Michał Rogowicz | 13-11-2013 13:38 |

Vine oficjalnie debiutuje na Windows Phone. Moda na krótkie filmiki nadeszła do Polski?

Vine dla Windows Phone

Vine dla Windows Phone

W serwisie Windows Phone Store zadebiutowała aplikacja, która została zapowiedziana 22 października wraz z Instagramem. Jest to oprogramowanie Vine dla Windows Phone umożliwiające tworzenie krótkich 6-sekundowych filmików i ich publikacje w specjalnie przygotowanym serwisie.

Oprogramowanie Vine zostało zapowiedziane już kilkanaście dni temu podczas październikowego eventu Nokii, na których pokazano tablet, czy phablet. Vine oraz Instagram to jedne z najbardziej wyczekiwanych programów na Windows Phone. Instagram pewnie każdy już zna, ale z Vine już pewnie nie.

Czym jest Vine?

To serwis i zarazem aplikacja umożliwiająca tworzenie krótkich, maksymalnie 6-sekundowych filmików, i ich publikowanie w specjalnie przygotowanej platformie. Jest to serwis społecznościowy, który działa bardzo podobnie jak Twitter, ale tutaj chodzi o filmiki. W sumie, aby założyć konto w Vine należy skorzystać z konta Twitter lub własnego maila.

Jak dokładnie działa?
W aplikacji Vine trzymamy ekran, kiedy obraz ma być rejestrowany, a gdy ma się pojawić pauza, to po prostu bierzemy palec z wyświetlacza. Gdy chcemy coś dograć, to znów dotykamy i trzymamy ekran. Ale pamiętajcie – jest maksymalnie 6 sekund!

Dokładnie wyjaśnia to poniższe wideo…

Muszę dodać jeszcze, że posty można publikować jednocześnie na Vine, Twitter oraz Facebook. Niektóre funkcje programu można podpiąć jako kafelek do ekranu głównego.

Producent oprogramowania przygotował również kilka uwag dotyczących prawidłowego i jak najlepszego filmowania.

Vine radzi:

– użyj statywu,
– użyj mnóstwo światła,
– nie spiesz się,
– używaj słuchawek z wbudowanym mikrofonem dla lepszego dźwięku,
– przejrzyj przed wysłaniem.

Vine

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama