Michał Rogowicz | 18-03-2013 11:05 |

Wiemy do kiedy będzie wspierany Windows Phone 7.8 i Windows Phone 8!

windows phone nowe logoMicrosoft ujawnił informacje do kiedy będzie wspierał poszczególne wersje systemu operacyjnego Windows Phone 7.8 i Windows Phone 8. Termin to 2014 rok.

Oczywiście każda wersja systemu operacyjnego nie może być wspierana w nieskończoność. Dlatego wersje 7.8 i 8 mają już wyznaczone daty końca wsparcia. Co ciekawe, Windows Phone 7.8 będzie chwile dłużej rozwijany od Ósemki.

Windows Phone 8 będzie wspierany do 8 lipca 2014 roku, a 7.8 do 9 września 2014 roku.

To, że WP 7.8 będzie wspierany dłużej jakoś mnie też specjalnie nie dziwi, bo na rynku pojawił się rok później.

W tej chwili Microsoft z pewnością pracuje nad kolejnymi wersjami platformy operacyjnej. Co w nich nowego zobaczymy? Niestety obecnie tego się nie dowiemy…

 • Arth

  Krótsze wsparcie daje do myślenia zwłaszcza, że narazie po cichu się mówi, że WP8 dostanie aktualizacje do WP9, ale narazie lepiej głośno tego nie mówić, bo mogą wyjść kwiatki jak z WP 7 ;).

  Nie zmienia to faktu, że WP8 jest niezłym systemem i im dłużej myślę nad następcą mojej N8 tym bardziej się zastanawiam nad Lumią 920/720/520 ;).

  • Michal_Rogowicz

   Ja mam L920 i polecam zdecydowanie 🙂

  • Greo

   hmmm…

   czekam na 720 ale muszę się mocno zastanowić !!!
   czy mnie Nokia nie oleje ???  dostanę dziewiątkę ? albo i nie  !
   😉

  • placek

   Zastanów się jeszcze 5 razy a najlepiej zorganizuj sobie Lumię do testów przynajmniej na kilka dni albo jeden dzień intesywnych testów. I dopiero potem zdecyduj. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, to przejście z N8 na Lumię może być dla ciebie skokiem, którego nie przeżyjesz 🙂 (choć sama filozofia interfejsu WP jest w porządku). Ja po dwóch tygodniach testów 920 z żalem zrezygnowałem z Nokii.

   • Michal_Rogowicz

    L920 Ci sie nie spodobała?!

    • placek

     Sama 920 jako sprzęt jest w porządku, choć rozmiar i waga w porównaniu do konkurencji jest zdecydowanie za duża. Toż to Note II jest lżejszy!!!! A nie ma nawet slota na karty SD czy wyjścia HDMI, a i możliwości baterii nie są rewelacyjne.
     Am Windows Phone dla mnie jest nie do przyjęcia (choć spodobał mi się interfejs). Porównując Symbiana z WP, to tak jakby porozmawiać z profesorem, który wiele wie i wiele umie i choć może nie wygląda już najmłodziej potrafi rozwiązać większość twoich problemów z danej dziedziny (Symbian) albo z modnie ubranym nastolatkiem, wyglądającym świeżo i młodo, ale który potrafi pomóc ci tylko w tych kilku sprawach, których zdążył liznąć w swoim życiu. Jak ktoś chce mieć obok siebie nastolatka i ma małe wymagania, proszę bardzo, WP, w przeciwnym wypadku albo zostać przy Symbianie albo wybrać coś najbardziej zbliżonego czyli Androida. Napiszę po raz kolejny – bardzo się starałem zostać przy Nokii 🙂 Przekonywałem samego siebie przez 8 miesięcy :-). I mimo tego wszystkiego co Nokia wnosi dobrego do WP, to nie dała rady. Koń trojański w Nokii pracuje nadal i jego praca przynosi efekty, czego ja po 13 latach używania Nokii jestem przykładem. Ale nadal chętnie zaglądam do newsów o Nokii, a nuż kiedyś przeczytam, że Symbian wraca 🙂

 • Zakrza

   „Oczywiście nie każda wersja systemu operacyjnego nie może być wspierana w nieskończoność.”
  Potrójne zaprzeczenie. Czyli każda wersja może być wspierana w nieskończoność?:P

  • Michal_Rogowicz

    poprawione 🙂

 • Zakrza

  Lol. Kupiłem sobie tego laptopa i nawet mi się podoba Windows 8 i tak planowałem, że jedną z kolejnych rzeczy elektronicznych jakie sobie kupię to będzie jakaś Lumia. No ale jak mam mieć wsparcie tylko na rok to podziękuję.

  Trochę chamsko, że wprowadzają nowe modele, które nie będą miały nawet 2 lat wsparcia.

  • Michal_Rogowicz

   no fakt krótko, ale ja myślę, że to nie ma większego znaczenia. Bo i tak ważne funkcje pojawiają się w kolejnych wersjach systemu, a tutaj poprawią co mają poprawić i będzie sobie żył dalej…

   • Zakrza

     Tak tylko jaką mam pewność, że producenci oprogramowania wciąż będą wspierać WP8? Symbian też wciąż jest niby wspierany przez Nokię, a aplikacji nowych brak.

 • Wojo91

  A jest gdzieś potwierdzone, że fony z WP8 nie odstaną aktualizacji do nowej wersji systemu?

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama