michalrogowicz | 18-12-2015 11:46 |

Windows 10 Mobile dla smartfonów Lumia nie w tym roku!

Windows 10Mam bardzo smutną wiadomość dla posiadaczy obecnych smartfonów Lumia z systemem operacyjnym Windows Phone 8.1. Chociaż wcześniej Microsoft zapowiadał, że aktualizacja do Windows 10 Mobile będzie dostępna w grudniu, to jednak ten termin nie zostanie dotrzymany. Poinformowali o tym pracownicy Microsoftu… W skrócie – Windows 10 Mobile dla Lumia nie będzie w 2015 roku.

Obecnie Windows 10 Mobile jest dostępny tylko na nowych smartfonach Lumia, a mianowicie dla Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. I chociaż ta rodzinka miała się w tym roku powiększyć, to raczej nic takiego się nie stanie. Prawdopodobnie jeszcze nie wszystko przygotowano tak jak się należy.

„This November we introduced Windows 10 to phones including brand new features such as Continuum and Universal Windows Apps with the introduction of the Lumia 950 and 950 XL. The Windows 10 Mobile upgrade will begin rolling out early next year to select existing Windows 8 and 8.1 phones.”


oficjalna wiadomość pracowników Microsoftu.

Kiedy możemy się spodziewać Windows 10 Mobile? Niestety konkretnego terminu nie ujawniono. Być może będzie to już początek stycznia, a może luty… Czas pokaże…

Niestety posiadacze smartfonów z Windows Phone 8.1 (m.in. Lumia 925, Lumia 930, Lumia 640) muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż Microsoft udostępni aktualizację. Dla osób zniecierpliwionych oczywiście jest sposób – trzeba zapisać się do programu Windows Insider i stamtąd pobrać Windows 10 Mobile.

A już się cieszyłem, że tym roku zainstaluje na swojej Lumii 930 w pełni stabilnego Windowsa 10, a tutaj psikus…

źródło: windowscentral.com

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama