Michał Rogowicz | 26-02-2013 12:13 |

Usługi nawigacyjne Nokii zmieniają nazwę na Here, m.in. Here Maps

Nokia HereFirma Nokia wczoraj na konferencji w Barcelonie nie tylko zaprezentowała nowe telefony, ale także poinformowała o małej zmianę związanej z oprogramowaniem nawigacyjnym i powiązanym aplikacjom. Zmieniły one nazwy. Od wczoraj nie ma już Nokia Maps, a jest Here Maps, Here Drive itp.

Here to nowa marka firmy Nokia. Ostatnio wprowadziła na system operacyjny iOS swoje usługi nawigacyjne pod nazwą Here. Dlatego kwestią czasu było ujednolicenie nazw na wszystkich platformach.

Od wczoraj są dostępne aktualizacje aplikacji nawigacyjnych fińskiego producenta, które zmieniają nazwy na Here Maps, Here Drive+ Beta, Here Transit i Here City Lens.

W tej chwili nie wnoszą one żadnych nowości. Here Maps ma mieć podobną funkcją, co City Lens, czyli rozszerzoną rzeczywistość, ale ja po aktualizacji tej opcji nie znalazłem w Lumii 920. Czy ktoś ją może ma?

Ponadto na teogorcznych targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie, Stephen Elop, CEO Nokii, zapowiedział, że usługi lokalizacyjne i nawigacyjne Here będą dostępne także na platformie operacyjnej Firefox OS.

W ten sposób Nokia daje jasny sygnał, że buduje mocną markę na rynku nawigacji i czym prędzej będzie pojawiać się w kolejnych ekosystemach. Here w 2014 roku ma także pojawić się w samochodach marki Toyota. Także w modelach przeznaczony na rynek europejski. Mi się ta ekspansja bardzo podoba, bo nawigacja Nokii jest najwyższych lotów. W tym się chyba zgodzicie ze mną?

 • Ramok

  Drive wreszcie używa ulubionych z map, City Lens nie wiem, czy ma jakieś nowości, ale też zmieniła nazwę, a w mapach pobrałem nowe wskazówki głosowe, choć nie wiem, od kiedy były dostępne 😉 Na teraz tyle sobie przypominam

  • Ramok

   Nie pamiętam też czy w mapach już wcześniej były POI, teraz w każdym razie są.

  • Newsletter

  • Ostatnie komentarze
   • Reklama