraz pobrać i wykorzystać w tworzonej przez siebie aplikacji jeden z około 360 nowych szablonów.

W ramach części „Odpicuj aplikację” uczestnicy mieli stworzyć własną koncepcję designu interfejsu aplikacji. Twórca najlepszego projektu otrzymał 3 000 PLN, a wybrani autorzy dostali szansę na komercyjne zlecenie od Microsoft. Do zadania przystąpiło 1500 osób.

Przed i po 3

Z kolei „Telefon za szablon” polegał na zaprojektowaniu szablonów aplikacji dla systemu Windows 8 i Windows Phone. Każdy uczestnik, który przesłał 2 projekty, miał szansę na zdobycie jednego ze 100 smartfonów Nokia Lumia 800. Najlepsze nadesłane prace – aż 267 szablonów dla systemu Windows 8 i 55 dla Windows Phone – zostały umieszczone w Galerii Szablonów.

Nowe życie w szablony tchnął także portal Eduweb.pl, który przygotował nową grafikę dla wybranych aplikacji ze Sklepu Windows. Równolegle z konkursami odbywała się akcja GeekClub, w ramach której użytkownicy nadsyłający szablony mogli wygrać 300 punktów GeekClub, które następnie mogli wymienić na nagrody – m.in. tablety PC z Windows 8 i konsole Xbox 360 z Kinect. W efekcie tych działań powstało kolejnych 44 szablonów.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama