Michał Rogowicz | 10-08-2012 12:05 |

Vringo kupuje od Nokii patenty. Kwota 22 mln dolarów

Nokia logoFirma Nokia robi kolejne porządki w swoich strukturach. Tym razem padło na sprzedaż ponad 500 patentów firmie Vringo. Nokia dostanie za nie 22 mln dolarów, a także przyszły procent z zysków.

Spółka Vringo uzbraja się w patenty. Właśnie sfinalizowała transakcję kupna ponad 500 patentów fińskiego producenta za 22 mln dolarów. Aż 109 z nich zostały przyznane w USA. Z kolei 31 patentów doty­czyło stan­dar­dów komu­ni­ka­cji bez­prze­wo­do­wej, zna­nych jako 2G, 3G i 4G, oraz powią­za­nych z tech­no­lo­giami GSM, WCDMA, T63, T64, DECT, IETF, LTE, SAE i OMA.

Umowa zawiera także zapewnienie o przyszłych zyskach Nokii, jeśli firma Vringo zarobi na patentach więcej niż 22 mln dolarów, to z każdej kolejnej sumy 35 proc. będzie należało się fińskiemu producentowi.

Vringo ma czas zapłacić 22 mln dolarów do 14 września 2012 roku.

Obecnie kondycja finansowa firmy Nokia nie jest najlepsza, ale po ostatnich wynikach finansowych widać, że straty finansowe są mniejsze, a zyski powoli się powiększają. Jest to możliwe dzięki zamknięciu fabryk w Europie, a także redukcji zwolnień na całym świecie.

Ciekawi mnie tylko, czy sprzedaż patentów, to po prostu kolejna gotówka na koncie firmy, czy po prostu Elop robi porządki także w tej sprawie. Bo 35 proc. z przyszłych dochodów to dość sporo… A Wy co sądzicie?

  • Pajo1980 – nokia 808

     niech se sprzedają aby se nie zaszkodzili.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama