Michał Rogowicz | 27-09-2012 14:01 |

W tym roku jeszcze pojawi się smartfon z MeeGo

MeeGo JollaWedług najnowszych, nieoficjalnych informacji, firma Jolla Mobile, którą założyli byli pracownicy fińskiego producenta, zamierza jeszcze w tym roku zaprezentować nowego smartfona z MeeGo,

Marck Dillon i Jussi Hurmola po odejściu z firmy Nokia, zaraz po wydaniu aktualizacji systemu MeeGo, założyli własną firmę Jolla Mobile, w której pracowali nad dalszym rozwojem platformy MeeGo.

Teraz znalazłem informacje, że Marck Dillon i Jussi Hurmola zapowiadają, że jeszcze w tym roku pojawi nowy smartfon z systemem operacyjnym MeeGo. Kiedy, kto go wyprodukuje? Tego nie wiadomo jeszcze, ale z pewnością za kilka tygodni dowiemy się więcej informacji.

Zobacz także: Meego powróci? Jest pierwszy koncept

Ale mnei ta wiadomość bardzo ucieszyła, bo nigdy nie chciałem, aby platforma MeeGo upadła ostatecznie. Po sukcesie N9 naprawdę wierzyłem w tą platformę. Skończyło się, jak się skończyło i nie ma już co gdybać nad tym, czy to sluszna, czy nie decyzja, ale ja z niecierpliwością czekam na kolejny model z MeeGo. Obojętnie kto go wyprodukuje 🙂

A Wy co sądzicie o tej sytuacji? Zgadzacie się z moją opinią?

źródło: telix.pl

 • Michal P2050

  cyt.”Ale mnei ta wiadomość bardzo ucieszyła, bo nigdy nie chciałem, aby platforma MeeGo upadła ostatecznie.” Popraw mnei na mnie 😉

 • DK

  Bardzo, wręcz niemiernie mi się to podoba :)) Konkretni ludzie, z konkretną firmą i wizją. Bez rozdmuchania, bez kombinowania – robią to w czym są dobrzy. Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego.

 • Pukihuki

   Dokładnie!!! Nokia N9 to najwygodniejszy i najprostszy telefon jaki miałem do tej pory w życiu. Za nic go nie wymienię, chyba że na inne z MeeGo. Miałem też „na próbę” wszystkie Lumie z Windows – mówię wam większej porażki nie widziałem. Już lepsze są wszystkie chińskie noname’y niż ten syfacz.
  Bardzo się cieszę że MeeGo jest kontynuowane przez tych samych ludzi. Mamy szansę na to co najbardziej ceniłem w Nokii (przed przejęciem przez Microsoft i Stephena Elopa z Kanady) czyli wartości Nokii, innowacyjność, przyjazność i wygodę. Z windows nie pozostał po tym nawet ślad.
  Jolla zamierza swój wł89ny system zbudować na: (1) kernelu Linuxa (a jaki to bedzie zależeć od wybranej opcji hardwaru) + (2) rdzeiniu Mer (theMERproject.org czyli MEego Reconstructed, dystrybucja rdzenia Mer, ale nie jest to dystrybucja Linuxa Mer, co jest często popełnianym błedem. Natmiast Mer ma ambicję po dalszym developmencie pewnego dnia uzyskać od Linux Fundation status MeeGo 2.0, jednak jeszcze nie teraz bo nie nadaje się jeszcze. Jolla jest aktywnym koderem dla Mer obecnie) + (3) własnym interfejsie  Jolla czyli czymś co ma być lepsze od Swipe UI w Nokii N9. Pamiętając jaką rewolucją był swipe UI w N9 jestem skłonny im wierzyć. I na pewno kupię jolla smartphone.
  Najfajniejsze jednak jest że tak jak w N9 będzie to pełny Linux a nie kastrowany jak Android.
  I to będzie wspaniały telefon – przynajmniej mam nadzieje 🙂

 • Czytacz

  Ta grafika to nie jest pierwszy koncept tylko pomysł jakiegoś fana jak mógłby taki telefon wyglądać, ale nie pochodzi to od Jolla ani tym bardziej nie jest niczym więcej jak czyimś talentem do grafiki. 

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama