Michał Rogowicz | 06-09-2012 12:22 |

Twórcy aplikacji wybierają coraz popularniejszą platformę Windows Phone

windows phone logoFirma Nokia zapowiedziała dziś udostępnienie szerokiej oferty innowacyjnych aplikacji dostępnych w smartfonach Nokia Lumia. Będą to aplikacje wyjątkowe, wyróżniające się na rynku i co najciekawsze niedostępne na innych platformach mobilnych.

Użytkownicy smartfonów Nokia Lumia mogą oczekiwać nowych wrażeń i możliwości dzięki aplikacjom z różnych kategorii:

Sport
The World of Red Bull — aplikacja dostępna wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 9 miesięcy
Nowa aplikacja The World of Red Bull do smartfonów Nokia Lumia w wyjątkowy sposób otwiera przed konsumentami Świat Red Bulla. Aplikacja ta oferuje aktualne wiadomości o ponad 400 sponsorowanych przez Red Bull sportowcach z całego świata. Ulubionych sportowców można umieścić na ekranie głównym, aby na bieżąco przeglądać dotyczące ich informacje.

Oprócz wiadomości i informacji o ponad 800 imprezach organizowanych co roku przez Red Bull aplikacja oferuje też sekcję kulturalną. Można w niej znaleźć ogromny zbiór materiałów na temat muzyki, tańca, kina, sztuki i kultury pop, a także uzyskać dostęp do usługi Red Bull TV i wielu innych aplikacji marki Red Bull.

Ta rozbudowana aplikacja zawiera opcje małych, średnich oraz dużych dynamicznych kafelków i jest zintegrowana z usługą Nokia Mapy, a także funkcją poleceń głosowych. Dostępna będzie dla użytkowników modeli Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 już od jesieni. Użytkownicy będą mogli dostosować ekran blokady do własnego gustu i otrzymywać w telefonie oferty specjalne firmy Red Bull.

Zdjęcia i wideo
Aplikacja Vimeo z 3-miesięcznym okresem członkowskim w usłudze Vimeo Plus — tylko w smartfonach Nokia Lumia
Zaawansowana aplikacja Vimeo, która będzie dostępna od jesieni dla użytkowników modeli Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820, umożliwi nagrywanie wideo o jakości HD przy użyciu najlepszego w klasie smartfonów układu optycznego i technologii PureView. W aplikacji tej można odtwarzać nagrania wideo o najwyższej jakości, a także udostępniać je, dotykając innego urządzenia z NFC. Rozbudowana aplikacja Vimeo obsługuje wideo o jakości HD, zawiera łatwy w obsłudze interfejs projektowania z dynamicznymi kafelkami, a ponadto umożliwia bezpośredni zakup subskrypcji Vimeo Plus.

Gry
Angry Birds Roost — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 3 miesiące
Tej jesieni wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 zadebiutuje nowa aplikacja Angry Birds Roost. Przed użytkownikami telefonów Nokia Lumia otworzy ona cudowny świat Angry Birds, oferując setki instruktażowych nagrań wideo, wiadomości, dzwonki i inne atrakcje.
Po raz pierwszy w produkcie firmy Rovio i na platformie Windows Phone Angry Birds Roost zaoferuje specjalną funkcję „Bird Cam”. Fani gry będą mogli zrobić zdjęcie smartfonem Nokia Lumia, dodać do niego ulubione postacie z Angry Birds, a następnie opublikować przerobione zdjęcie na portalach Facebook i Twitter lub w wiadomości MMS albo e-mail.

Aplikacja Angry Birds Roost będzie także zawierać mnóstwo tapet do ekranu blokady oraz szerokie dynamiczne kafelki na ekran startowy telefonu Lumia.

Informacje i pogoda
Bloomberg Hub — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 3 miesiące
Nowa aplikacja Bloomberg do smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone to wszechstronne centrum informacji biznesowych i finansowych, danych rynkowych oraz narzędzi do analizy portfela inwestycyjnego. Informacje można dobierać na podstawie tematyki i przechodzić do nich błyskawicznie przy użyciu specjalnych widoków panoramicznych oraz dynamicznych kafelków na ekranie startowym.

Bloomberg — światowy lider w dziedzinie informacji biznesowych i finansowych — zaprezentuje także swoją imponującą ofertę medialną. Bloomberg Hub będzie dawać dostęp na żądanie do usług Bloomberg Television i Bloomberg Radio, nadających cenione audycje i wywiady z wybitnymi osobistościami świata biznesu i finansów.
Z myślą o użytkownikach smartfonów Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 aplikacja Bloomberg Hub zostanie wzbogacona o nowe możliwości dostosowywania dynamicznych kafelków oraz personalizacji ekranu blokady.

Lifestyle
StyleSaint — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia do końca 2012 roku
StyleSaint to najnowsza i wyjątkowa aplikacja dla miłośników mody awangardowej dostępna od połowy września w smartfonach Nokia Lumia. Ta pięknie zaprojektowana aplikacja umożliwia robienie inspirujących zdjęć związanych z modą i tworzenie z nich własnych magazynów mody, które można następnie udostępniać użytkownikom z całego świata.

Dzięki integracji z serwisem Facebook użytkownicy mogą zalogować się i zacząć badać własne wyczucie stylu, otrzymywać codzienne poradniki dotyczące najnowszych trendów, a także aktualności i porady na temat mody. Materiały publikowane przez ulubionych użytkowników można obserwować bezpośrednio na dynamicznych kafelkach na ekranie startowym.

Groupon z funkcją rzeczywistości rozszerzonej — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 6 miesięcy.
Aplikacja Groupon dla systemu Windows Phone prezentuje oferty rabatów w wysokości 50–90% na najciekawsze propozycje spędzenia czasu, rozrywkowe, gastronomiczne i zakupowe. W ramach zakupów zbiorowych Groupon negocjuje bezkonkurencyjne zniżki u najlepszych lokalnych sprzedawców i usługodawców.

Wersja debiutująca w smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 będzie zintegrowana z Portfelem, co umożliwi szybki dostęp do kupionych Grouponów. Oferuje ona także tapety na ekran blokady i dynamiczne kafelki o różnych rozmiarach do wyświetlania powiadomień na ekranie startowym. Narzędzie Groupon Scheduler umożliwi planowanie terminów związanych z ofertami, a dzięki płynnej integracji do aplikacji Groupon będzie można przejść bezpośrednio z aplikacji Nokia Mapy przy użyciu zamieszczonych w niej ofert.

Praca
YouSendIt z funkcją NFC — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 3 miesiące
Aplikacja mobilna YouSendIt oferuje użytkownikom smartfonów Nokia Lumia wszechstronne możliwości udostępniania plików, w tym także za pośrednictwem NFC.

Nowa aplikacja YouSendIt, która zostanie udostępniona użytkownikom smartfonów Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 jesienią, daje dostęp do plików przechowywanych w chmurze oraz umożliwia ich synchronizację i udostępnianie. Aplikacja pozwala także podpisywać dokumenty za pomocą ekranu dotykowego smartfonu Nokia Lumia i bezpiecznie wysyłać je z dowolnego miejsca. YouSendIt upraszcza synchronizowanie i udostępnianie dużych plików — na przykład nagrań wideo i zdjęć.

Dzięki nowej funkcji NFC w aplikacji YouSendIt — dostępnej przez 3 miesiące wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia — wystarczy dotknąć innego urządzenia NFC, aby przesłać do niego pliki.

Podróże
MICHELIN z nowymi funkcjami NFC — wyłącznie w smartfonach Nokia Lumia przez 6 miesięcy.
Udoskonalona aplikacja MICHELIN zadebiutuje jesienią w smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820, dając miłośnikom najlepszych kulinarnych doznań jeszcze łatwiejszy dostęp do cenionego przewodnika MICHELIN. Przy użyciu technologii NFC koneserzy będą mogli dzielić się informacjami o restauracjach, a także odbierać informacje o lokalach, w których warto coś zjeść, dotykając smartfonem umieszczonego na oknie tagu NFC MICHELIN 2013. Technologia rozszerzonej rzeczywistości umożliwi wyświetlanie na ekranie restauracji znajdujących się w okolicy.

Aplikacja ta umożliwia także wyszukiwanie restauracji, łączenie się z nimi i rezerwację miejsc. Godne polecenia restauracje będzie można także znaleźć dzięki integracji z aplikacją Nokia Mapy. Aplikacja ta wykrywa położenie telefonu i dostarcza w czasie rzeczywistym zawartość dynamicznych kafelków oraz ekranu blokady MICHELIN, zmieniając obrazy zgodnie z porą dnia.

Wiadomości
WhatsApp Messenger to wieloplatformowy komunikator umożliwiający przesyłanie wiadomości bez opłat za SMS. WhatsApp Messenger korzysta z transmisji danych w abonamencie, podobnie jak poczta e-mail i przeglądarka internetowa. Dzięki temu za przesyłanie wiadomości oraz kontakt z rodziną, znajomymi i współpracownikami nie trzeba dodatkowo płacić.

Funkcje dostępne obecnie w smartfonach Nokia Lumia i systemie Windows Phone to między innymi wyszukiwanie, tworzenie grup ze zdjęciami, szyfrowanie wiadomości oraz udostępnianie lokalizacji i kontaktów. W smartfonach Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 zadebiutuje nowy interfejs o bardziej panoramicznym wyglądzie, dodatkowe wersje językowe, emotikony i inne dodatki.

  • gość

    Jestem fanem Nokii, ale jak czytam takie pierdoły o innowacyjności i wyjątkowości tych aplikacji to mnie pusty śmiech ogarnia. Marketingowy bełkot i nic więcej.

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama