Michał Rogowicz | 08-01-2014 14:17 |

Używam Ashe 501 i brakuje mi Lumii 1020, bo…

Nokia Asha 501

Nokia Asha 501

Od kilkunastu dni odłożyłem fotograficznego smartfona Nokia Lumia 1020 na rzecz telefonu Nokia Asha 501. I muszę przyznać, że brakuje mi mojej Lumii 1020… Domyślacie się z jakiego powodu? 🙂 Oczywiście, że aparatu!

Telefon komórkowy Nokia Asha 501 to bardzo ciekawy smartfon, który jest malutki, funkcjonalny i praktyczny. Pod względem wygody użytkowania nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedynie klawiatura ekranowa jest nieco malutka, ale jak wiadomo ekran ma tylko 3 cale, więc wielkich możliwości producent nie miał. Na pewno ten model będzie się cieszył zainteresowaniem, ponieważ nie jest drogi, a wygląda atrakcyjnie, kolorowo i ma podstawową funkcjonalność. Już niedługo opublikuje test, więc będziecie mogli sobie poczytać wszelkie wnioski.

Wracając jednak do tematu samego postu, to faktycznie podczas poruszania się z telefonem Nokia Asha 501 brakowało mi dobrego aparatu fotograficznego, czyli mojej Lumii 1020. Na pokładzie testowanej „Asi” znajdziemy aparat o matrycy 3,2 megapiksela. Mimo, że jest to stosunkowo dużo, to jednak jakość wykonanych zdjęć nie powala, a dodatkowo brakuje lampy błyskowej. W nocy, czy przy słabym oświetleniu musimy zapomnieć o czytelnej fotce. Niestety będzie „ciemna”… Ale ja oczywiście nie oczekiwałem żadnych spektakularnych efektów – są to tylko moje takie przemyślenia, bo?

Zobacz także: Nokia Asha 501. Mały i zgrabny smartfon z Asha OS. Jak się prezentuje?

Powód jest prosty… Taka refleksja nasunęła mnie wczoraj, ponieważ po raz „enty” miałem okazję zrobić ciekawe zdjęcie, ale niestety aparat w Asha 501 na to nie pozwalał. Niestety fotograficznej Lumii 1020 również nie miałem ze sobą i klapa… I tak oto niektóre fajne ujęcia przepadały, a ja za każdym razem żałowałem. Jednak nie chciałem dźwigać Lumii skoro mi nie potrzebna, a jednak była bardzo często potrzebna.

Od dzisiaj, choć to już ostatnie dni testu Nokii Asha 501, będę zawsze w kieszeni trzymał Lumie 1020, aby już więcej nie żałować 🙂

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama