Michał Rogowicz | 17-10-2013 12:14 |

Tryb jazdy (Driving Mode) w Windows Phone 8 GDR3 na wideo. Tak to działa

Driving Mode

Driving Mode

Nowością w systemie operacyjnym Windows Phone 8 GDR3 jest tryb Driving Mode. Przydatny jest on w przypadku podróżowania samochodem, ponieważ pozwala na połączenie się z zestawem Bluetooth.

Do tej pory system operacyjny Windows Phone 8 GDR3 można zainstalować za pośrednictwem aplikacji przygotowanej przez Microsoft. Nokia oficjalnie jeszcze jej nie udostępnia, ale z pewnością z powodu dokończenia własnych modyfikacji. Smartfony Nokia Lumia na pewno otrzymają GDR3 wraz z dodatkami od fińskiego producenta.

Tryb Driving Mode pozwala na podłączenie się do zestawu audio w samochodzie, bądź innego dowolnego, jak musi wspierać technologię Bluetooth. Co zyskamy, gdy ten tryb uruchomimy?

Otóż ma zapewnić większe bezpieczeństwo w samochodzie. Będzie pozwalał na automatycznie odrzucanie połączeń i wiadomości – możemy zdefiniować, aby tylko jedną z tych rzeczy ignorował. Można także całkowicie tą opcję wyłączyć.

Przy czym będzie można od razu zdefiniować SMSa, który zostanie wysłany do odbiorcy. Z pewnością dla bezpieczeństwa to fajna sprawa, ale czy faktycznie będzie go włączać?

    • Newsletter

    • Ostatnie komentarze
      • Reklama